Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • marcin107
    odpowiedział(a)
    O dorwałem nowy szczegół, mając np: dwie zakładki rozmów, status z/w przechodzi(na pasku zadań) na każde kolejne osoby, pomimo, że one nie są np: z/w.
    Ogólnie jest problem z aktualizacją obrazków na pasku zadań, to nie tylko z z/w.
    Ostatnio edytowany przez marcin107; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Kilka moich spostrzeżeń / sugestii

    Witam, bardzo przypadło mi do gustu korzystanie z nowego GG ale mam kilka propozycji:
    1. Przy widocznym komunikatorze w pasku zadań mamy aktywny program "GG" co mi się nie podoba. Przydałaby się opcja wyłączenia tego żeby było jak w GG ver.10, że jest tylko ikonka w tray'u, a w pasku zadań jest tylko od okna rozmowy a nie od samego okna komunikatora.
    2. Po pojedynczym kliknięciu na kontakt z listy kontaktów pojawia się tzw. "dymek kontaktu", czyli informacje o profilu. Też chciałbym aby pojawiła się opcja wyłączenia tego, aby po pojedynczym kliknięciu nic się nie pojawiało.
    3. Brakuje mi jeszcze opcji dodania własnego dźwięku dla przychodzącej wiadomości.
    4. Chciałbym aby była możliwość wyboru statusu o którym mnie powiadamia GG. Jest tylko opcja powiadomienia ze statusu niedostępny. A chciałbym aby GG informowało mnie o każdej zmianie statusu, np. z dostępny na zaraz wracam albo z nie przeszkadzać na niedostępny.
    5. I na koniec jeszcze jedna opcja co do dźwięku przychodzącej wiadomości. Chciałbym aby GG odtwarzało dźwięk przychodzącej wiadomości w każdej sytuacji, nawet jak okno jest otwarte i aktualnie rozmawiam z daną osobą.
    Mam wielką nadzieję, że zespół programistów nowego GG w ver.11 wprowadzi moje sugestie (tak naprawdę to wszystkie opisane przeze mnie funkcje są obecne w GG ver.10), tak jak wprowadziło sugestie użytkowników nowego GG dla Androida o czym pisali Oni w Android Markecie (mowa o usuwaniu rozmów z archiwum online).
    Pozdrawiam, FISHBONE89!

    Zostaw komentarz:


  • przemek1259
    odpowiedział(a)
    Popieram te wypowiedzi w 100%

    Zostaw komentarz:


  • wortax
    odpowiedział(a)
    Ciekawe czy nas posłuchają Aby tu cokolwiek się zmieniło to musi być koniecznie wersja podstawowa, bez zbędnych bajerów. Inaczej skutek będzie ten sam, spora część użytkowników będzie używać nadal innych komunikatorów. To musi się w końcu zmienić. Jest szansa i niech panowie z teamu to wykorzystają.

    Zostaw komentarz:


  • madhunt3r
    odpowiedział(a)
    Popieram, w pierwszej kolejności OPTYMALIZACJA, zmniejszeniu ilości RAMU jaką GG wcina, oj wcina

    Zostaw komentarz:


  • wortax
    odpowiedział(a)
    Przede wszystkim należy uwzględnić recenzje panów z dobreprogramy (http://www.dobreprogramy.pl/GG,Progr...ows,30332.html). Komunikator jest zasobożerny, nie jest lekki, miał być wybór pomiędzy wersją podstawową a full (nie ma wersji bez radia, wideorozmów, gier itd. a taka miała być) i często się zawiesza. Także to też trzeba dla teamu zgłosić, żeby można było wybrać wersję podstawową, bez zbędnych bajerów.

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Czytamy i sukcesywnie zgłaszamy Pozdrowienia

    Zostaw komentarz:


  • marcin107
    odpowiedział(a)
    Szkoda, że gg nie zajmie się w pierwszej kolejności, tymi małymi błędami, które tu wymieniamy. Jeżeli to czyta Admin, to wiedzcie, że jak zrobicie te pierdoły, to bardzo nam umilicie życie.

