Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ikona wiadomości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Wcześniej słyszałem narzekania, że ikonki są za ciemne i ich nie widać. Teraz słyszę narzekania, że są brzydkie. Wszystkim dogodzić się nie da. Jak mamy wybierać, to wybierzemy opcję zrobienia tego zgodnie z obowiązującymi normami - ikonki mają być całe białe. Zasady opisane są tutaj: http://developer.android.com/design/...l#notification
    Nie będę robił specjalnie dla jednej osoby osobnego builda z innymi ikonkami. W takim wypadku musiałbym być sprawiedliwy i dla każdego zrobić osobnego builda z danej osoby sugestiami. A to by oznaczało, że nie starczyłoby mi czasu na normalną pracę.
    Jeśli chcesz mieć stare ikonki, możesz sam je sobie przywrócić, edytując odpowiednimi narzędziami plik .apk i usuwając te nowe ikonki.

    Komentarz


      #17
      A gdzie znajdę stare ikonki?

      Wytaptane z mojego Ace'a (JellyBean <3) za pomocą Tapatalk 2

      Komentarz


        #18
        Wystarczy, że usuniesz te nowe. Wtedy automatycznie pojawią się poprzednie.

        Komentarz


          #19
          Teraz już ****aliście to totalnie, bo wcale nie ma ikony wiadomości, tylko druga ikona słonczeka:


          Brawo, brawo brawo. Poproszę jednak może z powrotem ikonę taką jak ikona poczty. Albo nie, lepiej nic nie ruszajcie bo nie będzie w ogóle ikony żadnej.

          ak mamy wybierać, to wybierzemy opcję zrobienia tego zgodnie z obowiązującymi normami - ikonki mają być całe białe.
          A czy te zasady nakazują także, żeby dla każdego statusu jaki ustawię na gg ikonka była taka sama? Bo tak właśnie teraz jest jak wybiorę ikony czarno białe. Czyli co - jedna biała ikona i szlus tak? Po co tam się rozdrabniać, zasady rozumiemy dosłownie - miało być białe to jest. A że nie widać jaki status ustawiony to trudno, niepotrzebna fanaberia.

          Słowo daję, jak usuniecie możliwość kolorowych ikonek, które pokazują status chociaż, to już moja cierpliwość sie wyczerpie i zainstaluję jabbera z transportem gg a wasza apka poleci do kosza. I naprawcie tą ikonkę wiadomości.
          Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #20
            Dodam jeszcze że problem występuje tylko po ustawieniu ikon kolorowych. Gdy są ustawione czarno białe ikona wiadomości pojawia się normalnie. Ewidentny bug, pewnie brak ikony w zasobach, poprawcie to.

            Komentarz


              #21
              Poprawimy. Dziś pójdzie beta z poprawką.

              Komentarz


                #22
                Ok a kiedy będzie to poprawione w publicznej wersji ze sklepu? Nie ukrywam że wkurzające to trochę. Nie chce mi się instalować niestabilnej bety bo poza ikonką wygląda że wszystko jest ok w stabilnej.

                Komentarz


                  #23
                  W poniedziałek pójdzie jako wersja produkcyjna. Będziesz mógł spokojnie zainstalować betę z dzisiaj. Nie będzie niestabilna, ponieważ jedynie naprawiamy w niej błędy. Poza tym w poniedziałek dokładnie ta wersja, którą dziś wydamy, pójdzie do sklepu. Dla zasady po prostu dajemy na parę dni na betę wcześniej, by mieć więcej niż sto procent pewności, że wszystko jest OK.

                  Komentarz


                    #24
                    Ok, mam jeszcze pytanie dotyczące czarno białych ikonek - to o czym wcześniej pisałem. Czy naprawdę nie widzicie że to trochę bezsensowne że czarno biała ikonka nie pokazuje statusu? Nie warto by było przygotować różnych ikonek dla różnych statusów, tak jak np w Skype jest? Chyba że to tylko u mnie tak się wyświetla, że niezależnie jaki status ustawię to szara ikonka jest taka sama.

                    Komentarz


                      #25
                      Skype ma dwa statusy: Dostępny oraz Niewidoczny. U nas trochę ciężej byłoby z tym. Dlatego masz w ustawieniach wybór: Albo mieć po prostu ikonę statusu czarno-białą lub poprawnego statusu kolorową.

                      Komentarz


                        #26
                        Z tą poprawną też jest lekki cyrk, bo po ostatniej aktualizacji świeci się status (np. Zaraz Wracam) mimo tego, że nie mam dostępu do internetu (wcześniej robiła się szara z opisem "Łączę…")

                        Przy okazji, gdzie zniknęła opcja wyłączenia aplikacji z menu?

