Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Android] BETA - Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
    @lagusek możesz sprecyzować wskazywaną wyżej sytuację? Wartościowe będzie opisanie w jakich dokładnie okolicznościach to się pojawia. Wskaż krok po kroku co w takiej sytuacji robisz i jakie są tego efekty. Rozumiem, że piszesz o aplikacji GG na androida.
    Oczywiscie. Juz o tym pisalem Waskiemu na innym forum ale moge jeszcze raz napisac.
    Chodzi o aplikacje na androida.
    Telefon lezy spokojnie z wygaszonym ekranem, aplikacja dziala w tle. Nagle pojawia sie dzwiek, wibracja oraz dioda mryga,ze przyszla wiadomosci. W pasku powiadomien widac komunikat od kogo i poczatek wiadomosci jak zawsze. Dotykam ten komunikat i otwiera mi sie okienko rozmowy z ta osoba jednak wiadomosci w tym okienku nie ma. Przeciagam palcem w dol ekran aby pobralo mi wiadomosc z archiwum jednak pobiera tylko starsze wypowiedzi a nie ta ktora wlasnie ktos napisal. Wchodzac do archiwum tez tej wypowiedzi nie ma. Musze zamknac calkowicie gg, wlaczyc je ponownie i po wejsciu do archiwum wiadomosc dopiero sie pojawia.


    Drugi blad to opis. Pozostawiajac opis na wersji PC wylogowuje sie. Wlaczam gg na androidzie i ustawia mi status "niewidoczny" ale bez opisu ktory powinien caly czas byc.

    Wysłane z SK17i™

    Komentarz


      Opis przy niewidocznym był już przedmiotem innego wpisu i jest znany zespołowi mobilnemu.

      Błąd z brakiem treści wiadomości przy przejściu do niej z powiadomienia próbowaliśmy wywołać jednak zarówno, gdy wiadomość została wysłana do osoby niedostępnej jak i do takiej, która miała aplikację GG w tle, wiadomość ta ukazuje się w oknie rozmowy.

      Możecie podać więcej szczegółów związanych z tym faktem. Rozumiem, że obydwaj macie wersję aplikacji 3.5.2. Możecie wskazać jakiej wersji androida używacie oraz na jakich modelach telefonów?

      Komentarz


        U mnie też się czasem zdarza. HTC One S.

        Komentarz


          To nie zdarza się cały czas, tylko losowo. Raz częściej, raz rzadziej. Chyba, że muszą być spełnione jeszcze jakieś dodatkowe kryteria, o których nie wiemy. W każdym razie, można to zaobserwować na każdej wersji GG i Androidzie od 2.3.6 do 4.2.2. Galaxy S, rom i stockowy i zmodyfikwoany

          Komentarz


            Błąd ze znikającymi wiadomościami z okna rozmowy zostanie poprawiony w najnowszej wersji, która powinna pojawić się w przyszłym tygodniu.

            Komentarz


              Da rade zmienic ta czionke ktora byla w poprzedniej wersji

              Czemu znikla ikonka poczty skoro jest juz mozliwosc ustawienia wlasnej np gmail

              Wysłane z mojego tabletu za pomocą Tapatalk 2
              c0d3r.eu Zapraszam

              Komentarz


                masz tu znak zapytania do skopiowania: "?"

                Mail jest w GG na desktopie. Powiedz mi - po co Ci GMail w GG na Androida? Nie dość, że w każdym smartfonie jest aplikacja do poczty, to jeszcze w Androidach jest dedykowana aplikacja dla właśnie GMaila... nawet jak chcesz podpiąć inne skrzynki, to i tak w każdym telefonie jest wbudowana do tego dedykowana aplikacja.

                Komentarz


                  Ej w temacie [Android] GG wersja BETA jest link do wersji beta ale on wyplowa. 404. That’s an error.
                  The requestedURL was not foundon this server. That’sall we know.
                  CzatGG: Kliknij!
                  Moje GG: Kliknij!

