Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Android] BETA - Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Powinny dochodzić bezproblemowo. A powiadomienia z GMaila na telefonie normalnie dochodzą?

    Komentarz


      nie dochodziły z GG ale z Gmail i innych przychodzą poprawnie. Zraził mnie natomiast brak opcji zamknięcia aplikacji GG w becie i ją usunąłem

      Komentarz


        Sprawdzaleś to na najnowszej wersji? Oczywiście push nie będzie działać jeśli się wylogujesz w GG z profilu (to chyba logiczne?) oraz gdy ubijesz proces. Jeśli chodzi o opcję zamknięcia aplikacji to wcześniej ta opcja powodowała rozłączenie z serwerami GG i zniknięcie ikonki z paska powiadomień. Teraz ikonkę możesz wyłączyć w ustawieniach, a rozłączenie z serwerami GG robi się automatycznie po zamknięciu okna aplikacji (ponieważ powiadomienie o nowej wiadomości pojawi się dzięki Pushom). Tak więc ta opcja niebardzo miałaby co sensownego robić po za tym, że zamknęłaby okienko aplikacji. A to się robi za pomocą klawisza "back" lub "home".
        Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          właśnie testuję nową ale nie do końca popieram powyższy tok rozumowania.
          No ok, wyłącza się na back lub home. Ale chcę widzieć status na pasku kiedy jestem on line, kiedy wyłączam aplikację (back, lub home) mam się robić off-line a tak nie jest. Dla mnie to logiczne i tak działa wiele innych aplikacji - patrz np Facebook Messenger. Wszyscy będą myśleć "o ma włączone GG i cham nie odpisuje".
          Dlaczego zniknęła opcja z jakim statusem ma włączać się aplikacja? Zawszę pozostaję ze statusem ustawionym ostatnio a tak nie powinno być - patrz wyżej.
          No i na litość nie zmuszajcie mnie za każdym razem do podania numeru telefonu. Nie chcę tego robić więc powinna być opcja nie pytaj ponownie.
          9
          ------------
          Widzę to tak.
          1. back i home nie przełączają w tryb push a przechodzi apka do pracy w tle ze statusem zaraz wracam bądź niewidoczny bez zmiany tego statusu. Dla statusów Dostępny, Pogadam, Nie przeszkadzać przechodzi na zaraz wracam po czasie ustawionym w opcjach. Dla wszystkich tych opcji pozostaje stan z ikoną w pasku jeśli mamy ustawione wyświetlanie statusów w opcjach.
          2. Wraca funkcja wyłącz, która powoduje zmianę statusu na Niewidoczny/Niedostępny i przejście w tryb push oraz zniknięcie ikonki statusu.
          3. Po ponownym włączeniu aplikacji aplikacja włącza się ze statusem jaki ustawiłem w opcjach a nie na ostatni jaki był ustawiony.
          Ostatnio edytowany przez DarekWa; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            Nie ma czegoś takeigo jak start aplikacji, dlatego zniknęła opcja z jakim statusem włączać aplikację - myśl o tym jak o permanentnym zalogowaniu do sieci GG od momentu zalogowania do GG do momentu kliknięcia "wyloguj". Ustaw sobie status "Zaraz wracam", to ludzie nie będą się wściekali że nie odpisujesz od razu.

            Komentarz


              wyedytowałem swój post i napisałem jak to widzę. Postaraj się pomyśleć jak użytkownik a nie informatyk

              Komentarz


                A czemu aplikacja w punkcie pierwszym nie miałaby przechodzić w tryb Push skoro w tym trybie status nadal jest taki jak ustawiłeś czyli na przykład dostępny, wiadomości zostajesz w czasie rzeczywistym, a komora żre mniej baterii?

                Sent from my GT-P5200 using Tapatalk

                Komentarz


                  Ale po wyjściu programu status mógłby sam zmieniać się na zaraz wracam (jeśli nie domyślnie, to przynajmniej jako opcja). Ręczne przestawianie tego przy każdym starcie i zamknięciu jest trochę irytujące. IM+ ma taką opcję, a przynajmniej na iOS też używa pusha.
                  PC: Windows 8.1 Pro (64-bit) | Mac OS X Mavericks
                  Mobile: Android 4.4 (CyanogenMod 11) | iOS 7

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                    A czemu aplikacja w punkcie pierwszym nie miałaby przechodzić w tryb Push skoro w tym trybie status nadal jest taki jak ustawiłeś czyli na przykład dostępny, wiadomości zostajesz w czasie rzeczywistym, a komora żre mniej baterii?

                    Sent from my GT-P5200 using Tapatalk
                    może i w push jeśli cała reszta z punktu 1, 2, 3 zostanie uwzględniona. W zasadzie tak działa teraz wersja publiczna tylko bez push. Ale rozumiem, że z resztą się zgadzasz
                    Ostatnio edytowany przez DarekWa; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      Nie zgadzam się z niczym, co napisałeś Zgodzę się za to z tym, że mógłby automatycznie przechodzić na status zaraz wracam.

                      Sent from my GT-P5200 using Tapatalk

                      Komentarz


                        to nie wiem po co te testy

                        Komentarz


                          Zapewne do szukania błędów, w mniejszym stopniu zgłaszania sugestii. Tak jest w wypadku większości dużych projektów - jak testowałem np. Office'a dla OS X było to samo, przede wszystkim błędy. Sugestiami praktycznie MS się nie przejął. Podejrzewam, że wynika to trochę z faz tworzenia programu - gdy trafia dp testów jest już na etapie gdzie nie wprowadza się większych zmian, jedynie poprawki.
                          PC: Windows 8.1 Pro (64-bit) | Mac OS X Mavericks
                          Mobile: Android 4.4 (CyanogenMod 11) | iOS 7

                          Komentarz


                            Dokładnie. Aczkolwiek sugestie też bierzemy pod uwagę, jeśli wiele osób ma takie samo zdanie.

                            Komentarz


                              team od iOS pozytywniej reagował na sugestie i je wdrożył nawet. (to było rok temu)

                              Komentarz


                                Myslalem, ze w iOS tez nie ma zadnej ikonki na pasku, a status nadal masz jako dostepny..

                                Sent from my One S using Tapatalk

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X