Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Aleksandra1985
    odpowiedział(a)
    Ogólnie bardziej na plus: m.in. przejrzyste okno główne, możliwość ukrycia paska z newsami i pogodą, brak paska z gadżetami po prawej stronie. U mnie nie działa źle, jak dotąd największe pochłonięcie RAM-u wyniosło ok 170 000 K (trochę za dużo ;P). Jedynie, kiedy daję status na "Niedostępny" to trzeba parę sekund poczekać aż się ustawi. o problemach z kontaktami i profilami już wzmiankowałam w innym temacie. Także jeśli pewne błędy zostaną wyeliminowane, to z GG będzie się naprawdę dobrze korzystało

    Zostaw komentarz:


  • revanmj
    odpowiedział(a)
    Ja dorzucę swoich kilka groszy jeśli chodzi o wersję dla OS X:

    1. Błagam zróbcie coś z tą ohydną ikonką w menubarze, nijak nie pasuje do innych i w ogóle stylu OS X (co widać na tym obrazku: gg_menu.png)
    2. Równie pilna jest kwestia okna archiwum, jego wygląd także woła o pomstę do nieba
    3. Przydałaby się też możliwość ukrycia wspomnianej ikonki i zostawienia jedynie tej w docku (przy okazji dodając w menu kontekstowym opcje zmiany statusu)
    4. Moglibyście zwiększyć nieco przyciski w oknie rozmowy (te od zmiany czcionki, wysyłania plików, itd.). Chyba w żadnym programie dla OS X w miarę starającym się pasować do systemu nie są takie małe.

    Na gigantyczny baner w oknie rozmowy już nie będę narzekał, bo i tak nic z tym pewnie nie zrobicie.

    Brawa należą się za to za dodanie w końcu synchronizacji archiwum z chmurką

    Zostaw komentarz:


  • FreakLikeMe
    odpowiedział(a)
    U mnie nie działają powiadomienia o nowej wiadomości. Miga koperta ale nie można jej kliknąć.
    Ponadto na minus:
    - bardzo duże zużycie pamięci
    - brak możliwości używania dwóch kont gg w jednym oknie (jak np w AQQ albo WTW)
    - brak możliwości wybrania elementów do instalacji. Osobiście np. dziękuję za audio, wideo i radio. Bo nigdy z tego nawet raz nie skorzystałam.

    No i nie działa bramka SMS, ale pewnie nie jest dostępna jeszcze. Taki mały minusik.
    Ostatnio edytowany przez FreakLikeMe; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Pshem
    odpowiedział(a)
    w moim przypadku, była instalacja i zaraz deinstalacja GG11 dlaczego ? pomijam że kazał mi uzupełniać dane, potem musiałem zaakceptować coś czego nie chciałem. Ale trudno...

    Problem jaki miałem z GG11 to taki, że nie szło usunąć kontaktów, bo było parę starych i nie używanych. okno główne robiło się ciemno szare i wisiało tak, zero reakcji, nie mogłem też rozpocząć rozmowy, po kliknięciu w kontakt, nic sie nie działo. Więc podziękowałem.

    Nie rozumiem też dlaczego GG zmusza nas do posiadania kontaktów na "Karolina" itp ...

    Także ja pożegnałem się narazie z GG 11

    Zostaw komentarz:


  • MrB
    odpowiedział(a)
    GG11 OS X Opinie

    Pomijając gigantyczny plik instalacyjny, wypuszczając wersje beta wypadałoby udostępnić mechanizm zgłaszania błędów, mi się jeszcze chciało tu zajrzeć ale 99,9% tego nie zrobi...

    Nieakceptowalne jest stałe użycie procesora na poziomie 20% i zużycie pamięci powyżej 400MB (Snow Leopard, i5, 8GB ram).

    Po za tym jestem pozytywnie zaskoczony, jednak póki co wracam do Adium i czekam na wersje finalną bez w/w problemów.

    Zostaw komentarz:


  • arek.85
    odpowiedział(a)
    Witam moje pierwsze wrażenia GG11 to takie że troche zamula ten komunikator jak próbuje nim szybko ruszać czy nawet wolniej po pulpicie się tnie ,mam nadzieje że też bedzie bramka sms działać w pełnej wersji i że bedą powiadomienia o nowych emailach do poczty GG jak to było w GG10,fajnie są te radia zrobione i te nawet fm lecz nie ma mojego ulubionego radia RMF FM I MAXXX . i mnie ciekawi czy bedą te prezenty jak w gg 10 bo wsumie na tym gg zarabiało.

    Zostaw komentarz:


  • patryk1300
    odpowiedział(a)
    Test GG

    Z dobrych stron nowego GG jakie uchwyciłem to mianowicie:

    - prosty interfejs
    - opcja "wcześniejsze rozmowy" (duży plus)
    - mniej pierdół, które były niepotrzebne
    - w oknie rozmowy w kartach wyświetla się ilość nowych wiadomości (fajny bajer)
    - skrócone opisy z linkami (np. zamiast www.demotywatory.pl/i jakieś tamm numery dalej, widoczne jest tylko demotywatory.pl), bardzo fajne
    - brak dużych odstępów w opisach (jak to było w GG10)

    No a teraz ta mniej przyjemna strona, czyli minusy:

    - brak opcji "szukaj" w archiwum (ogromny minus)
    - opcja sms nie działa, z której często korzystałem
    - mało dostępnych skórek czy też kompozycji (jak zwał tak zwał)
    - problem z instalacją Adobe Flash na Google Chrome, zainstalowałem prze Mozillę, bo inaczej nie szło
    - bierze dużo pamięci (u mnie to ok. 200 Mb)

    Zostaw komentarz:


  • Krzys Ferrari
    odpowiedział(a)
    Wiem, że to beta i tam jest napisane że niektóre elementy mogą być niedostępne, ale na miłość boską ! jak można wydać archiwum bez wyszukiwarki....

