Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oddam pół kórlestwa...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wilq
    odpowiedział(a)
    Witam

    Podłączam się pod temat, jednak mój problem jest nieco inny niż założyciela tematu.
    Chciałbym pobrać swoje archiwum z serwera na komputer w jakiejkolwiek formie byle móc je przeglądać offline, najlepiej w formie bazy SQL lub pliku CSV.
    Jestem długoletnim użytkownikiem GG od 2004 roku i kopiowanie pojedynczo kilkudziesięciu tysięcy rozmów metodą kopiuj-wklej do pliku txt to jakiś ponury żart. Archiwum zawiera bardzo ważne dla mnie dane tj. dane firmowe, rozmowy z klientami. Ich utrata nie wchodzi w grę. Dlatego chciałbym zabezpieczyć się przed sytuacja typu: GG kończy działalność a ja tracę dostęp do archiwum.
    Co do pliku Archive.encsqlite, który u mnie ma rozmiar ~95MB, jestem niemal przekonany że zawiera on przynajmniej w jakiejś części dane archiwum. Próba otworzenia go jakimkolwiek edytorem baz danych kończy się błędem - prawdopodobnie jest zaszyfrowany.
    Na poparcie mojej tezy, pozwoliłem sobie zrobić mały eksperyment: Po świeżej instalacji GG ten plik stopniowo się rozrasta, tymczasem w kliencie GG, po wejściu w archiwum, widnieje informacja "synchronizacja archiwum". Po zakończeniu synchronizacji rozmiar Archive.encsqlite przestaje się zwiększać. Pozwala to twierdzić że owy plik to lokalny cache archiwum.
    Obecnie niemal wszystkie komunikatory posiadają opcję pobrania historii rozmów/archiwum na komputer. Nie rozumiem dlaczego GG nie przewidziało takiej opcji. Nie sądzę by napisanie prostego skryptu zasysającego dane z bazy i zapisującego je do tekstu było jakieś szczególnie kosztowne/czasochłonne.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez wilq; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    @sakuwbarakushow
    Co do pliku Archive.encsqlite to zapewne masz racje. Plik (wersja linuksowa) ma jakies 9,5MB i po wyslaniu wiadomosci jego wielkosc sie nie zwieksza. Zmienia sie czas modyfikacji.
    Wydawalo mi sie ze ostatnio mial 12MB. Jednakze dlatego ze mam malo rozmow, to mam offline cale archiwum.

    Co do sprawy przechowywania archiwum to powinen byc wybor dla uzytkownika offline lub/i online. Dzisiaj gg istnieje i uzytkownik ma dostep do swoich rozmow. Jutro gg zwinie
    interes i ludzie potraca archiwa. A w przypadku archiwum offline to by klient gg mogl sluzyc za przegladarke. Albo tez moglby byc export do txt, html...

    Co do trendow to sie moga przeciez jeszcze odwrocic.
    Ludzie pouciekali z gg, na inne klienty bo ktos z prostego i szybkiego komunikatora zrobil kombajn-kobyle w cukierkowych kolorach.
    Czyli cos co bylo przeciwienstwem pierwszych gg.
    Inni przesiedli sie na fb i tam maja messengera i jest im wygodniej miec wszystko w jednym. Jeszcze inni maja znajomych z innych krajow... czyli fb/icq.
    Jednakze niektorzy zaczeli zauwazac ze fb google zbyt wiele zaczyna o nich wiedziec.... wiec moga zaczac szukac chocby czesciowej dywersyfikacji...
    Zauwazmy w ostatnim linku ktory podales ze najliczniejsza grupa to dzieciarnia i studenci, przeciez mozna ich sprobowac zatrzymac...

    I mysle ze gg winno postawic na:
    - prosty szybki klient do rozmow tekstowych (szyfrowany, archiwum z opcja offline/online, przesylanie plikow, tryb konferencji) jako podstawka
    - opcjonalne rozmowy, konferencje glosowe/video jako modul
    - brak nachalnych reklam (albo jako opcja abonament za brak reklam)
    - jako opcjonalne dodatkowe moduly (?rozszerzenia?) jakies inne wodotryski skorki czy gry dla dzieciarni
    - nacisk na prywatnosc w odroznieniu do fb
    - inne wersje jezykowe (bo nie wiem czy sa takowe)
    - wieloplatformowosc (doczekalem sie wersji na linuxa po 13? latach...)
    - import archiwum z innych klientow, zeby zachecic na powrot tych co zmienili klienta

    Sa ludzie, ktorzy nie uzywaja fb, a gg w podstawowej wersji zupelnie im wystarczy.

