Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oddam pół kórlestwa...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jacek
    odpowiedział(a)
    To bardzo ciekawe co piszesz, ale dla uniknięcia nieporozumień ustalmy jedną rzecz. Czy pisząc "Natomiast w wersji GG 10 można importować archiwum na serwer z pliku (plik .txt)" masz na myśli wysłanie archiwum do serwera GG i wtedy to będzie eksport a nie import, czy też jego pobranie z serwera GG i wtedy to jest rzeczywiście import? Mam w tej chwili GG10 i nie widzę możliwości wysłania archiwum na serwer. Widzę jedynie możliwość importu i eksportu, ale tylko z/do pliku. Możesz to jakoś uściślić? Z góry dziękuję

    Zostaw komentarz:


  • Meduza
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Zainstalowałem sobie Kadu 0.12.3 (Qt 4.8.2). Bez problemu dało się zrobić import archiwum z pliku archives.dat. Tylko co z tego, kiedy mnie przyświeca taki cel żeby to archiwum przeflancować do wersji 12 GG na serwerze?? A tego archiwum w Kadu to nawet nie wiem w jakim pliku szukać. Na pomoc forum Kadu raczej liczyć nie można, bo wydaje mi się być martwe, czy raczej nie istnieć. Albo ja tam nie potrafię wejść. Dwóch wersji GG, jednej do prowadzenia rozmów a drugiej do trzymania archiwum, trzymać nie będę, pomijając fakt, że to dedykowane do archiwizowania jeśli by miało być offline i do rozmów nieużywane, to zapisywać chyba nic nie będzie . To już raczej wole się męczyć z "6" i jej niedostatkami. Szkoda, że nikt z GG nie wypowie się jak z tego wybrnąć.
    W wersji GG 6 jest możliwość odczytu archiwum z pliku archives.dat, wystarczy przenieść plik do katalogu Dysk lokalny/Użytkownicy/nazwa użytkownika/Gadu-Gadu.
    Jeżeli chciałbyś wyeksportować archiwum do pliku .txt to taka opcja była w wersji GG 7.
    Natomiast w wersji GG 10 można importować archiwum na serwer z pliku (plik .txt).

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    odpowiedział(a)
    Zainstalowałem sobie Kadu 0.12.3 (Qt 4.8.2). Bez problemu dało się zrobić import archiwum z pliku archives.dat. Tylko co z tego, kiedy mnie przyświeca taki cel żeby to archiwum przeflancować do wersji 12 GG na serwerze?? A tego archiwum w Kadu to nawet nie wiem w jakim pliku szukać. Na pomoc forum Kadu raczej liczyć nie można, bo wydaje mi się być martwe, czy raczej nie istnieć. Albo ja tam nie potrafię wejść. Dwóch wersji GG, jednej do prowadzenia rozmów a drugiej do trzymania archiwum, trzymać nie będę, pomijając fakt, że to dedykowane do archiwizowania jeśli by miało być offline i do rozmów nieużywane, to zapisywać chyba nic nie będzie . To już raczej wole się męczyć z "6" i jej niedostatkami. Szkoda, że nikt z GG nie wypowie się jak z tego wybrnąć.