    Zostaw komentarz:


  • RetnaX
    odpowiedział(a)
    Zapomnieli,bo na http://beta.gg.pl/info/archiwum wszystko jest

    Zostaw komentarz:


  • Sebastian Dąbkowski
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Krzys Ferrari Zobacz posta
    - gdzie jest wyszukiwarka w archiwum?! Really?
    Fail xP To teraz archiwum jest chyba zbędne Chyba że ktoś lubi szukać ręcznie

    Zostaw komentarz:


  • Krzys Ferrari
    odpowiedział(a)
    Moja pierwsza opinia o GG11. Błędy i braki.

    Zacznę od tego, że w końcu okno kontaktów wygląda jak okno komunikatora, a nie jakieś combo aplikacji ze wszystkim. Jednak jedno małe "ale". Czemu przy wyłączeniu pokazywania w grupach kontakty typu INFOBOT, Blip.pl itp lądują na końcu listy? Aha i warto zauważyć, że opisy nie pojawiają się po wyłączeniu i ponownym włączeniu opcji. No i jeszcze jedno: Dlaczego nie ma opcji wyłączenia tego kretyńskiego dymku kontaktu/hoovera????!!!!!
    Przejdę teraz do okna rozmowy i tu duży plus - fajny motyw z załącznikami- bardzo mi się to podoba. Natomiast sprawdzanie pisowni wciąż działało mimo odznaczenia w ustawieniach. Jednak pomogło PPM w oknie rozmowy i odhaczenie sprawdzania pisowni.
    Jeśli mamy button "Zagraj" to po co w liście z załącznikami on się pojawia ponownie. Trochę bez sensu. Fajnie, że mamy klasyczne emotki z 7.7 . Jednak gdzie podziała się technika drag&drop do wysyłania plików? Wysyłanie obrazków nie działa (testowane na GG11-> AQQ). Teraz w skrócie w niektóre przełączniki opcji trzeba kilkać kilka razy, żeby zaskoczył. Dodatkowo z tego co ja sprawdziłem, nie chciało połączyć między GG11-> GG10 (wideo) - tu może być wina, że połączenie było na 1 komp więc nie jestem pewien co do błędu.

    Plusy:
    - Większa czytelność okna kontaktów i rozmowy
    - Fajny motyw załączników
    - Konfiguracja paska newsów lub jego wyłączenie
    Minusy
    - brak możliwości wyłączenia info o kontakcie
    - nie można ustawić własnych dźwięków (to by się przydało)
    - gdzie jest wyszukiwarka w archiwum?! Really?
    - błędy drobne typu nie działające wyłączenie sprawdzania pisowni
    - obrazki nie dochodzą na inne komunikatory
    - pseudo miniaturyzacja linków - nie potrzebna
    - opis lepiej żeby można było wpisać z okna kontaktów a nie z oddzielnego dymka.

    Zostaw komentarz:


  • Asmod96
    odpowiedział(a)
    Ponadto możliwe jest przejrzenie na komputerze archiwum z GG mobilnego.

    Zostaw komentarz:


  • RetnaX
    odpowiedział(a)
    Jest parę błędów,jednak po ich naprawie może być to naprawdę dobry komunikator Działa stabilnie, ani razu nie wywaliło crasha

    Dodatkowe plusy :
    Brak wyskakującej reklamy przy starcie także na Windows
    Tylko 2 reklamy
    Bardzo dobrze przemyślane Archiwum
    Możliwość ukrycia panelu newsów
    Inne stacje radiowe
    Archiwum Online
    Bardzo dobrze rozbudowany dymek kontaktu

    Zostaw komentarz:


  • refelek
    odpowiedział(a)
    Powiem, że GG bardzo mi się podoba, jednocześnie to co mi się nie podoba, to to, że wyświetla się program na pasku zadań, a nie jak to było w wersji 10 tylko ikona na pasku. Druga rzecz to jest to, że mnie zimportowało każdy kontakt 3 razy, i mam 2 kopie każdego kontaktu...

    Zostaw komentarz:


  • Damianeq
    odpowiedział(a)
    Jak oceniasz nowe GG11? Bum czy zal?

    Hej,

    Nieskromnie pierwszy się wypowiem o nowym GG11, przechodząc do meritum sprawy cieszy mnie bardzo fakt że pojawił się Klient dla MacOS to jest pierwszy plus dla GG,
    nie wiem czy programiści zapomnieli ale przynajmniej dla MacOS nie mam wskakującej reklamy jak miało miejsce na Windowsach w poprzedniej wersji GG.

    Ciekawą funkcją jest Allegro podczas rozmowy GG - wysyłając komuś link do aukcji allegro prezentowany jest on w oto takiej formie:




    Natomiast linki do stron opisane są zgodnie z <tiitle> strony


    odświeżony wygląd też nie jest najgorszy - oczekuje wersji stabilnej od 0 do 10 daje mocne 8.5

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X