Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Typowe błędy w GG

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  Typowe błędy w GG

  A co mi tam. Napiszę błędy jakie irytują w używaniu GG. A nóż ktoś je poprawi i doda poprawkę po roku lub dwóch, jak to teraz było.

  1. Chyba najważniejsze i najbardziej irytujące ze wszystkich możliwych uniemożliwiające korzystanie z GG - łączenie z serwerami jest tragiczne. Na Wi-Fi jeszcze jakoś idzie przeboleć, ale gdy łączy po sieciach to tragedia. Cokolwiek by zrobić i nie zrobić to GG traci połączenie.
  Przykłady:
  • nie ruszam telefonem - urwany zasięg - ponowne łączenie.
  • telefon zmienia sieć z H na 3G lub na inną - ponowne łączenie.
  • zmiana okna w GG (np. wychodzenie z okna rozmowy do kontaktów) - ponowne łączenie.
  • dostaję powiadomienie push o wiadomości (nie wiem jak to działa dokładnie), ale... Skoro na Messengerze jest tak, że dostaję się powiadomienie push z treścią wiadomości, to czy nie można by było zrobić tak na GG, że wyskakuje to okienko z treścią i klikając na nią przenosi nas do GG, tutaj uwaga, zamiast łączyć z serwerem i znowu pobierania treści nie zrobić tak, że treść jest już wczytana, bo przecież przyszła w formie powiadomienia PUSH?
  • zmiana okna w WP (wchodzę na pulpit, a potem do gg) - ponowne łączenie - rozumiem, że WP zamraża aplikację na amen, ale choćby te głupie (sztuczne) podtrzymywanie połączenia z serwerem albo coś takiego żeby za każdym razem nie łączyło, a jak już to niech to robi po cichu z możliwością wysłania wiadomośći, która wyślę się po połączeniu, a nie że wyskakuje okno błędu bo nie ma połączenia? I oczywiście, żeby wiadomości, które wtedy przyszły w formie PUSH był w oknie rozmowy zamiast pobierane na nowo?
  • po wejściu do GG lub wyjściu z okna rozmowy - NIE MOGĘ PRZEWIJAĆ OD RAZU W LEWO/PRAWO - trzeba odczekać chwilę... Tragedia.


  2. Odbieranie i wysyłanie zdjęć - porównując z androidem to tragedia. Dlaczego tutaj zdjęcia muszą otwierać się w przeglądarce, zamiast w GG przy pomocy galerii? Nie da się? To czemu nie zrobicie opcji w GG "zapisuj automatycznie zdjęcia" i niech będą dostępne w systemowej galerii i oczywiście żeby były dostępne w pamięci telefonu po podłączeniu do komputera (wiadomo jak to wygląda z WP. Ściągasz pliki przez telefon i kuku, nie są widoczne po podłączeniu do komputera).
  A gdy ktoś wysyła zdjęcie z GG pod javą to jedyne co mi pozostaje to z lupą patrzenie na to. Ani powiększyć, ani zapisać, a spróbuj wyjść z rozmowy to stracisz to zdjęcie i nigdy go drugi raz nie ujrzysz - na androidzie i web GG można sobie chociaż je zapisać.

  3. Zróbcie ciemny motyw. Z jasnym motywem to mogę w nocy ludziom oczka wypalać, nie mówiąc o swoich. Mój telefon jest przystosowany do wyświetlania ciemnych kolorów, co nawet mi on sam mówi gdy przestawię kolory na jasne (Lumia 930).

  4. Brak przystosowania do ekranów FULL HD - no wiecie co... Tutaj telefoniki z QHD już, a u was brak podstawowego wsparcia FULL HD? Górny czarny pasek ucina mi GG, a bez niego uzyskałbym trochę przestrzeni w kontaktach i rozmowach. Nie mówiąc o miejscu dla reklamy, która ucina jeszcze więcej! Pogratulował pomysłu............

  5. Długie wczytywanie rozmów przy przełączaniu okienka rozmów. A takie pytanie mam. Co zrobicie, tak jak w przypadku androida co się zmieniło, gdy będę miał 10 okien rozmów to czy mam je sobie przewijać w lewo/prawo żeby znaleźć rozmówcę?

