Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Plagiat jak nic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Sądzę, że czaty GG powoli umierają tak samo z resztą jak i samo GG(nawet to forum). Nie wiem czy słyszałeś ale niedawno GG zostało sprzedane jakiejś firmie z siedzibą na Cyprze więc cholera wie jakie plany względem GG ma ta firma, dlatego też sądzę, że nie ma sensu wymyślania koła od początku. Stare czaty jakie były, moim zdaniem były w swojej prostocie super jako, że czaty raczej miały służyć do pisania ze sobą, a nie gubienia się w pomocy czy powiadomieniach od skryptu.

    Jeżeli miałbym w tym czasie tworzyć cokolwiek związanego z czatami GG to obstawiałbym bardziej za osobną platformą czatową, a botApi miałoby jedynie za zadanie umożliwiać czatowanie z GG(ale byłoby to bardziej jako dodatek). Daje to po pierwsze większe możliwości(takich jak zabawki, które tak uwielbiają użytkownicy) ale i niezależność. To, że pod GG wszystko musi być w postaci tekstowej strasznie ale to strasznie ogranicza.

    Kolejnym problemem jest to, że jeżeli serio chcesz coś zrobić fajnego to raczej nie szukałbym tutaj wspólników. "Skrypterzy" (jak to popularnie mówiło się na czatachGG) to zazwyczaj samoucy w związku z czym każdy z nich ma raczej inny styl pisania swoich skryptów. Większość z nich jak podejrzewam nie ma pojęcia o dobrym stylu pisania, wzorcach, frameworkach czy choćby co to "camelCase". Do tego dochodzi to, że dając każdemu pełen dostęp do źródła aplikacji nie zawiązując praktycznie żadnej umowy poza słowną nigdy nie wiesz kiedy jeden z "kompanów" przysłowiowo nie wyrucha Cię w dupę i nie pójdzie na swoje z waszą wspólną pracą bo coś mu się nie widzi, a frajerstwa na tych czatach jest od groma.

    Także jeszcze raz przemyśl swoje ogłoszenie

    PS: to nie wątek od tego. Załóż nowy.

    Komentarz


      #32
      uważam że to zły pomysł, ludzie na czatach to teraz banda niewychowanych świń, nie to co kiedyś. Teraz z nikim normalnie nie da się popisać na czacie

      Komentarz


        #33
        A weź znajdź czat gdzie w ogóle ktoś wchodzi oprócz kilku (do 10) osób które zawsze są online
        Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez Walkalm Zobacz posta
          Cześć. Fajnie, że ktoś w końcu poruszył dawno oczekiwany temat CzatGG. Ostatnio jest dużo osób co maja kopie, plagiaty innych czatów bądź też botów. Czaty oszalały i nie wrócą wiecęj tak jak kiedys. Pisze kiedyś mając na myśli gdy na GG byly 2/3 czaty. Nie które osoby wypowiadające sie tu na pewno pamiętają. Jeżeli znów ma być głośno na GG zpowodu jakiegoś bota, trzeba wymyślec pomysł i go zrealizowac. Ogólnie widząc tu WujciaMattta, to po nicku nawet zdaje mi sie, że widziałem go wiele razy a nawet pisalem, w rzeczywistości ani jednego słowa z nim nie zamienilem. Odezwij sie GG:44400550.

          Jeżeli nie macie kopii czatów innych, tylko swoje skrypty - piszcie! Teraz współpracą można stworzyć coś lepszego i na większy obszar ; )

          PS: Pseudo-skrypterom nie odpisjemy.
          Z tym odezwaniem sie ciezko bedzie
          Zazwyczaj pisze za posrednictwem botow do ludzi nie z prywatnego GG - fakt jest mozliwosc blocked na GG ale to jakos mi nie styka

          Konktakt do mnie jest za posrednictwem tego bota 44 1111 40 czasem mozeci ci odp ktos inny ale jak napiszesz ze wiad do mnie to raczej nie odpowiedzą
          Aczkolwiek nie wiem czego oczekujesz odemnie, jesli mowa o jakiejs wspolpracy to jakos mnie to nie kreci (czyt. post wazniaka) - dzis nie ma dobrej wspolpracy na moich czatach bylo mnostwo osob proszacych o pomoc w kodzie widzac jak pisza i co piszą odmawialem zgodzilem sie pomoc tylko 1 osobie na co ona odpowiedziala - nie trzeba jak czegos nie bede umial czy cos zglosze sie napewno (cos w tym stylu). I ta sama jego odp juz swiadczy ze chce sam do czegos dojsc lub przynajmniej sprobowac dojsc a nie dawaj gotowca ja wrzuce na serwer i sobie zarobie bo sie podpisze pod nim....