                  Komentarz


                    Najpierw musisz dołączyć do grupy. Link masz wyżej.

                    Wytaptane z mojego Ace'a (JellyBean <3) za pomocą Tapatalk 2

                    Komentarz


                      Wydaliśmy dzisiaj nową wersję na betę.

                      W nowej wersji postanowiliśmy zmienić wygląd aplikacji. Chcieliśmy, by aplikacja stała się bardziej intuicyjna i używalna. Usunęliśmy kilka elementów nieużywanych, na przykład Strefę.
                      Przy okazji postanowiliśmy przeprojektować aplikację tak, by spełniała najnowsze wytyczne dla twórców aplikacji Androidowych.
                      Z doświadczenia wiem, że nasi użytkownicy nie lubią zmian i często podchodzą do nich sceptycznie. Dlatego jeśli po zainstalowaniu aplikacji stwierdzisz, że nowy wygląd jest kiepski i wolisz stary, to prosiłbym o poużywanie aplikacji przynajmniej przez weekend zanim ją skreślisz. Może się przyzwyczaisz do nowego wyglądu i okaże się, że nie jest taka zła.

                      Komentarz


                        a nie myślałeś żeby zrobić strefę tak aby każdy mógł zadecydować czy chce ją mieć czy też nie ? np w ustawieniach po zaznaczeniu strefa się pojawia a po odznaczeniu znika
                        I jeszcze to że trzeba wybierać po prawej stronie rozmówcę ble ;C łatwiej jest raczej pacem przejechać :p
                        Ostatnio edytowany przez Majcon; [ARG:4 UNDEFINED].
                        CzatGG: Kliknij!
                        Moje GG: Kliknij!

                        Komentarz


                          Moja opinia:
                          - żółty kolor górnego paska jest nieco za ostry, zwłaszcza po ustawieniu ciemnego motywu za bardzo kontrastuje z resztą
                          - pomysł ze zmianą statusu w wysuwanym sidebarze bardzo na +
                          - tak samo pomysł z wysuwaną z prawej strony listą rozmów

                          Ogółem nowe UI mi się podoba.
                          PC: Windows 8.1 Pro (64-bit) | Mac OS X Mavericks
                          Mobile: Android 4.4 (CyanogenMod 11) | iOS 7

                          Komentarz


                            @up własnie ten żółty jest dobry
                            Prosze go nie zmieniac!

                            Wysłane z mojego GT-S5830 przy użyciu Tapatalk 4

                            Komentarz


                              Tak na szybko kilka błędów i minusów (Android 2.3.6, Motyw GG ciemny):
                              - przy przytrzymaniu na kontakcie, gdy pojawia się „zaznaczenie” nazwa i awatar znikają pod tym zaznaczeniem.

                              - w rozmowach dużo miejsca zmarnowanego, 2 słowa mieszczą się w jednej linijce i kolejne są pod spodem, przez co wiadomość jest wysoka i marnują się pola po bokach. Lepiej to wyglądało w poprzedniej wersji. Szare przyciski „wyślij”, „plus”/”X”, „Wyślij plik”, „Zdjęcie”, „Zagraj” są brzydkie i duże oraz napis wystaje poza przyciski (żałoba?). Szare rozmowy (żałoba?). Ładniejsza kolorystyka była w poprzedniej wersji. Zamiast tego przycisku „+” lepiej by było jakby w menu rozwijanym była opcja „Dodaj”, ponieważ na mniejszych telefonach pole do wpisywania wiadomości jest małe. Po kliknięciu na awatar w rozmowie przenosi do profilu osoby – zbędne. Lepiej było jak w poprzedniej wersji, klikając na nazwę kontaktu na górnej belce. Awatar w ogóle podczas rozmowy jest nie potrzebny. Czasami się zdarza, że jak za daleko naciśnie się przycisk „wyślij” to pojawia się prawy sidebar.