  6. Co by tu jeszcze... O! Może coś o wyglądzie GG
  • chcemy ciemny motyw - już pisałem. Jest białe tło, czarne napisy to zróbcie na odwrót teraz, dużo nie ma do zrobienia.
  • w oknie rozmowy - zbyt duża nazwa kontaktu, no na co to komu?
  • po włączeniu emotek nie znikają gdy nacisnę gdziekolwiek na ekranie, muszę znowu naciskać cypelek z buźką.
  • jedyne pliki jakie mogę wysłać po kliknięciu w agrafkę to zdjęcia, a chce wysłać coś innego to co? Mam korzystać z konkurencji? Mam powiedzieć bye bye GG?
  • brak przycisku wyczyść okno rozmowy.
  • dwa razy dostępna opcja "wyloguj". Jedna w ustawieniach, a druga w menu.
  • gdy przytrzymuję palec na wiadomości w celu jej skopiowania to klawiatura znika i wiadomości się przesuwają.
  • logo GG zajmuje w uj i troszkę miejsca, no bez przesady. Na kilometr widać, że to GG po samym działaniu aplikacji.
  • kafelek z avatarem i nazwą śmiesznie wygląda taki chudy. Pogrubcie go żeby avatarek i nazwa mogłaby być większa.
  • kafelek ze statusem taki przerośnięty wygląda przez malutkie statusy. Można powiększyć przecież obrazek GG żeby zajmował większą część kafelka.
  • kafelek z aplikacji na pulpicie ma jakieś takie dziwne (pewnie stare) liczenie odebranych wiadomości, kiedy teraz jest nowsze i ładniejsze.
  • po wyjściu z archiwum i dysku przenosi mnie do kontaktów, zamiast do poprzedniego okna.
  • zmienianie okien rozmów - tragedia jak za starym GG na andku. Nawet nie wiadomo kto pisze! Zróbcie np w prawym górnym rogu odnośnik do okna "OSTATNIE", a najlepiej to zmienić nazwę na "ROZMOWY".
  • nawet nie wiadomo kto pisze, gdy mam włączone GG. Skoro wyskakuje w oknie "KONTAKTY" czerwony kwadracik z liczbą wiadomości to niech chociaż wyskakuje na każdym oknie z napisem kto obecnie napisał - ułatwi to w zlokalizowaniu tej osoby. Niech się rozsuwa pokazując kto napisał, a np po 5 czy 10 sekundach niech się zwinie i zostanie tylko liczba wiadomości.
  • gdy sobie przewijam kilka wiadomości to one wcinają się gdzieś w nicość. Można to zauważyć np gdy ma się w oknie rozmowy 2-3 wiadomości to przy przesuwaniu w górę zamiast zniknąć w jej górnej krawędzi to znikają o wiele za wcześnie, to tak jakby margines był źle ustawiony i przesuwa się wraz z większą ilością wiadomości.
  • pole do wpisywania tekstu mogłoby się powiększać przy większej ilości wiadomości. Tak jak to ma miejsce w aplikacji od SMS żeby nie trzeba było tak przewijać w te i we wte.


  Społeczność WP jest zawiedziona tak słabo rozwiniętą aplikacją GG na ich system względem konkurencyjnych systemów. Już nie prosimy o bajery, wodotryski, spermotryski, super pr0 3, 5, 0 elo aplikację za darmo. Ale chociaż żeby nie było takiego problemu z łączeniem ze serwerem, gdzie przy użyciu transmisji danych GG traci łączność samo z siebie. Tworzy nawet kilka połączeń, gdzie się nie zmieni okna, czy zmieni się zasięg nasze GG musi zrywać sobie połączenie i musi łączyć się na nowo, czasem nawet w nieskończoność.

  Bla bla bla. Hejtujcie, minusujcie, banujcie, nie czytajcie, miejcie w "upie".

  #2
  Przydałoby się wprowadzić możliwość przypięcia ikonki skróconego statusu do ekranu blokady, a także opcja (podkreślam opcja) wyświetlania początku wiadomości w formie 2-linijkowej notyfikacji.

  Byłoby nieźle a nawet świetnie z wymienonymi wyżej opcjami, ale najnowsza aktualizacja wprowadziła reklamy pod przykrywką "nowej wersji protokołu przesyłania plików" więc pora pożegnać się z aplikacją. W dodatku wygląda na to że powrócił status "Beta".

  Komentarz


   #3
   Czego oczekujecie? Jaki system takie gg.

   Komentarz

   Pracuję...
   X