Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przemek1259
    odpowiedział(a)
    Popieram, mnie też to denerwuje i wogóle jest to nie potrzebne...
    Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

    Zostaw komentarz:


  • rysiek1989
    odpowiedział(a)
    Jak wiele osób denerwuje mnie to że główne okno GG11 zajmuje mi miejsce na pasku zadań (a często ma uruchomionych wiele aplikacji), znika dopiero przy schowaniu okna. W starszych GG jest tylko ikona w zasobniku i to jest wygodniejsze dla mnie.

    Zostaw komentarz:


  • rysiek1989
    odpowiedział(a)
    Popieram, Maxxa często mam odpalonego(w przeglądarce) i brakuje go w GG.

    Zamieszczone przez arek.85 Zobacz posta
    Witam moje pierwsze wrażenia GG11 to takie że troche zamula ten komunikator jak próbuje nim szybko ruszać czy nawet wolniej po pulpicie się tnie ,mam nadzieje że też bedzie bramka sms działać w pełnej wersji i że bedą powiadomienia o nowych emailach do poczty GG jak to było w GG10,fajnie są te radia zrobione i te nawet fm lecz nie ma mojego ulubionego radia RMF FM I MAXXX . i mnie ciekawi czy bedą te prezenty jak w gg 10 bo wsumie na tym gg zarabiało.

    Zostaw komentarz:


  • adxs
    odpowiedział(a)
    Kilka ważniejszych BUGÓW

    Witam

    Na chwilę obecną:

    1. Proces ggapp.exe zrzera prawie 900MB pamięci !!! Lekka przesada, skoro grafikę ma zbliżoną do GG 6 to niech i ma takie wymagania systemowe...

    ggssie.png

    2. W głównym oknie GG przy swoim awatarze jest miejsce na swój opis - po kliknieciu na napis nie mozna edytować opisu...

    3. Strasznie długie oczekiwanie na okno logowania ( zanim się wybierze profil ) - jest białe okno wielkości komunikatora GG i po 10-15 sekundach dopiero pojawia się lista profili... Jak na procesor i5 i 4gb ramu to też trochę za długo... Bez sensu te logowanie - nie prościej prosto w programie zwykłą listę z profilami zrobić ? Ominąć tym samym kolejnego zamulacza systemu.

    4. Przy rozmowie z użytkownikami, na pasku zadań windowsa świeci się ikona "żółtego" słoneczka i tym samym nawet jak uzytkownika niema - mylnie myślę, że jest dostępny. Można by zrobić tak, żeby słoneczko na pasku zadań pokazywało aktualny status użytkownika.

    5. Bezsensowna jest opcja SCHOWAJ - nie można poprostu w rogu ekranu dać normalnej opcji MINIMALIZUJ jak mają to miliony innych aplikacji w windowsie ?

    Pozdro
    Adxs

    Zostaw komentarz:


  • marcin107
    odpowiedział(a)
    Co do radia, prosiłbym o możliwość włączenia/wyłączenia powiadomienia typu: "Nazwa stacji: Teraz leci piosenka taka i taka" - oczywiście napis by się wyświetlał, kiedy kończy się jedna piosenka, a zaczyna druga.

    Zostaw komentarz:


  • Spon3R
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marcin107 Zobacz posta
    ad 2) W standardowej skórce gg, występuje taki czarny pasek opcji, na którym jest: (od lewej) Kontakty, Ostatnie, Poczta, Radio. Nie wiem czy ten problem występuje tylko u mnie, ale proszę najechać np: najpierw na "kontakty" a potem na pocztę, u siebie, mogę zaobserwować jak wyskakuje opis przycisku zamiast od razu "poczta" to najpierw "kontakty"(dosłowne mignięcie na sekundę, ale zauważalne),a dopiero później, to co powinno.
    Dołączam się do wypowiedzi a poniżej zamieszczam filmik o co dokładniej chodzi.
    http://w382.wrzuta.pl/film/0PYpeD9wpRL/clip0002