    Zostaw komentarz:


  • PiotrLG
    odpowiedział(a)
    To ja jeszcze coś dodam. W oknie rozmowy nie można przewijać pola do wprowadzania tekstu, jest to o tyle kłopotliwe, że po wklejeniu np. dłuższego fragmentu tekstu aby napisać coś pod nim trzeba mocno powiększyć okno, gdyż żaden ze znanych mi sposobów na przewijanie tekstu nie działa :]

    Zostaw komentarz:


  • topiq
    odpowiedział(a)
    Większość już zostało napisane i się powtarza więc dodam tylko swoje sugestie.
    - kolor czcionki w oknie rozmowy, prócz z góry ustalonych nijakich kolorów powinna wrócić możliwość ustalenia własnej,
    - 180 MB RAMu to dwukrotnie więcej niż zabiera wersja 10.5 i to bez otwartych okien rozmów na Windows XP.
    - GG 11 potrafi zawiesić komputer bez żadnego błędu, po prostu zamraża system i koniec, restart.
    Póki co zostaję przy wersji 10.5 bo nareszcie jest w miarę stabilna i nie wywołuje już BSOD na Windows 7 x64 na laptopie ASUS. Miejmy nadzieję, że GG 11 zostanie z czasem tak samo dopracowane a może i lepiej.

    Zostaw komentarz:


  • PiotrLG
    odpowiedział(a)
    Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

    Witam, widziałem, że kilka z propozycji już się pojawiło na forum, ale mimo to i tak je wymienię, gdyż im więcej osób je poprze tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną wprowadzone Na początek te co były.
    1. Logo GG w oknie rozmowy, w lewym górnym rogu, jest takie samo jak status dostępny i często wprowadza mnie w błąd co do statusu osoby, z którą rozmawiam.
    2. Po wyłączeniu okna z rozmową, gdy włączę je ponownie znika treść rozmowy prowadzonej wcześnie. W poprzedniej wersji gadu było to lepiej rozwiązane
    3. Archiwum mogłoby być nieco czytelniejsze.
    4. Niepotrzebna jest na pasku zadań ikona do okna z kontaktami.
    I te, których jeszcze nie widziałem.
    5. Zakładka "profil" wysuwająca się z lewej strony po kliknięciu na kontakt. Przydałaby się opcja umożliwiająca jej wyłączenie, bo jest mi ona zupełnie zbyteczna i tylko mnie denerwuje.
    6. Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale czasem powiadomienia o wiadomości mi nie wyskakują i widzę tylko migającą kopertę w tray'u. Jednak po kliknięciu na nią nic się nie dzieje (nie wiem nawet kto do mnie pisze), i muszę na górniej belce kliknąć Ostatnie -> Powiadomienia i tam dopiero mogę włączyć okno rozmowy.

    To by było chyba na tyle, jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę to w tym temacie.

    Zostaw komentarz:


  • SmyQ
    odpowiedział(a)
    Aha no i mam też odznaczoną opcję uruchamiania przy starcie, a mimo to program uruchamia się wraz z systemem.

    Zostaw komentarz:


  • SmyQ
    odpowiedział(a)
    Nie wiem czy taka sugestia już padła, bo nie chce mi się czytać wszystkich postów, ale brakuje przydatnej opcji "Kopiuj opis".

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Firefoxa mam zawsze aktualnego - natomiast po ostatniej akualizacji GG problem zniknął.
    Ostatnio edytowany przez northareth; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Błąd na forum - miała to być odpowiedź a zamieścilo na końcu listy wpisów

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Mam propozycję. Jeżeli przychodzi do mnie wiadomość ale jej nie odczytam od razu ( dopóki pokazuje się dymek ), to później proponuję żeby po najechaniu myszką na migającą kopertkę dymek pokazywał się ponownie i z tego otwieram rozmowę, lub żeby po otwarciu okna głównego z kontaktami obok gwiazdki była kopertka informująca o nieodczytanej wiadomości od tego konkretnego kontaktu. Powód mojej sugestii? Otwieranie panelu powiadomień i dopiero tam szukanie rozmowy ( a nie jest nawet w zakładce " rozmowy ",tylko " powiadomienia " ) jest nawet nie tyle że niewygodne, co po prostu trwa zbyt długo - zbędne co najmniej dwa kliknięcia. Najlepiej żeby było przywołanie dymku po najechaniu na kopertkę.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X