    @JustynaBOK
    Nie od razu Rzym zbudowano.
    Widac ze nawet w kliencie linuxowym cos zmieniacie. Ja tam jestem zadowolony
    Chociaz archiwum offline by sie przydalo.
    Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JustynaBOK Zobacz posta
    @Jacek jeżeli posiadasz pliki archiwum z rozszerzeniem .dat to wersja GG 6 odczytuje archiwum z pliku archives.dat, wystarczy przenieść plik do katalogu Dysk lokalny/Użytkownicy/nazwa użytkownika/Gadu-Gadu.
    Jeżeli podmienisz plik z archiwum w starszej wersji komunikatora GG to najnowsza wersja komunikatora czyli GG 12 powinna wykryć dane.
    Ale musisz najpierw zainstalować starą wersję komunikatora, dodać profil, którego dotyczy archiwum i podmienić plik.
    Pamiętaj, że te pliki mogą być ukryte zatem skorzystaj z opcji folderów (pokaż ukryte pliki).
    Następnie spróbuj zaktualizować wersję GG od razu do najnowszej (czyli GG 12).
    Jeżeli będzie jakiś problem to spróbuj to zrobić stopniowo.
    Zaktualizuj aplikację do GG 10, później do GG 11 a dopiero po tym do GG 12.
    Najnowsza wersja komunikatora powinna wykryć profil i przenieść dane na serwer, jeśli profil będzie zapisany w standardowej lokalizacji instalacji.
    W wersji 10.5 i wcześniejszych archiwum było zapisywane lokalnie na dysku (o tym pewnie doskonale wiesz), dlatego na danym komputerze były archiwizowane tylko te rozmowy, które były na nim przeprowadzone,
    zaś w WebGadu (starej wersji GG dostępnej przez WWW) archiwum w ogóle nie było zachowywane.
    W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że nie wspieramy starszych wersji komunikatora GG (dlatego też nie znajdziesz ich na naszej stronie) zatem nie gwarantujemy, że ten proces się powiedzie w 100%.
    Wśród wielu próbowanych przeze mnie metod była chyba i ta. Niemniej, spróbuje w/g tego opisu jeszcze raz, ale to z powodu deficytu czasu i częściowym zniechęceniem dopiero po świętach lub po Nowym Roku. Jakikolwiek będzie efekt, napiszę tutaj o tym. A z przyjemnością posypię głowę popiołem, jeśli się uda. Nie oczekuję wsparcia tak już archaicznego GG jakim jest wersja 6.xx, bo i jest mi ono niepotrzebne, ale jakieś narzędzie do migracji do najnowszej wersji wraz z "dorobkiem" to mogłoby się znaleźć.

    Zostaw komentarz:


  • sakuwbarakushow
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    (...)Chyba by to rozwiązało całą masę problemów.(...)
    Musisz zwrócić uwagę, że takich osób jak Ty jest kilka, może kilkadziesiąt a nie jakaś wielka populacja, tych, co pozostali na GG. Więc rozwiązania tylko dla kilku osób na poziomie narzędziowym generują zbyt duże koszty..


    Wtrącę się jeszcze do pliku Archive.encsqlite, sam takiego nie poosiadam, ale jak ktoś go posiada to niech poda jego wielkość.. Chcę przez to udowodnić, że to nie jest całe archiwum z serwera, a dane, które dopiero tam trafią. To taki tempfile. Nie możecie go odtworzyć bo jest on szyfrowany.

    Ktoś pisał wcześniej o AQQ, ma ono narzędzie zwane Archeolog, ale działa ono w starych nie płatnych wersjach AQQ (2.x), w nowych (3.x) już nie jest wspierane. AQQ ma format TXT gdzie każda rozmowa to jeden plik TXT. Nie jest problemem to scalić, wystarczy poscalać pliki TXT tylko i tak nie osiągniemy takiej formy, jaką daje format DAT z GG, który zapisuje po datach, z nagłówkami wiadomości, i ich identyfikatorami (po datach), skąd istnieje powiązanie wiadomości z rozmowami w dedykowanym archiwum w wersjach GG 6 czy GG 7.