    Minusy.
    1. Brak możliwości usunięcia avatara z poziomu GG.
    2. Brak możliwości czyszczenia rozmowy z zakładki "ostatnie"
    3. Brak możliwości ingerencji w "grupy" czyli usuwanie edytowanie nazw jaki i sortowanie grup według własnego uznania.
    4. Literówka (Pokazuj powiadomienia, gdy mam status "zajęty") w ustawieniach. Mianowicie słowo "zajęty" powinien zostać zmieniony na "nie przeszkadzać"
    Ostatnio edytowany przez Spon3R; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • karokam
    odpowiedział(a)
    Ad 1 dobrze Cię zrozumiałam
    Ad 2 też nie zaobserwowaliśmy czegoś takiego
    Ad 9 zgłosimy do poprawy

    Zostaw komentarz:


  • marcin107
    odpowiedział(a)
    ad 1) Wolę się upewnić, że zostałem dobrze zrozumiany, w gg 10.5, nie ważne czy to gg było wyciągnięte z paska narzędzi, czy na wierzchu czy nie, tego "prostokąta" w ogóle nie było i chciałbym, żeby było tak samo w gg 11.
    ad 2) W standardowej skórce gg, występuje taki czarny pasek opcji, na którym jest: (od lewej) Kontakty, Ostatnie, Poczta, Radio. Nie wiem czy ten problem występuje tylko u mnie, ale proszę najechać np: najpierw na "kontakty" a potem na pocztę, u siebie, mogę zaobserwować jak wyskakuje opis przycisku zamiast od razu "poczta" to najpierw "kontakty"(dosłowne mignięcie na sekundę, ale zauważalne),a dopiero później, to co powinno.
    ad 4) W takim razie, proszę o dorobienie opcji, którą będzie można dostosować "wielkość chmurki", zagadkę jak to zrobić pozostawiam wam, bo sam na razie na nic nie mogę wpaść.
    kolejne:
    ad 5) Zauważyłem, że można sprawdzić, czy ktoś ma twój numer na liście, proszę o nie usuwanie tej opcji, gdyż jest przydatna, chociaż wiadomo, czy trzymać kogoś na liście, czy nie.
    ad 6) Moją uwagę zwróciło także drobne opóźnienie(na 11 około 1,5 sec, na v10.5 - brak), szukanie kontaktu na liście na gg 10.5, co każdą literkę od razu wyskakiwały konkretniejsze kontakty, bez żadnych opóźnień, a na 11, jak już napisałem około 1,5 sec.
    ad 7) Tu akurat nie jestem pewny, ale czy okienko od profili "ostatnio używanych" będzie pojawiać się za każdym razem kiedy uruchamiam gg ? Nie może być jak w 10.5, że nie ma żadnych menedżerów profili, tylko jeden konkretny numer loguje się przy starcie systemu ?
    ad 8) Czy aktualizację są automatyczne, czy z Beta 11, będę musiał wykonywać aktualizacje ręcznie ? I jak to w ogóle wygląda, kiedy pojawia się aktualizacja mogę wybrać czy chce ją pobrać i zainstalować, czy nie. A może nie ma żadnych powiadomień ? Po prostu aktualizacja robi się sama, a użytkownik zostaje poinformowany o pomyślności przebiegu owej aktualizacji ? Proszę i powiedzieć jak to jest.
    ad 9) Zauważyłem jeszcze taki jeden szczegół mianowicie, jeżeli w profilu uzupełniamy płeć użytkownika, to dlaczego w chmurce jest podawane - przykład: "Ola dostępny" ?
    ad 10) Chmurki od powiadomień nie są na wierzchu, tylko czasem pod stertą aplikacji.
    Ostatnio edytowany przez marcin107; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • karokam
    odpowiedział(a)
    Ad 1) zgłoszone
    Ad 2) nie bardzo wiem o co chodzi... proszę o więcej szczegółów
    Ad 3) zgłoszone
    Ad 4) z tym będzie problem; nie każdy chce mieć w ogóle włączone powiadomienia, a większości osobom nie pasują duże okienka powiadomień

    Dzięki za pozytywną ocenę!

