Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Teoretyczne pytanie dotyczące gier

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Właśnie o to zamieszanie chodzi. Gdybyśmy nie umieścili informacji, że aplikacja jest niedostępna na telefonie, wówczas powstałoby zamieszanie, dlaczego jej tam nie ma.
    Zamieszczając informację zapobiegamy takiej sytuacji. Z punktu widzenia przejrzystości informacji, dla użytkownika powinno to być bardziej czytelne i zdecydowanie bardziej jednoznaczne aniżeli to co proponujesz.

    Zostaw komentarz:


  • wkurzony
    odpowiedział(a)
    Nie zgadzam się z tym co napisałeś.

    No i zakład byś przegrał - wg mnie programista tworzący oprogramowanie cross-platformowe ma wybór: nie wszystkie aplikacje (wchodzące w skład pakietu) muszą działać na wszystkich platformach. Jedne są przeznaczone dla desktopów, inne dla mobilnych OS; pełna zgoda. Powinno to wyglądać tak, że jeżeli jakaś aplikacja jest niedostępna dajmy na to na mobilnym OS to w kliencie mobilnym nie ma słowa na temat tej aplikacji. O ile mniej zamieszania....o pracy programistów już nie wspomnę.....

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Według mnie odpowiedź nie jest oczywista.



    Zastanów się, gdybyś nie miał na telefonie aplikacji, które masz na desktopowym GG, czy w tej sytuacji nie zastanawiałbyś się dlaczego tak jest? Idę o zakład, że po zauważeniu takiej sytuacji zamieściłbyś wpis o błędzie komunikatora. W tym wypadku ważna jest sama informacja, że dana aplikacja nie jest obsługiwana przez telefon komórkowy.



    Oczywiście można byłoby zamieszczać ją przy głównym opisie aplikacji. Wydaje mi się jednak, że to nie byłoby tak jednoznaczne. Dodając ją na komputerze często nie zwrócisz uwagi na to, że ona nie działa na telefonie. Dopiero, gdy logujesz się na GG w telefonie jesteś zaskoczony, dlaczego nie ma tej aplikacji, którą jakiś czas temu dodawałeś inne są ale akurat tej nie ma. Dochodzisz do wniosku, że to błąd, a obecnie mając ją i próbując z niej skorzystać widzisz jednoznaczny komunikat.

    Zostaw komentarz:


  • wkurzony
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez GGAdmin
    czy w takich sytuacjach warto wskazywać aplikacje, które nie są obsługiwane przez daną końcówkę.
    no odpowiedź jest chyba oczywista co? Pewnie, że nie warto wskazywać takowych aplikacji.
    Bardzo proste uzasadnienie: zdecydowana większość ludzi, którzy zobaczą to co na screenshocie jest prezentowane, się zwyczajnie denerwuje. I - wg mnie - mają rację.

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Ta sytuacja nie jest tak jednoznaczna jak to opisujesz. Nowa platforma charakteryzuje się tym, że jest jednolita, czyli dążymy do tego aby prezentowała się tak samo na różnych końcówkach (komputer, strona www, telefon). Z tego względu w przypadku aplikacji dodatkowych wszystkie pobrane aplikacje są widoczne na każdej z końcówek. Nie wszystkie aplikacje można jednak uruchomić na poszczególnych końcówkach (szczególnie telefonie) o czym zamieszczamy czytelną informację.

    Oczywiście twoja uwaga jest do rozważenia czy w takich sytuacjach warto wskazywać aplikacje, które nie są obsługiwane przez daną końcówkę. Z drugiej jednak strony brak poszczególnych aplikacji we wszystkich lokalizacjach wywołuje wrażenie, że to jest błąd, stąd obecna sytuacja wydaje się bardziej czytelna dla ostatecznego odbiorcy.

    Zostaw komentarz:


  • wkurzony
    rozpoczął temat Teoretyczne pytanie dotyczące gier

    Teoretyczne pytanie dotyczące gier

    Temat jest swoistą kontynuacją tego tematu.

    Co autor tematu chciał pokazać screenshotem? Bardzo prostą rzecz - skoro wypuszczacie aplikację androidową, implementujecie w niej dostęp do pod-aplikacji o nazwie Gry, to jest rzeczą oczywistą i logiczną, że ta pod-aplikacja będzie działająca. A nie działa, nie z powodu błędu tylko za powodu jej braku. To chciał pokazać.

    Swoją drogą to może mi ktoś z GG Teamu odpowiedzieć po co implementować coś co nie działa? Jeszcze na pc/laptop rozumiem, ale na smartfonie (gdzie miejsce jest ograniczone) wg mnie ktoś tutaj sobie zrobił kpiny......
Pracuję...
X