    W Twoim wypadku za wiele się nie da zrobić, ALE co Ci przeszkadza zrobić import do GG 10.5, i korzystać z tej wersji GG? Z pewnością na Windows 10 będzie się zachowywała znacznie lepiej.. niż wersja 6. Na jakieś rozwiązania systemowe nie licz, bo ludzi korzystających z GG jest mało, może kilkadziesiąt tyś / msc, z tendencją spadkową. Zobacz na dane:

    https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...t-mocno-w-gore

    A teraz zobacz na to:

    https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...-jak-korzystac

    To trochę nad wyraz, że GG ma milion aktywnych msc... I raczej nie prawda... Obstawiam, że wartości oscylują w granicach 0,5-0,6 mln. Z dalszą tendencją spadkową..
    Ostatnio edytowany przez sakuwbarakushow; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Meduza
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jest pewna niekonsekwencja w tym co piszesz. GG może utrącić import archiwum do pliku lokalnego, ale po co miałby to robić z exportem do serwera? Nie ma tutaj zagrożenia interesów. Nikt do tej pory nie podał skutecznego sposobu na przeniesienie archives.dat do najnowszego GG12 z czym ja walczę od kilku dni. Chcę je przenieść i zapomnieć o wersji offline. @JustynaBOK pisze, że po wgraniu archiwum do GG10 powinno zostać wysportowane na serwer. Jak to ma się stać, to nabrała wody w usta. Samo to się nie dzieje, a ręcznie nie ma możliwości...
    @Jacek jeżeli posiadasz pliki archiwum z rozszerzeniem .dat to wersja GG 6 odczytuje archiwum z pliku archives.dat, wystarczy przenieść plik do katalogu Dysk lokalny/Użytkownicy/nazwa użytkownika/Gadu-Gadu.
    Jeżeli podmienisz plik z archiwum w starszej wersji komunikatora GG to najnowsza wersja komunikatora czyli GG 12 powinna wykryć dane.
    Ale musisz najpierw zainstalować starą wersję komunikatora, dodać profil, którego dotyczy archiwum i podmienić plik.
    Pamiętaj, że te pliki mogą być ukryte zatem skorzystaj z opcji folderów (pokaż ukryte pliki).
    Następnie spróbuj zaktualizować wersję GG od razu do najnowszej (czyli GG 12).
    Jeżeli będzie jakiś problem to spróbuj to zrobić stopniowo.
    Zaktualizuj aplikację do GG 10, później do GG 11 a dopiero po tym do GG 12.
    Najnowsza wersja komunikatora powinna wykryć profil i przenieść dane na serwer, jeśli profil będzie zapisany w standardowej lokalizacji instalacji.
    W wersji 10.5 i wcześniejszych archiwum było zapisywane lokalnie na dysku (o tym pewnie doskonale wiesz), dlatego na danym komputerze były archiwizowane tylko te rozmowy, które były na nim przeprowadzone,
    zaś w WebGadu (starej wersji GG dostępnej przez WWW) archiwum w ogóle nie było zachowywane.
    W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że nie wspieramy starszych wersji komunikatora GG (dlatego też nie znajdziesz ich na naszej stronie) zatem nie gwarantujemy, że ten proces się powiedzie w 100%.

    Zostaw komentarz:


  • Meduza
    odpowiedział(a)
    Dziękujemy bardzo za Wasze sugestie, zdajemy sobie sprawę z tego, że jest jeszcze wiele rzeczy do wdrożenia i zrobienia.
    Wasze uwagi są zawsze przekazywane dalej ale niestety nie zawsze wszystko możemy od razu wdrożyć.
    Prosimy o cierpliwość jeżeli nastąpią zmiany w tym zakresie z pewnością to zauważycie
    Małymi krokami udoskonalamy komunikator GG ale w niektórych tematach liczymy na Waszą cierpliwość

    Zostaw komentarz:


  • poprostuOna
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wersja 12.x archiwum ma już tylko na serwerze.
    Owszem ma na serwerze, zarówno, jak i na dysku gdzie masz zainstalowane GG.
    Ścieżka:
    C:\Użytkownicy\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roa ming\GG\Profiles\xxx.NUMER_GG\Archive.encsqlite

    W tym pliku Archive.encsqlite jest zapisane całe archiwum z serwera, bo robi synchronizację na dysku, tylko nie wiem, jak można odtworzyć ten plik i odczytać zawartość ?
    Próbowałam różnimy programami do baz danych SQLite, żeby coś, wyciągać niestety nic nie idzie, są krzaki.

    Poniżej jest odpowiedź od Pomocy GG na temat mojego pytania związanego z tym plikiem Archive.encsqlite.

    Obecna wersja komunikatora GG ma opcję zapisywania archiwum na serwerze i nie ma możliwości, aby wczytać archiwum z pliku.