                        Komentarz


                          #27
                          Z tego co zauważyłem to teraz w aplikacji wyświetla się czerwony pasek z komunikatem że brak internetu. Status faktycznie się nie zmienia a powinien tak jak przedtem. Co do opcji wyłączania to też nie rozumiem po co ją było usuwać i komu przeszkadzała. W ogóle nie lubię tego trendu w aplikacjach Androida że żadna nie ma opcji wyłączania bo każdy uważa że taka opcja niepotrzebna.

                          Komentarz


                            #28
                            Bo jesteś przyzwyczajony do schematu działania aplikacji w Windowsie - tam się uruchamia aplikacje, potem się ją zamyka i aplikacja nie zużywa RAMu. A w Androidzie zamknięciem aplikacji jest wyjście z jej okienek. Aplikacja nadal siedzi w RAMie i zostanie automatycznie usunięta przez Androida, gdy ten RAM będzie mu potrzebny. Nie przeszkadza to w żaden sposób, a jedynie pomaga, ponieważ gdy ponownie uruchamiasz aplikację, to uruchamia się dużo szybciej, gdy siedzi już w RAMie (mamy już załadowane grafiki i nie trzeba ich ładować drugi raz). Dlatego my - programiści wiemy, że opcja "Wyjdź" w aplikacjach nie jest potrzebna, a użytkownicy czują dyskomfort psychiczny spowodowany jedynie naleciałościami z zupełnie innego systemu, jakim jest Windows.
                            A wiesz jak się robi w aplikacjach Androidowych, gdy użytkownicy męczą o opcję "Wyjdź"? Klikając na nią, aplikacja zachowuje się identycznie jakbyś wcisnął klawisz "Wróć". Po prostu zamykane jest okienko aplikacji. Użytkownik psychicznie jest spokojniejszy, a w praktyce efekt ten sam.

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                              Bo jesteś przyzwyczajony do schematu działania aplikacji w Windowsie - tam się uruchamia aplikacje, potem się ją zamyka i aplikacja nie zużywa RAMu. A w Androidzie zamknięciem aplikacji jest wyjście z jej okienek. Aplikacja nadal siedzi w RAMie i zostanie automatycznie usunięta przez Androida, gdy ten RAM będzie mu potrzebny. Nie przeszkadza to w żaden sposób, a jedynie pomaga, ponieważ gdy ponownie uruchamiasz aplikację, to uruchamia się dużo szybciej, gdy siedzi już w RAMie (mamy już załadowane grafiki i nie trzeba ich ładować drugi raz). Dlatego my - programiści wiemy, że opcja "Wyjdź" w aplikacjach nie jest potrzebna, a użytkownicy czują dyskomfort psychiczny spowodowany jedynie naleciałościami z zupełnie innego systemu, jakim jest Windows.
                              A wiesz jak się robi w aplikacjach Androidowych, gdy użytkownicy męczą o opcję "Wyjdź"? Klikając na nią, aplikacja zachowuje się identycznie jakbyś wcisnął klawisz "Wróć". Po prostu zamykane jest okienko aplikacji. Użytkownik psychicznie jest spokojniejszy, a w praktyce efekt ten sam.
                              Suche gadanie... Tyle lat była opcja Wyjdź i nikomu nie przeszkadzała. Ok, RAM zajmuje i może nie przeszkadzać, ale zajmuje też procesor oraz zużywa baterię!!! Nie mam wypasionego telefonu za 2 tysiące złotych i nie jestem w stanie sobie pozwolić na 24h dostęp do internetu oraz włączone aplikacje m.in. GG. Czemu muszę zabijać ten proces? Czemu GG ma zostać uruchamiane gdy nie mam dostępu do internetu? Nie obchodzi mnie jak jest w Windows'ie, używam Androida od kilku lat i są jako takie zasady (bo ciężko nazwać przyzwyczajeniami).

                              Komentarz


                                #30
                                Uśpiona aplikacja nie zużywa cpu ani baterii, chyba że jest źle napisana i nie usypia się chociaż powinna a zamiast tego ryje w tle. Za to RAM zużywa. Na urządzeniach z niskiej półki potrafi to zapchać pamięć i zdestabilizować system. To zarządzanie pamięcią tylko w teorii działa tak jak tu powiedziano, zwłaszcza na starszych androidach jak 4.0 dochodzi w końcu do losowego ubijania procesów, nawet usług systemowych.

                                Poza tym nie widziałem jeszcze żeby jakaś aplikacja posiadająca opcję wyjdź nie zwalniała po sobie zasobów - kazda po wybraniu tej opcji kończy się naprawdę i startuje potem od początku.
                                Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X