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    Musialem zajrzec do archiwum forum zeby sobie przypomniec Mialem gg 10.5 a gg11 nie uzywalem w ogole na to wyglada bo mi nie dzialalo z wine.
    Moze problem byl rowniez z archiwum. Nie pamietam. Ale watpie bo bylby na pewno duzy kwik wsrod uzytkownikow ze im nie przenosi.
    Chyba ze wtedy gg11 mialo jakas usluge co przenosilo archiwum a teraz ja wylaczyli.
    A potem wyszlo gg12 na linuxa to zaczalem uzywac. Ale archiwum nie przenioslem. Nie pamietam juz czy sie nie dalo, czy mi nie zalezalo.
    Wersja linuxowa ma juz ze 6 lat... thx GGTeam.
    Nie wiem czy Ci tutaj ktos pomoze, bo od tamtej pory to gg zmienilo wlasciciela pare razy,a na dodatek gg11 byl pisany w qt, a gg12 ?xul?
    Wiec pewnie programisci tez sie pozmieniali. Niech sie GGTeam wypowie.
    A nie sadze zeby wlasciciel GG chcial przeznaczac zasoby na jednego usera...
    Ewentualnie to zajrzyj na forum kadu (linuxowa wersja) kiedys mieli (dawno temu) w planach zrobic import archiwum gg do kadu.
    Jezeli to zrobili a tego nie wiem, to moze ktos by Ci zrobil export to formatu gg12. O ile to rozgryzli i im sie chcialo.
    W kazdym razie na gg12 linuxowej wersji jest archiwum lokalne. Zreszta sam sprawdz pod win. Wylacz wtyczke od internetu/wifi
    i sprawdz czy mozesz do archiwum sie dostac...
    A poza tym, to na pewno potrzebujesz miec wszystko pod jednym klientem?
    Uzywaj sobie nowego gg12 normalnie, a zeby miec dostep do archiwum to uruchamiaj dzialajaca wersje 10.5 jako przegladarke
    archiwum. Tylko trzeba wersje 10.5 zablokowac dostep do internetu. Zawsze lepsze niz nic.

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    odpowiedział(a)
    Do wersji 10.x archiwum było też w wersji lokalnego pliku, ale już w zmienionym formacie - Archive.db i rzeczywiście w innej lokalizacji, ale do znalezienia. Wersje 11.x i późniejsze archiwum mają już tylko online, czyli trzymane na serwerze GG. Mnie również wydawało się, że nie powinno być problemu z exportem/importem do wersji 12, ale z tego wydawania nic nie wynika. Mam Windows 10 i wszystkie działające wersje GG (czyli od 6) na nim działają, choć przy 6 jest to działanie najdelikatniej mówiąc dziwne. Profile przy przechodzeniu na nowsze wersje o ile pamiętam są importowane.

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    Wyglada mi na to ze wersja linuxowa gg12.x ma archiwum na dysku (plik Archive.encsqlite).
    Podejrzewam ze wersja gg12 na win tez tak ma. Moze po prostu trzyma archiwum w innym miejscu niz szukasz.
    O ile pamietam to w ktorejs tam wersji pomiedzy 6 a 11 to nastapila zmiana i gg zaczal trzymac
    archiwum (?caly profil?) gdzie indziej. A moze to zalezalo od wersji windowsa?
    Ale wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu z importem jesli instalujesz kolejne wersje.
    A na jakiej wersji windowsa przeprowadzasz ta operacje? Moze to ma znaczenie... nie pamietam
    kiedy wychodzily poszczegolne wersje win i gg.
    Czy "importuje" pozostale ustawienia z profilu? Widzi w ogole stary profil po zainstalowaniu gg11?

    Zostaw komentarz:


  • Jacek
    rozpoczął temat Oddam pół kórlestwa...

    Oddam pół kórlestwa...

    ... za skuteczną i zgodną z moimi oczekiwaniami migrację z GG 6.1b158 na GG 12.4.100.12144. Problem leży w archiwum. W dotychczasowej wersji (6.x) jest to lokalny plik archives.dat wielkości ~6,5MB. Wersja 12.x archiwum ma już tylko na serwerze. Problem w tym, że wyczerpały mi się pomysły na skuteczne przeniesienie archiwum do nowej wersji. Aktualizacja bezpośrednio z "6" do "12" nic nie daje - archiwum nie jest importowane. Próbowałem drobnymi krokami: z "6" do "10.5". Archiwum zostało zaimportowane. To spróbowałem z "10.5" do "11" i tu już sielanka się kończy. Jakiekolwiek gusła bym nie odprawiał, dotychczasowe archiwum do wersji GG wyższej niż "10" zaimportować się nie daje. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? BTW, nie jestem chyba sam, który zderzyłem się z takim problem. Szkoda, że na stronie GG nie ma dedykowanego narzędzia do importu archiwum z dotychczasowych formatów. Oczywiście taki import wymagałby autoryzacji nr GG i hasłem. Chyba by to rozwiązało całą masę problemów. Za pomoc z góry dziękuję.
Pracuję...
X