    Zamieszczone przez northareth Zobacz posta
    Mając włączony Firefox, po kliknięciu na baner z reklamą radia w oknie kontaktów nie włącza nowej karty tylko wywołuje komunikat, że :

    " Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system. "

    Poza tym w zakładce ostatnie/rozmowy nie ma opcji usunięcia wykazu z kim rozmawiałem. Archiwizacja jest wyłączona zarówno w wersji GG11 jak i AQQ czy GG10.5 a pokazuje mi rozmówców aż do października 2011 .
    Problem występuje tylko na Firefoxie? Jaką masz wersję przeglądarki? Aktualną? Ewentualnie spróbuj wyczyścić cookie i historię...
    Jeśli chodzi o zakładkę Ostatnie, to tak to w tej chwili działa...
    Ostatnio edytowany przez SaperR; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: połączono posty

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Mając włączony Firefox, po kliknięciu na baner z reklamą radia w oknie kontaktów nie włącza nowej karty tylko wywołuje komunikat, że :

    " Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system. "

    Poza tym w zakładce ostatnie/rozmowy nie ma opcji usunięcia wykazu z kim rozmawiałem. Archiwizacja jest wyłączona zarówno w wersji GG11 jak i AQQ czy GG10.5 a pokazuje mi rozmówców aż do października 2011 .

    Zostaw komentarz:


  • marcin107
    odpowiedział(a)
    Zaobserwowałem kilka takich szczegółów, a mianowicie:
    1) Po wywołaniu GG z paska narzędzi(dolny prawy róg standard), pojawia się na pasku zadań GG(takie, że można wyciągnąć zminimalizowane gg na wierzch), chciałbym prosić o dodanie opcji, która pozwoli na wyłączenie pokazywania tego "prostokąta", wyciągającego gg na wierzch.
    2) Po najeżdżaniu myszką na "kontakty", albo "ostatnie" (na czarnym pasku lokalizacja - pod reklamą i nad nazwą profilu)itd. Pojawia się najpierw napis z ostatnio najechanej kategorii, a dopiero po sekundzie to co wyświetlić się powinno.
    3) Grupy - Proszę o wykonanie większej swobody, gdyż nie mogę usunąć np: grupy Ulubione, ani zmienić jej nazwy i zapycha mi tylko listę. Jeżeli musi być jakaś chociaż jedna grupa w standardzie, proszę dorobić error msg, przy próbie usunięcia jedynej grupy "ulubione", ażeby stworzyć kolejną i dopiero można będzie tą grupę usunąć.
    4) Chmurki tzn: powiadomienia, czasem nie mieszczą całego tekstu i w jego połowie pozostają tylko trzy kropki, proszę o powiększenie chmurki na powiadomienia lub coś co naprawi owy problem.

    Proszę o pozytywne rozpatrzenie moich uwag, a wstępna ocena nowego gg - bardzo dobry z minusem Oby tak dalej !

    Zostaw komentarz:


  • Qrix
    odpowiedział(a)
    Ja informuję po raz drugi, że zbiorczy temat powstał do wyrażania opinii ogólnych oraz zgłaszania małych sugestii i błędów (np. literówek, niedziałających linków w trybie bez podglądu itp.). Większe błędy i sugestie do oddzielnych wątków, bo w tym wątku nie będziemy dyskutować o każdym z 60 postów (a w każdym z nich jest po kilka zgłoszeń) - wprowadzi to niesamowity bałagan.
    Sugestie-> http://forum.gg.pl/forumdisplay.php?16-Ciekawe-sugestie
    Błędu -> http://forum.gg.pl/forumdisplay.php?17-Testy
    Pytania i wątpliwości -> ... w sumie nie ma gdzie, więc póki co tutaj: http://forum.gg.pl/forumdisplay.php?...anim-napiszesz

    Zostaw komentarz:


  • Krzys Ferrari
    odpowiedział(a)
    Opis nie służy do jakieś długiej wypowiedzi, tylko do poinformowania znajomych co robimy, albo żeby nie pisać. Wg Twojego toku myślenia to i na Twitterze powinni zwiększyć ilość znaków ponad 140, ale nie o to chodzi.... 255 znaki to jest wystarczająca ilość

    Wysłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk

    Zostaw komentarz:


  • DFS
    odpowiedział(a)
    Może , ale tak na serio, proponuje coś takiego bo konkurencyjne sieci mają więcej

    Zostaw komentarz:


  • spider.pl
    odpowiedział(a)
    Czy ty masz zamiar poematy wstawiać w opisie? Obecna ilość znaków jest wystarczająca

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X