Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kafelek w stylu metro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    Powiem tak podpis zostanie, bo był już wcześniej i będzie dalej.

    GG Team już z pewnością widział to co zamieściłem i jakoś nie grzmiał (zbyt głośno). Jeżeli tak bardzo Wam to przeszkadza to oczywiście mogę postarać się o usunięcie postów, w których mowa o modzie i więcej nie poruszać tego tematu na tym forum. Ja się dostosuję

    Zostaw komentarz:


  • prezesziel
    odpowiedział(a)
    "Informacje o zmianach jakie wprowadziłem i instalator znajdziecie na mojej stronie." Hmm.. Czy aby na pewno? A może mi cache stopkę jakąś starą zostawił.. Tak poważnie to kawał dobrej roboty, ale nie drażniłbym Teamu.

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    @Kwiatek, domyślam się, ale tam są screeny. Myślałem, że chociaż rzuciłeś okiem :p

    @prezesziel, link powyżej przecież jest usunięty...

    Zostaw komentarz:


  • prezesziel
    odpowiedział(a)
    @Shreq - w osobnym wątku padł pomysł, żeby zebrać ludzi do testowania appki zanim trafi do Marketplace - idea szczytna i potrzebna. Teraz wejdzie tutaj ktoś "z góry" i stwierdzi, że po co mają angażować ludzi z zewnątrz i udostępniać xapy, skoro zaraz będą się zmodowane po sieci walać. IMO lekka przesada z tym linkiem wyżej.

    Zostaw komentarz:


  • Kwiatek
    odpowiedział(a)
    @Shreqg2, nie instalowałem Twojego moda i nie wiem jaka tam jest ikonka.

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    Kwiatek, tak sobie teraz myślę i ciekaw jestem czy o taką ikonę Ci chodziło?

    Zostaw komentarz:


  • TheSilencePL
    odpowiedział(a)
    No, no, no... Brawo, oby tak dalej! (To dozwolone? ;P)

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    Jakby komuś tak strasznie przeszkadzały te ikony, a do tego jeszcze jasne tło, to może pobrać sobie wersję, którą trochę zmodyfikowałem. Informacje o zmianach jakie wprowadziłem i instalator znajdziecie na mojej stronie.

    EDIT: No i żeby nie było, że dyskryminuję czyjś pomysł to zamieszczam tam od razu ciemną wersję, ale z białymi ikonkami (metro)!
    Ostatnio edytowany przez Shreqg2; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • prezesziel
    odpowiedział(a)
    Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie pozostawienie alternatywy, tak jak robi to wielu innych (patrz Nextgen Reader - kompletnie inny typ aplikacji, więc chyba nikt mnie nie ukrzyżuje za kryptoreklamę - dają do wyboru albo własne logo (bez uwzględnienia jako tła motywu systemowego, w tym wypadku przychylam się do propozycji Shreqa) albo wariację całkowicie dostosowaną do stylu metro, czyli biały piktogram + kolor motywu w tle.

    Zostaw komentarz:


  • Kwiatek
    odpowiedział(a)
    Swego czasu Nokia w swoim Symbianie zmieniła stylistyke ikon na Anna Style (znane również z modelu Nokia N9). Szczerze mówiąc irytowało by mnie to gdybym sobie przeglądał menu, i wśród wielu spójnych okrągłych ikonek nagle pojawiała się jakaś kanciasta. Takie samo zdanie mam tutaj. Wole stylistykę metro, białe logo na tle kafelka. Co z tego że logo gg jest czerwono pomarańczowe? Dla mnie logiem gg jest po prostu słoneczko.

    Zostaw komentarz:


  • TheSilencePL
    odpowiedział(a)
    Kwestia gustu, jeden lubi maliny, drugi truskawki. Mi tam kolorowe kafelki bardziej przypadają do gustu, jest żywiej, ładniej, kolorowiej. Lepiej gdyby zaimplementowali wsparcie dla backtile, czyli obracanego kafelku. Przód logo, tył właśnie ilość powiadomień.

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    Microsoft sam wypuszcza aplikacje, które mają kolorowe ikonki myślę, że oni najlepiej wiedzą co pasuje do tego systemu (który w końcu sami stworzyli), a ich aplikacje są porządnie wykonane

    Oczywiście o gustach się nie dyskutuje... Tym bardziej, że ja jeszcze niedawno miałem tak samo i albo sam zmieniałem ikony, albo po prostu usuwałem aplikacje. No ale... Telefon jest po to żeby go używać, a nie po to, żeby go tylko podziwiać. Także do wszystkiego można się przyzwyczaić. Grunt, żeby tło ikony nie było białe, bo to rzeczywiście bardzo źle się prezentuje...

    Zostaw komentarz:


  • super-chruper
    odpowiedział(a)
    Wiem, że tak robią. Ale to nie znaczy, że wygląda to ładnie. Ja staram się usuwać z telefonu wszystkie aplikacje, które nie wspierają ikonek metro (choć niestety niektóre przydatne aplikacje z takimi kolorowymi ikonkami zostawiam i obrzydzają one menu). Tak na prawdę niemal każde logo da się przekształcić na metro i jestem przekonany, że nie wpływa to negatywnie na wizerunek firmy, a wręcz przeciwnie. W szczególności dlatego, że taka aplikacja sprawia wrażenie lepiej zintegrowanej z systemem (co z kolei sugeruje porządne jej wykonanie), a w menu start umożliwia zaimplementowanie powiadomień o liczbie nowych wiadomości na wzór systemowych aplikacji "wiadomości"(sms), albo skrzynki mailowe.

    Zostaw komentarz:


  • TheSilencePL
    odpowiedział(a)
    Super-chruper, bo to logo aplikacji, deezer, czy inne programy też tak robią. Ja przychylam się to stylu zaproponowanego przez Shreqg2

    Zostaw komentarz:


  • super-chruper
    odpowiedział(a)
    Też uważam, że ikona oraz kafelek w stylu metro (czyli białe kontury i tło w kolorze powłoki systemu) są wskazane. Nie wiem czemu GG na siłę miałoby się trzymać żółtego słoneczka w menu, skoro wygląda ono po prostu brzydko na tle wszystkich ikon w stylu metro. Po uruchomieniu aplikacji może pojawiać się już "normalne" słoneczko.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X