          Dzis wspolprace w tej "branży" nie istnieja a jak istnieja to predzej czy pozniej jedna osoba dla drugiej stanie sie wrogiem....

          Komentarz


            #35
            Masz rację, ja osobiście mogę pomóc ale sam pomocy przy czymś takim nie potrzebuję, a co plagiatów sporo z nich jest już oznaczone za pomocą licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa

            Komentarz


              #36
              hm wg mnie to akurat nic nie da. Nie da sie w 100% ustanowic praw autorstwa, dla przykladu zalozyciel FB z tego co wiem nie bym pomyslodawca swego "portalu" czy jak zwal tak zwal ukradl pomysl i poprostu go zrealizowal a teraz podpisuje sie pod swoj wlasny. OK rozumiem stworzyl ma ale niech nie klamie ze sam to wymyslil bo wymyslil kto inny a on tylko zrealizowal. Kiedys chyba czytalem o tym co wspominiales wyzej i jak sie nie myle w ich reg jest ze wolno kopiowac pomysly i je realizowac na wlasne potrzeby itp itd ale z wzmianka skad bylo to wziete. Dzis kazdy chroni sie rzekomym creative commons ale nic nikomu to nie da. Pisza cos w stylu "skrypt chroniony przez .... ble ble ble nie wolno kopiowac itp itd" ale z tego co wiem wolno kopiowac jesli sie przyzna do autora pomyslow wiec nawet jak w ver widze taki komunikat to banan na twarzy

              Dzis plagoaty sa wszedzie ale walczac z nimi zrozumialem jedno....
              Nie wazne co i jak gdzie i kiedy to i tak nie da sie z tym wygrac !

              Jedno moze i dosc slabe ale jednak pocieszenie jest takie ze kazdy plagiat nie bedzie 100% plagiatem bo chyba ze damy im swoj wlasny kod. Kazdy kod jest unikatowy (nie mowa o pseudo skrypterow jak juz ktos wspomnial ktorzy kopiuja tylko wzorujac sie na innych kodach) i jesli nie damy go nikomu to nikt nie jest w stanie zrobic takiego samego kodu bo nikt nie wie jakim stylem piszemy, styl okreslamy sami dlatego tez jest ciezko nawet pomoc innym niekiedy przy kodzie bo np piszemy innym stylem dla przykladu...

              Mnie uczyl wszystkiego wazniak, ja uczylem sie tworzyc bazy na txt on wyzsza szkola jazdy na msql. Ja nie pojmowalem tego tak by sie szybko nauczyc a on sam stwierdzil mi ze bazy na txt sa "zbyt skomplikowane" mimo to (za co dzis mu dziekuje) poswiecil dla mnie swoj czas i checi by troche poczytac o tym i owym i mnie nauczyc jednym slowem poczesci nauczyc sie pisania w moim stylu. Pozniej zrozumialem ze txt to przezytek i wtedy juz ja poswiecilem sie by uczyc sie tworzyc normalne bazy na msql - poprostu potrzebowalem czasu by zrozumiec ze jest to znacznie latwiejsze niz txt (bylem przyzwyczajony do innego stylu pisania).

              Mimo zmian naszego stylu pisania by uczyc sie jednego nie zmienilem - nie uzywam funkcji lub uzywam tylko w koniecznosci przy czy u wazniaka jest ich pelno, ale nie zepsulo to naszej nauki i wspolnych korzysci a co najlepsze i z czego sie bardzo ciesze mimo iz dzis juz nie piszemy razem ani nie upominamy sie o pomoc w kodzie to nasza znajomosc trwa dalej juz na sferze prywatnej niczym przyjazn.

              Jesli chcemy byc nauczycielami nauczmy sie pierw byc uczniami
              Ostatnio edytowany przez WujcioMattt; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz

              Pracuję...
              X