                              - emotikony są według mnie zbyt bardzo rozstawione.
                              - foldery w dysku są brzydkie.
                              - zbyt długie wibrację. Dobra byłaby opcja dostosowania ich długości. Zdarza się, że telefon wibruje podwójnie, krótko i po chwili długo.
                              - po przełączeniu okna rozmowy np. na pulpit, a potem powrót do GG włącza się lista kontaktów zamiast poprzednie ustawione okno, np. rozmowy.
                              - pole tekstowe jest wąskie przez ten „+” z boku i przy wpisaniu dłuższego tekstu okno się blokuje nie wydłużając się jak okno np. w aplikacji SMS. Klawisz „enter” zamienia się w klawisz emotikon, co jest zbędne. Chciałbym móc napisać 2 wiadomości w jednej z odstępem, zamiast wysyłać 2 wiadomości osobno, tak jak to jest w aplikacji SMS. Po wyjściu z aplikacji (nie zamknięciu), gdy kliknie się na wiadomość w belce powiadomień, a następnie na strzałkę z logiem GG aplikacja się wyłącza (nie chodzi o zamykanie) zamiast cofnąć do listy kontaktów.

                              - niebieskie zaznaczenia na żółtej belce, mógłby być to ciemniejszy żółty.

                              - zbyt mała różnica między wiadomością niewysłaną, a wysłaną. Sama czcionka zmieniająca kolor to zbyt mało. Mogłoby całe pole zmieniać kolor, albo dodać kółeczko, obok że wiadomość się wysyła, przecież po bokach marnuje się tyle miejsca...
                              - czasami lewy sidebar nie chce się rozwinąć do końca tylko zatrzymuje się.

                              - Nastąpił crash aplikacji po wysunięciu lewego sidebara, a następnie kliknięciu przycisku menu.
                              - Nastąpił crash aplikacji po wejściu w okno szukania znajomych (klikanie po opcjach) a następnie kliknięciu przycisku menu.
                              - błędy z cofaniem. Zamiast cofnąć widać nadal to samo okno, dopiero za którymś razem cofnie.
                              - po wejściu w czyjś profil za każdym razem pobierane są z serwera informacje o kontakcie, awatar, numer – po co? Nie mogą być te informacje zapisane na telefonie, a aktualizowałyby się wtedy, kiedy miały. Tak to za każdym razem jest pobieramy transfer.

                              Plusy:
                              + większa lista kontaktów i awatary.
                              + wysuwane sidebary po bokach.
                              + usunięta Strefa.
                              + ogólnie ładniejszy wygląd aplikacji.
                              + ładnie kontrastujący żółty pasek z resztą aplikacji.

                              Takie małe pytanie. Dlaczego z wersji GG java można wysłać zdjęcie, a w drugą stronę to nie działa?
                              Ostatnio edytowany przez nancin; [ARG:4 UNDEFINED].

                              Komentarz


                                Moim zdaniem nowa wersja zdecydowanie na plus, ale okno rozmowy woła o pomstę do nieba. Po pierwsze wiadomości w dymkach wyglądają słabo, marnują dużo miejsca (nie wykorzystują całej szerokości), wcześniej wyglądało to o wiele, wiele lepie, a także było bardziej funkcjonalne. Z okna rozmowy powinny być usunięte także awatary. Druga sprawa to "+" z emotikonami. Myślę, że z tej listy emotikon i tak mało kto korzysta, bo większość użytkowników podstawowe wpisuje z pamięci (np. ""), a to zajmuje bardzo dużo miejsca na wpisywanie. Do emotikon spokojnie można by przechodzić z okna rozmowy tak samo jak do "Archiwum" czy "Profilu".

                                Przy okazji przedstawię swoją propozycję. Warto by było dodać status "GGadam z komórki" czy coś takiego i słoneczko z telefonem. Kto często korzysta z GG w telefonie wie, jak często trzeba pisać "gg tel" itp. Taki status można by ustawić tylko na komórce. Na pewno byłby bardziej użyteczny niż status "PoGGadaj ze mną" (ktoś w ogóle go używa?).

                                Pozdrawiam i czekam na kolejne wersje

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X