    Może Pani próbować samodzielnie ale tak jak wskazaliśmy wcześniej my nie mamy dedykowanych rozwiazań w tym aby ściągnąć archiwum. Nie ma takiej funkcjonalności na ten moment.
    Tutaj znalazłem dwa posty na temat starszych wersjach archiwum GG:
    https://4programmers.net/Forum/Hardw...gg_810_zlamane
    http://www.uw-team.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=9760

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Ja wam mogę powiedzieć tylko tyle, że czasy importu/exportu archiwum się skończyły już dawno i nie powrócą.
    Myślisz ?
    A może jednak w końcu powrócą.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Po co mieliby to udostępniać?.
    Żeby ktoś np. jak ja zrobił kopię i czytał je w trybie Offline

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Żeby ktoś sobie ściągnął archiwum i wgrał do innego komunikatora?.
    A kto korzysta jeszcze z GG?
    Ja już nie korzystam, wyłącznie chce skopiować całe archiwum i usuwam całkowicie konto GG.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Od strony GG jest to nieopłacalne rozwiązanie .
    Jasne, bo muszą, mieć podgląd do wiadomości kto co piszesz itp., .

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    odpowiedział(a)
    Jest pewna niekonsekwencja w tym co piszesz. GG może utrącić import archiwum do pliku lokalnego, ale po co miałby to robić z exportem do serwera? Nie ma tutaj zagrożenia interesów. Nikt do tej pory nie podał skutecznego sposobu na przeniesienie archives.dat do najnowszego GG12 z czym ja walczę od kilku dni. Chcę je przenieść i zapomnieć o wersji offline. @JustynaBOK pisze, że po wgraniu archiwum do GG10 powinno zostać wysportowane na serwer. Jak to ma się stać, to nabrała wody w usta. Samo to się nie dzieje, a ręcznie nie ma możliwości...

    Zostaw komentarz:


  • poprostuOna
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wersja 12.x archiwum ma już tylko na serwerze.
    Owszem ma na serwerze, zarówno, jak i na dysku gdzie masz zainstalowane GG.
    Ścieżka:
    C:\Użytkownicy\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roa ming\GG\Profiles\xxx.NUMER_GG\Archive.encsqlite

    W tym pliku Archive.encsqlite jest zapisane całe archiwum z serwera, bo robi synchronizację na dysku, tylko nie wiem, jak można odtworzyć ten plik i odczytać zawartość ?
    Próbowałam różnimy programami do baz danych SQLite, żeby coś, wyciągać niestety nic nie idzie, są krzaki.

    Poniżej jest odpowiedź od Pomocy GG na temat mojego pytania związanego z tym plikiem Archive.encsqlite.

    Obecna wersja komunikatora GG ma opcję zapisywania archiwum na serwerze i nie ma możliwości, aby wczytać archiwum z pliku.

    Może Pani próbować samodzielnie ale tak jak wskazaliśmy wcześniej my nie mamy dedykowanych rozwiazań w tym aby ściągnąć archiwum. Nie ma takiej funkcjonalności na ten moment.
    Tutaj znalazłem dwa posty na temat starszych wersjach archiwum GG:
    https://4programmers.net/Forum/Hardw...gg_810_zlamane
    http://www.uw-team.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=9760

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Ja wam mogę powiedzieć tylko tyle, że czasy importu/exportu archiwum się skończyły już dawno i nie powrócą.
    Myślisz ?
    A może jednak w końcu powrócą.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Po co mieliby to udostępniać?.
    Żeby ktoś np. jak ja zrobił kopię i czytał je w trybie Offline

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Żeby ktoś sobie ściągnął archiwum i wgrał do innego komunikatora?.
    A kto korzysta jeszcze z GG?
    Ja już nie korzystam, wyłącznie chce skopiować całe archiwum i usuwam całkowicie konto GG.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Od strony GG jest to nieopłacalne rozwiązanie .
    Jasne, bo muszą, mieć podgląd do wiadomości kto co piszesz itp., .

    Zostaw komentarz:


  • poprostuOna
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wersja 12.x archiwum ma już tylko na serwerze.
    Owszem ma na serwerze, zarówno, jak i na dysku gdzie masz zainstalowane GG.
    Ścieżka:
    C:\Użytkownicy\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roa ming\GG\Profiles\xxx.NUMER_GG\Archive.encsqlite

    W tym pliku Archive.encsqlite jest zapisane całe archiwum z serwera, bo robi synchronizację na dysku, tylko nie wiem, jak można odtworzyć ten plik i odczytać zawartość ?
    Próbowałam różnimy programami do baz danych SQLite, żeby coś, wyciągać niestety nic nie idzie, są krzaki.

    Poniżej jest odpowiedź od Pomocy GG na temat mojego pytania związanego z tym plikiem Archive.encsqlite.

    Obecna wersja komunikatora GG ma opcję zapisywania archiwum na serwerze i nie ma możliwości, aby wczytać archiwum z pliku.

