Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.89.12100

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    To problemem jest to, że nie wiesz która wiadomość jest pierwsza, a która druga, czy problemem jest to, że trzeba latać wzrokiem od lewej do prawej?

    Komentarz


      #47
      Hej, pomysł:
      Skoro ideologia nie pozwala wam dać ludziom wyboru w która stronę równać bo wybór to ZŁO,
      dajcie chociaż możliwość zwężenia okna rozmowy do poziomu gdzie komunikator nadaje się do użytku.

      Zrobiłem nawet mockup jak by to wyglądało:

      Komentarz


        #48
        Bardzo miło z waszej strony, że robicie wszystko by użytkownikom urządzeń mobilnych było milej.

        Problem w tym, że z GG korzysta sporo użytkowników PC, bo to obecnie jedyny komunikator w Polsce, oferujący sensowną alternatywę na komputerze stacjonarnym.

        Nie wiem czy zauważyliście, ale podczas gdy nowy wygląd bardzo ładnie prezentuje się na telefonowym ekraniku wielkości kromki chleba, o tyle użytkownicy PC posiadają teraz duuuże, szerokie, panoramiczne monitory i czytanie rozmów na pełnym ekranie jest niezwykle irytujące, bo raz tekst jest zbity w małe, ciasne klocki (i ogromna przestrzeń po środku pozostaje niewykorzystana), a dwa ciągłe skanie wzrokiem od prawej do lewej jest męczące bo bardzo łatwo można zgubić kolejność przez tę gigantyczną, białą lukę po środku.

        Pewnie, że można czytać w wąskim okienku wzorowanym na smarfonie, tyle tylko, że tam miniaturka obrazka zajmuje połowę miejsca, podobnie jak wpisanie dłuższego fragmentu tekstu.

        Marginesy proponowane w poprawce minimalnie pomagają, bo o ile nie gubi się już kolejności wiadomości, nadal rozmowa pozostaje ciasnym klockiem zbitym pośród białego, niewykorzystanego miejsca.

        Jedynym plusem zmian są oddzielne tła kolorystyczne, poza tym w przypadku PC totalna porażka.

        Telefonowy wygląd czatu został przystosowany pod krótkie smsy, wyświetlane na małym ekranie. Nie wiem jaki poziom wyobraźni mają developerzy, którym przyszło do głowy, że to się sprawdzi na PC, gdzie z klawiatury nieraz wpisuje się większe ilości tekstu.

        Podsumowując - obecny wygląd jest zupełnie niedostosowany do dużych, panoramicznych monitorów, bo jest na nich bardzo nieczytelny, niewygodny w obsłudze i marnuje sporo miejsca.

        Nie każdy siedzi w przykurczonej pozycji z nosem w telefonie całymi dniami, masa ludzi woli komfortową wersję czatu na dużym ekranie i na tych ostatnich się brzydko mówiąc wypięliście z nową wersją. W skali 1-10 daję mocne 2.
        Ostatnio edytowany przez Sapacz; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #49
          Teraz zadam pytanie, które chodzi mi po głowie już od wczoraj: Skoro pełny ekran jest za duży, to dlaczego nie używacie skrótu Przycisk Windows + Strzałka w lewo/prawo? Spowoduje to wyświetlenie okna rozmowy na wysokość monitora i do połowy szerokości monitora. Jaki widzicie problem w tym, aby sobie tak okno ustawić? Kto ma duuuże wypowiedzi, zrobi sobie pełny ekran, a kto ma wiele małych, może zrobić sobie na pół ekranu i problem załatwiony.

          Komentarz


            #50
            Nawet na minimalnym rozmiarze okna jest za szerokie żeby się dało normalnie czytać!!

            Komentarz


              #51
              Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
              Kto ma duuuże wypowiedzi, zrobi sobie pełny ekran, a kto ma wiele małych, może zrobić sobie na pół ekranu i problem załatwiony.
              Spróbuję to wyjaśnić obrazowo (przepraszam, za moje nieudolne umiejętności rysownicze i za brak zachowania proporcji, ale mam nadzieję, że będzie zrozumiałe).



              Oczywiście i tak ideałem byłoby, gdyby wszystko było z lewej, ale skoro z takim uporem jesteście temu przeciwni, miło by chociaż było, gdyby szerokość klocków dopasowywała się automatycznie do rozmiarów okna.

              Komentarz


                #52
                Małe okienko - tak samo jak wersja mobilna - nadaje się do krótkiej rozmowy, jak smsy.
                Na komputerach piszemy dłuższe wiadomości i tu wygodniej jest skorzystać z większego ekranu kiedy wiadomość ma objętość średniego maila.
                Nawet najmnejsze okienko PC ma po pierwsze za wielki rozstrzał wiadomości. Jest nawet jeszcze gorsze, bo w pomniejszonym oknie rozbija jedno złożone zdanie na kilka linijek, byleby tylko tekst zmieścić najlepiej w szerokości 100 pikseli. To jest koszmarne w korzystaniu!

