Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Qrix
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
    Wiadomo, to beta, w finalnej to nie ma prawa bytu
    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
    Po co wyłączać radio? Jest domyślnie włączone i Ci gra muzykę na starcie? Tego nie usuną. Poza tym to nie powinno się ładować do pamięci w momencie kiedy nie jest to używane.

    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
    Efekt wyłączenia -> nie widzisz paska.
    Efekt minimalizacji -> nie widzisz paska.

    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
    Racja, do poprawienia

    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
    Ktoś już zgłaszał

    Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
    GG pyta o to na samym początku zakładania profilu.

    Co do reszty - zgadzam się w 100%
    Tak btw. jest zbiorczy temat na takie rzeczy, a większe sugestie i błędy proszę w oddzielnych wątkach

    Zostaw komentarz:


  • the_one
    odpowiedział(a)
    Moje uwagi a zarazem sugestie!

    A więc tak. Długo oczekiwana premiera nowego GG11, hucznie zapowiadana, miała być rewolucja.
    Czy rewolucja wyszła? Obawiam się, że nie.
    Po testowaniu komunikatora stwierdzam iż, należy poprawić kilka ważnych i znaczących problemów.
    Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
    Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
    Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
    Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
    Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
    Co do okna wiadomości. Duży plus za pokazywanie miniaturek linku i rozsuwany pasek boczny gdzie te załączniki można zobaczyć. Nie pasują mi tu gry. Jak ktoś chce pograć może wejść na byle jaką stronę, która oferuje gry, jeżeli już GG Network się co do tego uprze, powinna być również opcja w ustawieniach aby to sobie wyłączyć.
    Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
    Co do plusów samego komunikatora. Wygląda nowocześnie a zarazem stylowo. Fajnym pomysłem jest oznaczanie kontaktów gwiazdkami jako ulubione i że są one wyświetlane na początku listy. Kamera i rozmowy działają dobrze, ale tutaj też bym dał wybór użytkownikom czy chcą z tego korzystać czy nie, bo co za tym idzie zwiększa to pamięć procesu.

    Reasumując, miał być powrót do korzeni. Częściowo się to udało, ale jest wiele do poprawy. Przede wszystkim jeśli GG Network chce odzyskać użytkowników powinien im podczas instalacji czy w ustawieniach dać wybór co chcą a czego nie chcą, po jakiego wciskać na siłę w standardzie radio itp. Na chwilę obecną GG strasznie muli komputer, jest bardzo pamięciożerne i ciężko chodzi. Mam nadzieję, że twórcy wezmą to co napisałem sobie do serca i poprawią działanie komunikatora, a co zwłaszcza dadzą NAM UŻYTKOWNIKOM wybór czego chcemy używać a czego nie.

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    U mnie zainstalowało się w folderze " AppData/Local " a nie " AppData/ Roaming " . Co ciekawe nie mam GG na dysku systemowym ani w folderze " Program Files x86 " ani w zwykłym " Program Files ".

    Zostaw komentarz:


  • karokam
    odpowiedział(a)
    co do pytania 3 - nie będzie hasła do profilu; jeśli nie zapamiętasz hasła w programie, nawet jeśli go uruchomisz, nic z nim nie zrobisz (nie zobaczysz rozmów, kontaktów itp), więc dublowanie haseł jest zbędne
    co do pytań o przyszłość, na część z nich sami nie do końca znamy odpowiedzi, więc przyszłość pokaże...

    Zostaw komentarz:


  • Piotrek Walczak
    odpowiedział(a)
    Na Win 7 HP na laptopie w ogóle się nie zainstalowało. :-/
    Na Win XP na netbooku udało się, ale nie mogę zmienić rozmiaru okna, bo górna krawędź wystaje poza ekran a jakiekolwiek próby przesunięcia okna przez windowsowe Alt+Space -> Move spełzają na niczym.
    Czekam na wersję stabilną.

    Zostaw komentarz:


  • Aladeen
    odpowiedział(a)
    9 - tak
    10 - patrz punkt 9


    na większość pozostałych pytań można odpowiedzieć w ten sposób - jest to wersja beta, w dodatku pierwsza i nie ma co się dziwić, że coś nie działa, działa słabo, lub z oporami.