    Może Pani próbować samodzielnie ale tak jak wskazaliśmy wcześniej my nie mamy dedykowanych rozwiazań w tym aby ściągnąć archiwum. Nie ma takiej funkcjonalności na ten moment.
    Tutaj znalazłem dwa posty na temat starszych wersjach archiwum GG:
    https://4programmers.net/Forum/Hardw...gg_810_zlamane
    http://www.uw-team.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=9760

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Ja wam mogę powiedzieć tylko tyle, że czasy importu/exportu archiwum się skończyły już dawno i nie powrócą.
    Myślisz ?
    A może jednak w końcu powrócą.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Po co mieliby to udostępniać?.
    Żeby ktoś np. jak ja zrobił kopię i czytał je w trybie Offline

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Żeby ktoś sobie ściągnął archiwum i wgrał do innego komunikatora?.
    A kto korzysta jeszcze z GG?
    Ja już nie korzystam, wyłącznie chce skopiować całe archiwum i usuwam całkowicie konto GG.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Od strony GG jest to nieopłacalne rozwiązanie .
    Jasne, bo muszą, mieć podgląd do wiadomości kto co piszesz itp., .

    Zostaw komentarz:


  • playaz44
    odpowiedział(a)
    Ja wam mogę powiedzieć tylko tyle, że czasy importu/exportu archiwum się skończyły już dawno i nie powrócą. Po co mieliby to udostępniać? Żeby ktoś sobie ściągnął archiwum i wgrał do innego komunikatora? Od strony GG jest to nieopłacalne rozwiązanie Kiedyś o ile pamiętam AQQ miało możliwość importu/exportu archiwum ale chyba konwertowali archiwum do swojego formatu, nie wiem już nie pamiętam.

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JustynaBOK Zobacz posta
    Aby archiwum mogło zostać wyeksportowane na serwer najpierw należy zaimportować pliki archiwum w formacie .txt. W wersji GG 10 jest możliwość zaimportowania plików archiwum w formacie .txt. Po ich zaimportowaniu archiwum powinno zostać wyeksportowane na serwer.
    To powinno zostać wyeksportowane to zdaje się jest pobożne życzenie, bo ani nie dzieje się to automatycznie, ani nie ma możliwościowi zrobić tego ręcznie. Poza tym, w GG10 nie ma możliwości importu archiwum w postaci .txt a jedynie .dat. Ale niech by było. Tylko co z nim dalej? Nie ma żadnego ruchu. Jest ono wyłącznie lokalnie, na serwer ani samo się nie eksportuje, ani zrobić tego samodzielnie nie można. Skutek jest taki, że w wersjach GG począwszy od 11 a skończywszy na najnowszym 12.4.100.12144 archiwum jest puste. Jeśli twierdzisz, że jest możliwość przenieść archiwum z "6" do najnowszej "12", to bardzo Cie proszę, rozpisz tutorial krok po kroku, bo to co napisałaś w cytowanym tekście najnormalniej nie działa, a ja jestem bliski rwania sobie włosów z głowy

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    Popieram pomysl. Przydal by sie w gg12: import (z arch wczesniejszych wersji gg) oraz export (do txt przynajmniej).
    Mam jeszcze stare archiwum z gg10.5, moze bym sie kiedys chcial je podpiac ale bawic sie ze starymi wersjami gg to troche klopotliwe.
    Sa tez ludzie co siedza na "alternatywnych" klientach, tylko dlatego ze trzyma ich brak mozliwosci importu archwium do nowego gg.
    Tez mozna by o nich pomyslec... Uciekli jak gg z prostego klienta zrobilo sie nie wiadomo co... a teraz nie ma jak wrocic bo arch...
    Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • poprostuOna
    odpowiedział(a)
    Witam, dołączam się do tematu, kiedy można się spodziewać eksportu wiadomości z archiwum GG do jakiegoś pliku tekstowego ?

    Co jakiś czas piszę z GG pod numer Pomocy GG, niestety nie mogę otrzymać konkretnej odpowiedzi, kiedy będzie taka możliwość, naprawdę, ile można czekać, cały czas wdrażacie nowości, które mi są do niczego niepotrzebne.

    Zostaw komentarz:


  • Meduza
    odpowiedział(a)
    Aby archiwum mogło zostać wyeksportowane na serwer najpierw należy zaimportować pliki archiwum w formacie .txt. W wersji GG 10 jest możliwość zaimportowania plików archiwum w formacie .txt. Po ich zaimportowaniu archiwum powinno zostać wyeksportowane na serwer.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X