Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

GG używane do kontaktów z mułami finansowymi

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  GG używane do kontaktów z mułami finansowymi

  Dzień dobry,

  Chciałbym zgłosić, że GG jest używane do kontaktu z mułami finansowymi (osobami, które - często nieświadomie - pośredniczą w kradzieży środków z kont bankowych i praniu brudnych pieniędzy). Komunikator został opisany w artykule na portalu Zaufana Trzecia Strona pt. "Facebook, BLIK, Gadu-Gadu, BitBay i stado nieświadomych mułów".

  Nie wiem, dlaczego przestępcy używają akurat GG, ale w komentarzach pod artykułem pisano, że: "dlatego, że łatwo się go używa przez TOR-a. Nie banuje węzłów wyjściowych, nie wymaga żadnej weryfikacji.". Być może zasadne byłoby wprowadzenie weryfikacji SMS np. przy zakładaniu nowych kont za pośrednictwem TOR-a lub łączeniu się z istniejącymi przy użyciu tej sieci. Chyba podobne obostrzenia stosują Facebook i Google.

  Nie za bardzo wiedziałem, w którym dziale utworzyć ten wątek (brakuje działu "ogólnego").

  #2
  Dziękujemy za wiadomość.
  Zdajemy sobie sprawę z tego, że takie nadużycia mogą mieć miejsce. Jednak jak sam artykuł wskazuje takie rzeczy mogą się dziać i dzieją nie tylko u nas. Od czasu gdy ten artykuł się pojawił w sieci wiele rzeczy usprawniliśmy i cały czas mamy w planach przeciwdziałanie takim działaniom jak opisane w artykule. Już niebawem w tym celu planujemy wprowadzenie nowych rozwiązań.

  Komentarz


   #3
   Pisali o czymś podobnym na swoim blogu https://gadu-gadu.pl/2019/03/17/uwag...zenia-o-prace/

   Komentarz

   Pracuję...
   X