    Zostaw komentarz:


  • Jacuchn
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piatek33 Zobacz posta
    Dwie uwagi sprawiające problem przy dużej ilości kontaktów:
    2. Niedziałające przewijanie kontaktów [nie można tego zrobić za pomocą "rolki", tylko trzeba złapać kursorem suwak i przesuwać....]
    Też myślałem, że ta funkcja nie działa, lecz okazało się że działa. Żeby przewinąć rolką kontakty należy kliknąć na pierwszy lepszy kontakt (żeby "aktywować" listę) i można spokojnie przewijać rolką.

    Zostaw komentarz:


  • DFS
    odpowiedział(a)
    GG - moje uwagi

    Witam
    Moje uwagi dotyczące gg są następujące

    1 Progam bez powodu potrafi zająć ze 100 do 200mb pamięci i więcej
    2 Program po otwarciu okna rozmowy zajmuje dodatkową pamięć której nie odaje po zamknięciu okna rozmowy
    3 Gdzie zniknęła opcja zabiespieczenia hasłem profilu ? czy ta opcja będzie ?
    4 od czego jest proces gghub ? i czy on musi być
    5 czy będzie opcja nie pokazywania dymka kontaktu (chodzi mi o to duże okno które pojawia się po 1 kliknięciu na jakiś kontakt)
    6 Nie podoba mi się w menedżer zadań że wisi tam GG - Powiadomienia - mimo że gg jest schowane do traya nie powinno to tam być (win XP)
    7 Przydała by się optymilizacja pokazywania dymka kontaktu bo pokazuje się dość skokowo
    8 Czy będzie funkcja nie pokazywania avatara w oknie rozmowy ?
    9 Czy będzie moduł automatycznej aktualizacji ?
    10 czemu instalator nie daje możliwość wyboru miejsca instalacji

    I teraz podziękowania dla nowego prezesa i zespołu gg za stworzenie lepszego gg
    Ostatnio edytowany przez DFS; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: zapomniałem o 1 punktcie

    Zostaw komentarz:


  • revanmj
    odpowiedział(a)
    Od paru godzin GG zaczęło się wywalać za każdym razem, gdy chcę je wyłączyć (ciągle mowa o wersji dla OS X). Oczywiście raporty zostały wysłane.

    Zostaw komentarz:


  • Krzys Ferrari
    odpowiedział(a)
    @Denis94 Tak GG samo się będzie aktualizować

    @piatek33 Ja zauważyłem błąd, że nie działa ze scrollu w touchpadzie, natomiast rolka w myszcze powoduje przesuwanie normalne

    Zostaw komentarz:


  • arek.85
    odpowiedział(a)
    Jeszcze dziś zauważyłem ciekawą rzecz z linkami jak sie wysyła do kogoś z jakiejś strony zamiast cały adres to pisze jaka strona i te dane fajny bajer te gierki też mogą być dziś chwile grałem z kolegą najlepsze są statki

    Zostaw komentarz:


  • piatek33
    odpowiedział(a)
    Dwie uwagi sprawiające problem przy dużej ilości kontaktów:

    1. Brak możliwości ukrycia osób będących niedostępnych/offline
    2. Niedziałające przewijanie kontaktów [nie można tego zrobić za pomocą "rolki", tylko trzeba złapać kursorem suwak i przesuwać....]

    Zostaw komentarz:


  • denis94
    odpowiedział(a)
    po wyłączeniu pokazywania opisów na liście i włączeniu znów - opisów nie widać dalej. I mam pytanie czy nowe gg jest aktualizowane samoczynnie? Bo nigdzie nie widzę przycisku "aktualizuj".

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Jedna mała uwaga na szybko - pomimo ustawienia zarówno w wersji 10.5 jak i w GG11 braku archiwizacji, to o ile faktycznie nie mam zarchiwizowanych żadnych rozmów, to pokazało mi w GG11 w zakładce " Ostatnie - Rozmowy " listę z kim prowadziłem rozmowy i to aż do października 2011 wstecz. Mało tego - nie ma nigdzie opcji jak tą listę skasować. Proszę o poprawienie tego błędu i dajcie możliwość czyszczenia tego wykazu rozmów - nikt niepowołany nie musi ( wykorzystując np. moje wyjście do kuchni ) widzieć z kim i kiedy prowadziłem rozmowy.

    Zostaw komentarz:


  • denis94
    odpowiedział(a)
    Gdy wyślemy jakiś tekst skopiowany ze strony internetowej gdzie czcionka byla np czerwona - to potem sami piszemy taka samą czcionką.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X