Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ikona wiadomości

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • lucekk
  odpowiedział(a)
  Uściślijmy coś. Hangouts, messenger itd to kiepskie porównanie. KAŻDY kominikator, który umozliwia zmiany statusu jak dostępny, niedostępny itd albo ma ikonę włączoną domyślnie albo umożliwia jej włączenie. Najblizszy przykład skype.

  Te które ikony nie mają, są pomyślane do działania w tle jako zamiennik połączeń głosowych przez sieć gsm, nie mają obsługi statusów, nie widać które kontakty są online a które nie (znów odpowiednik smsów i połączeń telefonicznych). Ikona nie jest więc do niczego potrzebna a aplikacja zawsze działa w tle, tak jak np usługa sms, analogicznie. Nie można sobie np ustawić statusu niedostępny w Imo, Tango i pozostałych. Zawsze jak jest sieć, przyjmują połączenia i wiadomości. Więc ikona nie miałaby sensu.

  Gadu gadu zaś powinno być odpowiednikiem komunikatora z komputera pc. Jest uruchamiane i zamykane, są statusy kazdego kontaktu, opisy. Główną funkcją ikony jest informowanie że gg jest uruchomione, jaki jest ustawiony status itd.

  Jeśli chcecie zrobić odpowiednik Hangouts to ok, ale jeśli program działa tak jak teraz, to obowiązkowo wygląd ikony powinien określać aktualny status. A nie wystawianie jednej szarej ikony bo nie chce się wymyślać wielu szarych ikon dla różnych statusów. Przecież to nie jest ani trudne ani niemożliwe, wystarczy nie iść na łatwiznę.
  Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Wasky
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
  Wszyscy są przyzwyczajeni że ikonka (...) na pasku powiadomień w Androidzie reprezentuje status.
  Nie pisz w imieniu innych. Wszyscy, których ja znam, są przyzwyczajeni, że komunikator nie ma żadnej ikony na pasku powiadomień.

  Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
  Wszystkie znane mi komunikatory tak mają.
  To znaczy które? Bo wszystkie znane mi komunikatory nie mają żadnej ikony na pasku powiadomień: Hangouts, FB Messenger, Skype, Snapchat, Whatsapp...

  Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
  Zamiast nad tym chwilę pomyśleć, idziecie po najmniejszej linii oporu i dajecie tylko jedną szarą ikonkę.
  Będziemy z tym jeszcze kombinować.

  Zostaw komentarz:


 • lucekk
  odpowiedział(a)
  Ok. Nie chodzi tu o spór o kolor. Chodzi o pozbawienie pewnej funkcjonalności. Niedopuszczalne jest aby ikona była jednakowa niezależnie od statusu. Są inne sposoby na odróżnienie niż kolor. Wszyscy są przyzwyczajeni że ikonka w trayu na pc, a na pasku powiadomień w Androidzie reprezentuje status. Wszystkie znane mi komunikatory tak mają.

  Zamiast nad tym chwilę pomyśleć, idziecie po najmniejszej linii oporu i dajecie tylko jedną szarą ikonkę.

  Zostaw komentarz:


 • Wasky
  odpowiedział(a)
  To nie jest tak, że Google wydaje sobie nowe wytyczne, a my pstrykniemy palcem i już aplikacja wygląda inaczej. Poprzednią zmianę wyglądu robiliśmy około pół roku. Cały czas pracujemy nad zmianą, ale to wymaga czasu, a my robimy to małymi kroczkami.

  Archaiczny wygląd? Nie zgodzę się. Archaiczny byłby z czasów Androida 2.x. My bazujemy na Holo, który był jeszcze aktualny pół roku temu.

  Poprawiliśmy najbardziej kluczowe rzeczy. Czyli na przykład wygląd powiadomień. Przed poprawką powiadomienia były chyba na szarym tle.

  Jeśli chodzi o usunięcie kolorowej ikony, to sprawa wygląda tak:

  Z dokumentacji zmian w Androidzie 5:

  Update or remove assets that involve color. (...) The system draws notification icons in white (...)
  Źródło: http://developer.android.com/about/v...0-changes.html

  W luźnym tłumaczeniu: Zaktualizuj lub usuń grafiki zawierające kolor, ponieważ Android będzie rysował ikony w kolorze białym.

  Czyli chcąc lub nie, usunąć opcję kolorowych ikon z Androida 5 musieliśmy.

  Uprzedzając wypowiedzi "Ale przecież program ten i ten ma nadal kolorową ikonkę": Program taki nie przedstawia się jako kompatybilny z Androidem 5. Gdy zacznie, jego kolorowa ikona zostanie automatycznie zastąpiona czarno-białą.

  Zostaw komentarz:


 • lucekk
  odpowiedział(a)
  Dowcip miesiąca. W changelogu w sklepie jest wpis, że poprawiono wygląd na Androidzie 5.0 Lollipop. Spodziewałem się wyglądu MaterialDesign, ale gdzie tam. Jedyna zmiana to usunięcie kolorowej ikony statusu, teraz jest tylko czarno biała jedna albo brak.

  Brawo! Po co nam widzieć status na ikonie. Można dac jedną szarą i chooj tam. Pewnie kolejna wersja całkiem ikonę usunie.

  Nic to że wygląd archaiczny jak cholera. Nic to że czarny panel boczny gryzie w oczy. Trzeba było się doczepić do ikony bo to zgodnie ze standardami. Inne standardy to ma się w d.... i ok. Zobaczcie jak wygląda google messenger do smsów jeśli chcecie być w zgodzie ze standardami wyglądu.
  Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Boss
  odpowiedział(a)
  A gdzie jest ta opcja wyjścia? Ja mam tylko wyloguj z rozwijanego lewego paska. Mam najnowszą wersję z marketu.