                Edit:
                Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                Teraz zadam pytanie, które chodzi mi po głowie już od wczoraj: Skoro pełny ekran jest za duży, to dlaczego nie używacie skrótu Przycisk Windows + Strzałka w lewo/prawo? Spowoduje to wyświetlenie okna rozmowy na wysokość monitora i do połowy szerokości monitora. Jaki widzicie problem w tym, aby sobie tak okno ustawić? Kto ma duuuże wypowiedzi, zrobi sobie pełny ekran, a kto ma wiele małych, może zrobić sobie na pół ekranu i problem załatwiony.
                A ja zadam pytanie, które nurtuje mnie od chwili pojawienia się aktualizacji. Czy ktokolwiek z twórców tej cudownej aktualizacji spróbował porozmawiać w tym widoku na komputerze? Zarówno w pełnym ekranie jak i w okienku?
                Ostatnio edytowany przez vespa; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #53
                  Za wąskie dymki w pełnoekranowym oknie (o czym pisał @Sapacz oraz też @vespa) również zostały już poprawione i będą szersze.

                  Komentarz


                    #54
                    Mam tylko nadzieję, że nie o 10 pikseli

                    Błagam, zatrudnijcie do ekipy kogokolwiek kto ogarnia PC! Bo super, że wszyscy jesteście tacy mobilni i zafiksowani wyłącznie na smartfony, ale skoro przewidujecie używanie waszego programu również na PC to na litość boską miejcie jakieś minimalne chociaż pojęcie o korzystaniu na komputerze!

                    Komentarz


                      #55
                      Czy te błędy zostaną usunięte jak puścicie aktualizacje, czy to już jest poprawione?

                      Swoją drogą ciągle piszecie żeby okno mieć na cały monitor, a co z tymi którzy tak nie lubią? Wiadomości jako tako na normalnym oknie wyglądają to na całym oknie faktycznie jakieś nieporozumienie, natomiast miniatury w powiększonym oknie też jakoś wyglądają tak na normalnym to żenada.
                      Ostatnio edytowany przez mikuu; [ARG:4 UNDEFINED].

                      Komentarz


                        #56
                        @vespa Obecnie tylko ja jestem mobilny Wyjątkowo tylko zacząłem się tutaj udzielać, gdyż zmiany są istotne, więc dołączyłem do desktopowej burzy mózgów
                        @mikuu Wszystkie zmiany, o których mówimy, wejdą w życie wraz z aktualizacją. Jak gdzieś użyłem słowa "poprawione", to miałem na myśli, że już poprawione w kodzie, tylko jeszcze nie wydane. Dziś nie zdążymy nic wydać.

                        Komentarz


                          #57
                          2/10 ten nowy wygląd samo to że moje wiadomości są po prawej stronie skreśla go
                          Lepiej zróbcie jakiś czarny motyw
                          A i nowa aktualizacja zmieniła coś że boty nagle przestały obsługiwać kolory i wysyłają wiadomości w nowej linii?
                          CzatGG: Kliknij!
                          Moje GG: Kliknij!

                          Komentarz


                            #58
                            Podeślij screena

                            Komentarz


                              #59
                              Dodatkowo wklejone zdjęcie nie wysyła się jako link tylko jako zdjęcie
                              Załączone pliki
                              CzatGG: Kliknij!
                              Moje GG: Kliknij!

                              Komentarz


                                #60
                                mikuu, nasze uwagi dotyczą ogółem całej wersji na PC, bo obecnie zarówno wersja na pełen ekran jak i wersje okienkowe mają maksymalną szerokość wiadomości ok. 300 pikseli co jest koszmarne, bo nagle z tekstu na 5 linijek robi się tych linijek z 15. Mówimy tu o trybie pełnoekranowym, bo na nim najwyraźniej widać problem. Jeśli pełen ekran się poprawi to co za tym idzie wszystkie tryby okienkowe również przestaną być tak rozstrzelone.

                                Wasky, w takim razie wielki szacunek, że się tym zainteresowałeś chociaż to nie Twoja działka. Mimo wszystko wciąż mam wrażenie, że kuleje u was jednak kwestia wersji na pc. Warto zwrócić zespołowi uwagę, że praktycznie każdy twórca aplikacji rozumie, że wersja mobile =/= wersji na PC.
                                Ja z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to samo gg na telefonie jest fantastyczne, na PC to największa porażka jaką widziałam. Kopiowanie rozwiązań 1:1 jest idiotyczne, bo tak się po prostu nie da. GG na PC musiałoby funkcjonować w okienku max.7 cali... ale to nie ma sensu.

                                Cieszę się bardzo, że coś jest robione w tym kierunku i trzymam kciuki by udało się ogarnąć błędy i brak czytelności!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X