Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

GG 4.2 nie działający widget

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    GG 4.2 nie działający widget

    Zainstalowałem wersję 4.2 GG. Po zainstalowaniu i zalogowaniu, aplikacja spytała się, czy zainstalować Widget GG. Wybrałem tak, ale NIC się nie zainstalowało. Sprawdziłem dla pewności na liście widgetów i rzeczywiście nic nie przybyło. Skorzystałem więc z opcji "Zainstaluj widżet GG" z pozycji opcji w komunikatorze. Pokazał się czarny ekran Usługi i możliwość cofnięcia. Po wyjściu wyskoczył komunikat o wybraniu widżetu z katalogu widżetów. Dalej go tam nie było. Pobrałem więc instalkę WidgetGG i dopiero po jej zainstalowaniu, widget pokazał się na liście. Dodałem go do ekranu głównego, lecz jego działanie ogranicza się jedynie do otwarcia włączonej już aplikacji GG na telefonie. Na widgecie jest tylko napis: "Brak połączenia z GG". Próbowałem instalować w różnych lokalizacjach w telefonie, przy wybraniu dysku E i F i naciśnięciu widgetu wyskakuje komunikat: Zainstaluj GG, pomimo, że jest zainstalowane. Dopiero przy instalacji na dysku C, po naciśnięciu widgetu nie ma tego komunikatu, otwiera się od razu włączone wcześniej GG. Lecz dalej na widgecie nie ma żadnych informacji.
    Telefon to Nokia N8 Belle.


    Screenshot0013 (Medium).jpg
    Ostatnio edytowany przez musli; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Do Sklepu Nokia została już wysłana stosowna poprawka naprawiająca problem. Pojawi się w ciągu kilku dni (czeka na akceptacje).
    Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

    Komentarz


      #3
      s60v5 też dostanie ta aplikacje ?

      Komentarz


        #4
        musli

        opisz proszę następujące kroki, ułatwi to analizę problemu:
        1. Na jakiej pamięci obecnie masz zainstalowane GG
        2. Zobacz gdzie masz plik GGWidget.json oraz isgginstalled.json (podaj jego lokalizację, jaki dysk, czy folder główny)

        Komentarz


          #5
          XueBao teraz mam zainstalowane na dysku C, ale to napisałem już w pierwszym poście, wspomniane pliki znajdują się na dysku C w katalogu głównym.

          Komentarz


            #6
            Ja wymienione pliki mam w c:\data i wszystko działa, gg też na dysku c. Może to kogoś naprowadzi
            I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

            Komentarz


              #7
              musli to powinno działać, nie widzę powodu aby nie działało, jeśli w c:\data znajduje się GGWidget.json to aktualne informacje przy włączonym GG powinny pojawić się na widgecie, może spróbuj go usunąć z ekranu głównego i dodać jeszcze raz z listy jednocześnie zatwierdzając pytanie "Zezwolić aplikacji na dostęp do danych telefonu?" przy włączonym GG w tle

              Komentarz


                #8
                Napisałem, że te pliki mam w katalogu głównym na dysku C, a nie w Data.

                ---

                Przeniosłem te pliki do C/DATA ale one twórzą się same ponownie w tym samym miejscu, czyli na dysku C. Ale zauważyłem, że po przeniesieniu i dodaniu widgetu do ekranu na chwilę pokazuje się ikona statusu, dosłownie na sekundę, po czym znów mam szary widget jak na screenie w pierwszym poście.
                Ostatnio edytowany przez musli; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  >>>Ale zauważyłem, że po przeniesieniu i dodaniu widgetu do ekranu na chwilę pokazuje się ikona statusu, dosłownie na sekundę
                  tak to normalne gdy plik json nie jest odświeżony przez aplikację GG

                  trochę się wyjaśniło
                  to co opisujesz to bardzo dziwny przypadek, uwzględnię to w następnej aktualizacji

                  Komentarz


                    #10
                    Potwierdzam. Po przeniesieniu plików do "C:/data" widget przez chwilę działa. Potem przestaje.

                    Komentarz


                      #11
                      Problem rozwiązany. Update pójdzie w następnej aktualizacji. Wersja 4.2.1 powinna być już dostępna końcem przyszłego tygodnia - jest duża szansa, że jeszcze przed 1 lipca. Przy okazji został naprawiony problem z przesyłaniem plików jak i z prawidłowym rozpoznawaniem pamięci masowej.

                      Komentarz


                        #12
                        To będzie raczej poprawka. Update'y charakteryzują się czymś innym. Czyli wersję 4.2.1 powinniście nazwać BETA i dać najpierw do testów zanim znów dacie ją publicznie.

                        Komentarz


                          #13
                          Raaaanyyy, ja zamiast się czepiać raczej doceniłbym to, że błędy zostały poprawione w trybie wręcz ekspresowym! Przecież nie wszystko da się przewidzieć, a to forum jest po to właśnie, żeby owe problemy wyłapywać i móc naprawić... W tym przypadku zrobiono to naprawdę szybko.

                          Co do udostępniania poza Ovi Sklepem (ten temat był poruszany już wielokrotnie) - niestety nie można tego robić.
                          www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                          Komentarz


                            #14
                            @musli, GG jest w fazie publicznych beta testów.
                            Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

                            Komentarz


                              #15
                              Super. Proszę się nie denerwować. Nie miałem zamiaru się czepiać tylko zasugerowałem udostępnienie wersji beta dla testerów ale skoro to jest niemożliwe to rozumiem i doceniam szybkie poprawki

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X