Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyłączenie dźwięku przychodzącej wiadomości

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  Wyłączenie dźwięku przychodzącej wiadomości

  Witam mam pytanie czy można jakoś wyłączyć dźwięk przychodzącej wiadomości podczas rozmowy ? Gdy jest otwarte okno rozmowy dźwięk przychodzącej wiadomości jest wyłączony . Ale gdy się ukryje okno już słychać dźwięk gdy wiadomość przychodzi czy można to jakoś wyłączyć . Żeby dźwięk wiadomość było słychać tylko przy rozpoczęciu rozmowy ?

  #2
  A może więcej informacji? Coś na temat wersji GG i systemu?

  Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

  Komentarz


   #3
   System Windows 7 ultimate wersja GG 11.2.36.10334

   Komentarz


    #4
    Opcją, która pozwoli uzyskać tylko pierwszy dźwięk, a następne nie będą już się pojawiały jest właśnie utrzymanie otwartego okna rozmowy bez zwijania go na pasek. Domyślnie taki stan sugeruje, że użytkownik widzi nowe wiadomości i nie jest potrzebne dalsze odgrywanie dźwięku.

    Profil cichy, można osiągnąć ale bez pierwszego powiadomienia dźwiękowego, a jedynie przez powiadomienie (czerwony counter) odznaczane w opcji Ostatnie. Wystarczy w ustawieniach okna rozmowy z danym kontaktem (opcja kół zębatych) odznaczyć opcję "powiadamiaj o nowych wiadomościach". W ten sposób każda nowa rozmowa przy zamkniętym oknie rozmowy będzie powodowała wyświetlenie czerwonej plakietki na opcji Ostatnie, bez żadnych sygnałów dźwiękowych. Okno tak nawiązanej rozmowy można zostawić otwarte jak i zwinąć na pasek, a żadne dźwięki nie zakłócą konwersacji.

    Komentarz


     #5
     Witam. Podłączę się pod temat, ale trochę z innej beczki…, Co zrobić, aby z dźwiękiem było odwrotnie, to znaczy, aby był dźwięk powiadomienia, również podczas rozmowy? (Otwarte okno). W poprzednich wersjach GG była możliwość wyboru, czy się chcę ten dźwięk, czy nie i to było bardzo dobre. Niestety ktoś wpadł na pomysł, że (cytat z GGAdmin) „Domyślnie taki stan sugeruje, że użytkownik widzi nowe wiadomości i nie jest potrzebne dalsze odgrywanie dźwięku.” No i teraz nie można oderwać oczu od monitora, aby nie przegapić wiadomości… ewentualnie trzeba spuszczać za każdym razem okienko na pasek, co tak mnie irytuje, że aż zastanawiam się nad zmianą komunikatora. Proszę o odpowiedź

     Komentarz


      #6
      Temat rzeczywiście dotyczy trochę innego kontekstu, ale pasuje do zarysowania ogólnej idei związanej z dźwiękami. Piszesz, że zastosowane w poprzednich wersjach rozwiązanie było dobre. Założyciel wątku wskazuje, że tak nie było, bo chciałby aby pierwszy dźwięk powiadomienia był odgrywany, a następne już nie. W starej wersji dźwięk można było tylko ustawić lub z niego zrezygnować.

      Tym samym nowe rozwiązanie, choć inne, daje więcej możliwości niż stare. Oczywiście jak widać nie jest to rozwiązanie idealne. Obydwaj mimo, że możecie uzyskać efekt, którego chcecie, chcielibyście osiągnąć to w inny sposób. Można próbować rozszerzyć opcje dźwięków, wówczas pojawią się głosy, że ustawień jest za dużo. W ten sposób dochodzimy do sedna. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Pogodzenie potrzeb wszystkich wymaga rozwiązań kompromisowych.

      Komentarz


       #7
       Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
       ...W starej wersji dźwięk można było tylko ustawić lub z niego zrezygnować...
       Przecież była jeszcze opcja "Nie odtwarzaj dźwięku podczas rozmowy" czy coś w tym sensie... i to było dobre dla tych co nie chcą mieć kolejnych powiadomień.
       Nikt nikomu nie każe grzebać w ustawieniach, jeśli nie chce. Niech nawet standardowo ta opcja dźwięku będzie wyłączona "na dzień dobry", ale dajcie szansę pozostałym 80% użytkownikom GG, którzy chcą tych powiadomień, na ustawienie według własnych upodobań. Nawet na tym forum, w bardzo wielu wątkach, są wpisy ludzi podłamanych brakiem możliwości wyboru czy chce się mieć ten dźwięk, czy nie. Nie "uszczęśliwiajcie" ludzi na siłę, takimi nowościami! "Lepsze" jest wrogiem dobrego...

       Komentarz


        #8
        Były dwie opcje do wyboru tj. odtwarzaj dźwięki i ich nie odtwarzaj. Zwróć uwagę, że zakładającemu wątek chodzi o trochę inny układ. Dźwięków ma nie być, poza pierwszym dźwiękiem, który informuje, że coś otrzymaliśmy.

        Ustawienia poprzednich wersji mu tego nie zapewniały. Tobie zapewniały natomiast odtwarzanie wszystkich dźwięków.

        Obecna wersja wprowadziła w tym zakresie zmianę. Można sobie wyłączyć dźwięki zupełnie. Można też korzystać z dźwięków włączonych, choć to ustawienie zostało dodatkowo zróżnicowane. Działa ono inaczej w zależności od pozycji okna rozmowy. Pozwala na otrzymywanie dźwięków cały czas, przy zwijanym oknie na pasek i pozwala na otrzymywanie tylko pierwszego dźwięku przychodzącej wiadomości, po zostawieniu okna rozmowy otwartego na pulpicie.

        Reasumując, wprowadzone rozwiązanie zapewnia Wam obu osiągnięcie tego czego potrzebujecie. Nie ma w nim mnożenia wielu opcji. Wymaga jednak określonego sposobu postępowania. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma jakieś przyzwyczajenia. Stan poprzedni nie dawał jednak takich możliwości jak stan obecny. Jenak mimo tego dobrego, moim zdaniem, rozwiązania Ty i tak traktujesz je jako rozwiązanie siłowe. Warto spojrzeć na to z innej strony, obecnie jest więcej możliwości dostosowania dźwięków, a to wszystko zostało osiągnięte bez nadmiernego zwiększania liczby opcji dźwiękowych.

        Komentarz

        Pracuję...
        X