  *

  Zostaw komentarz:


 • Qrix
  odpowiedział(a)
  Nie rozumiem Twojego problemu. Po co zabijasz aplikację jak jest w niej opcja Wyjdź lub zwyczajnie możesz się z niej wylogować? Poza tym masz świadomość, że zabicie aplikacji nie spowoduje, że Cię wyloguje z serwerów?

  Zostaw komentarz:


 • WooQash
  odpowiedział(a)
  Bardzo dziękuję autorom. 3x zabijałem proces GG i nadal wraca, niestety po kilku latach długiej 'współpracy' muszę podziękować i odinstalować aplikację bo po prostu nie mam ochoty być 24h online. Jestem zalogowany na komputerze i cały czas dostaje powiadomienia na telefonie na dodatek muszę je cały czas odczytywać bo są ciągle oznaczone jako nieprzeczytane. Skoro autorzy mają w dupie zdanie użytkowników to niech tracą. Moja dobra opinia o GG na Androida w tym momencie została zaprzepaszczona i jedyną aplikacje, która Wam wyszła spieprzyliście równo. Dziękuję bardzo, żegnam!

  Zostaw komentarz:


 • lucekk
  odpowiedział(a)
  Chyba nie, bo tam ma być ikona wiadomości, a nie słoneczko. To błąd. Tak samo jest gdy ustawimy kolorowe ikony.

  Zostaw komentarz:


 • Boss
  odpowiedział(a)
  Gdy ukryjemy ikonę i przyjdzie wiadomość pokazuje się czarno białe (w sumie to szare) słoneczko. Nie mogło by być kolorowe?

  *

  Zostaw komentarz:


 • Wasky
  odpowiedział(a)
  Aplikacja dostaje informację od Androida, że obecnie nie ma żadnego połączenia internetowego, więc grzecznie czeka z próbami połączeń do czasu, aż się jakieś pojawi.

  Zostaw komentarz:


 • Boss
  odpowiedział(a)
  A jeżeli program będzie w tzw uśpieniu, a nie będzie internetu, to nie będzie non stop szukać połączenia i nie będzie robić drenażu baterii że się tak wyrażę? Ja mobilnego internetu nie używam wcale, tylko Wi-Fi.

  *

  Zostaw komentarz:


 • Qrix
  odpowiedział(a)
  Brak przycisku Wyjdź nie oznacza, że aplikacja będzie siedzieć w Ramie. Wyłącz ikonkę w ustawieniach i aplikacja będzie zabijana w razie gdyby Ramu brakowało automatycznie. Uśpiona aplikacja nie zabiera CPU, jedynie ram.

  Zostaw komentarz:


 • lucekk
  odpowiedział(a)
  Uśpiona aplikacja nie zużywa cpu ani baterii, chyba że jest źle napisana i nie usypia się chociaż powinna a zamiast tego ryje w tle. Za to RAM zużywa. Na urządzeniach z niskiej półki potrafi to zapchać pamięć i zdestabilizować system. To zarządzanie pamięcią tylko w teorii działa tak jak tu powiedziano, zwłaszcza na starszych androidach jak 4.0 dochodzi w końcu do losowego ubijania procesów, nawet usług systemowych.

  Poza tym nie widziałem jeszcze żeby jakaś aplikacja posiadająca opcję wyjdź nie zwalniała po sobie zasobów - kazda po wybraniu tej opcji kończy się naprawdę i startuje potem od początku.
  Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • WooQash
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
  Bo jesteś przyzwyczajony do schematu działania aplikacji w Windowsie - tam się uruchamia aplikacje, potem się ją zamyka i aplikacja nie zużywa RAMu. A w Androidzie zamknięciem aplikacji jest wyjście z jej okienek. Aplikacja nadal siedzi w RAMie i zostanie automatycznie usunięta przez Androida, gdy ten RAM będzie mu potrzebny. Nie przeszkadza to w żaden sposób, a jedynie pomaga, ponieważ gdy ponownie uruchamiasz aplikację, to uruchamia się dużo szybciej, gdy siedzi już w RAMie (mamy już załadowane grafiki i nie trzeba ich ładować drugi raz). Dlatego my - programiści wiemy, że opcja "Wyjdź" w aplikacjach nie jest potrzebna, a użytkownicy czują dyskomfort psychiczny spowodowany jedynie naleciałościami z zupełnie innego systemu, jakim jest Windows.
  A wiesz jak się robi w aplikacjach Androidowych, gdy użytkownicy męczą o opcję "Wyjdź"? Klikając na nią, aplikacja zachowuje się identycznie jakbyś wcisnął klawisz "Wróć". Po prostu zamykane jest okienko aplikacji. Użytkownik psychicznie jest spokojniejszy, a w praktyce efekt ten sam.
  Suche gadanie... Tyle lat była opcja Wyjdź i nikomu nie przeszkadzała. Ok, RAM zajmuje i może nie przeszkadzać, ale zajmuje też procesor oraz zużywa baterię!!! Nie mam wypasionego telefonu za 2 tysiące złotych i nie jestem w stanie sobie pozwolić na 24h dostęp do internetu oraz włączone aplikacje m.in. GG. Czemu muszę zabijać ten proces? Czemu GG ma zostać uruchamiane gdy nie mam dostępu do internetu? Nie obchodzi mnie jak jest w Windows'ie, używam Androida od kilku lat i są jako takie zasady (bo ciężko nazwać przyzwyczajeniami).

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X