Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kafelek w stylu metro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kwiatek
    odpowiedział(a)
    Shreqg2, zaproponowałem ikonę w stulu metro. Ikony w stylu metro wszystkie są takie same - biały znak, na tle kafelka.
    Paulina, zagalopałem się :-P Tło (kolor kafelka) podałem niebieskie, ponieważ takie mam ustawione. Oczywiście to sami możemy wybrać.
    Proponuje aby logiem była biała otoczka słoneczka, oraz oczy i uśmiech na tle dowolnie wybranym przez nas A jeśli nie tak to chociaż klasyczne słoneczko, ale nie na białym tle jak teraz, a na wybranym przez nas.

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    @Paulina, tak można skracać mój nick jest raczej sztucznie wydłużony, ale to długa historia...

    W sumie nie wiem czemu mieliby tego nie zmienić, bo samo logo pozostaje bez zmian. Jedyna różnica to to, że tło komponuje się z motywem ustawionym w telefonie i po prostu ładniej wygląda. Jakby nie chciało im się tego modyfikować, to mogę im przesłać te ikony, które zrobiłem, a które widoczne są na powyższych obrazkach... xD

    Zostaw komentarz:


  • TheSilencePL
    odpowiedział(a)
    @Shreqg2 w 100% się z Tobą zgadzam. Zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie jest idealne.

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Shreq (swoją drogą - można skracać Twój nick?) - dzięki, dobra robota! Przekazuję do osób odpowiedzialnych. Nie mam informacji czy chcą to logo pozostawić takie, czy też zmienić lub dopasować do kolorystyki (w to raczej wątpię), ale sporo osób to porusza, więc zgłoszę.

    Zostaw komentarz:


  • Shreqg2
    odpowiedział(a)
    @Paulina, nie mylisz się, ale w tym przypadku ikony zostały zaprojektowane tak, że ustawienia kolorystyki w telefonie nie mają nic do rzeczy.

    Jeśli chodzi o białe słoneczko - z tym bym nie przesadzał... xD Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie, bo logo GG jest żółte i raczej nie mogą zmieniać tych kolorów. Zresztą, bardzo wiele aplikacji korzysta ze swoich oryginalnych kolorowych ikon, a nie zamienia ich na białe. Z komunikatorów są to chociażby Skype, WhatsApp czy nawet Pogaduszki...

    Natomiast można by:
    1. usunąć białe tło z ikony, a także powiększyć nieco samo logo. Wtedy będzie miała ona taki kolor, jaki został ustawiony w motywie telefonu,
    2. przeprojektować kafelek, tzn. powiększyć słoneczko, usunąć napis "GG" i również zlikwidować białe tło. Poza tym, można ustawić go tak, aby telefon sam nadawał mu tytuł w zależności od koloru motywu. Większość aplikacji działa w ten sposób.

    Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu gdzie widać ikonę i kafelek, które zmodyfikowałem tak jak napisałem powyżej, zestawione z oryginalnymi. Dzięki temu łatwiej będzie zobrazować to o czym mówię...

    1. Ikona oryginalna - KLIK
    2. Ikona zmodyfikowana - KLIK
    3. Kafelek oryginalny - KLIK
    4. Kafelek zmodyfikowany - KLIK

    Mam nadzieję, że teraz już wszyscy wiedzą o co chodzi...
    Ostatnio edytowany przez Shreqg2; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Tak, to już zgłosiłam, zaintrygowała mnie tylko ta kolorystyka Kwiatka

    Zostaw komentarz:


  • prezesziel
    odpowiedział(a)
    Tak, jest uzależniony, ale z drugiej strony deweloper ma "dowolność" w definiowaniu wyglądu kafla. Chodzi po prostu o uwzględnienie motywu systemowego jako tło.

    Zostaw komentarz:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    A skąd akurat takie kolory? Kolor metro zależny jest od ustawionej kolorystyki w telefonie, czy się mylę?

    Zostaw komentarz:


  • Kwiatek
    rozpoczął temat Kafelek w stylu metro

    Kafelek w stylu metro

    Kolejna propozycja. Zgodnie z wytycznymi Qrix'a, każda w osobnym wątku.
    A więc, proponuje zmienić logo aplikacji, tzw. kafelek, czyli białe słoneczko na niebieskim tle. Myślę, że wiele osób mnie poprze.
Pracuję...
X