Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ukryty katalog .ggdrivecache

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ukryty katalog .ggdrivecache

    Chciałbym podpytać o ukryty katalog jaki się znajduje w folderze GGDysk.
    Po wgraniu plików na mój GGDysk oprócz plików na dysku pojawiły się tam (w ukrytym katalogu o nazwie ".ggdrivecache" ),różne podkatalogi i pliki, które zajmują dość znaczną ilość miejsca nie wliczając w to samych plików.
    Nie wiem nawet czy to nie przypadkiem swojego rodzaju pliki tymczasowe lub coś podobnego.

    Kasując te pliki nie zauważyłem narazie jakiś zmian na samym GGDysku i plikach się tam znajdujących.
    W tej chwili ten katalog mam pusty a GGDysk działa normalnie i wszystkie pliki są odpowiednio dostępne.

    Chciałbym sie dowiedzieć w czym te pliki ukryte pomagają i do czego służą i czy wskazane jest co jakiś czas ich kasowanie a moze inaczej - czy nie wskazane jest ich kasowanie i czemu?
    Czy te ukryte pliki w znaczący sposób wpływają później ewentualnie na transfer lub operacje na właściwych plikach znajdujących się na GGDysk-u ?
    Chcę w programie "do czyszczenia" dopisać ten katalog by za kazdym razem gdy zechce tym programem wyczyscić różnego rodzaju katalogi i pliki, właśnie ten katalog też mi "posprzątało" a przy okazji uwolniło sporo miejsca na HD

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Radol; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Ukryty katalog .ggdrivecache znajdujący się w folderze lokalnym GG dysku jest niezbędny do poprawnej pracy modułu synchronizującego. Struktura plików wewnątrz folderu to pliki tymczasowe wykorzystywane przez moduł do obsługi operacji ściągania, przenoszenia czy kasowania plików ze środka Twojego GG dysku. Może się wydawać, że pliki tymczasowe wewnątrz są w niektórych sytuacjach przechowywane niepotrzebne, jednak podczas korzystania z GG dysku moduł synchronizujący może się do nich odwoływać, oszczędzając transfer Twojego łącza i skracając czas synchronizacji (zamiast pobierać dane na nowo przez internet, dane są kopiowane ze wspomnianego folderu).

    Moduł synchronizujący lokalny folder GG dysku samodzielnie zarządza plikami tymczasowymi z tego folderu, kasując je w momencie gdy uzna, iż prawdopodobieństwo ich wykorzystania w działaniu jest już niskie lub w sytuacji, gdy ilość miejsca zajmowana przez pliki tymczasowe jest zbyt duża (w zależności od sytuacji pojedyncze pliki tymczasowe są kasowane po upływie od 15 minut do 2 tygodni - jeśli ilość zajmowanego miejsca jest duża, czas, który musi upłynąć, jest krótszy).

    Samodzielne kasowanie folder .ggdrivecache nie powinno wpłynąć na poprawne działanie modułu synchronizującego, ale może w niektórych sytuacjach znacznie wydłużyć czas synchronizacji (np. w przypadku pobierania nowych plików czy zmian nazwy folderu). W związku z tym oraz w związku z faktem, iż aplikacja sama zarządza plikami ze wspomnianego folderu, własnoręczne kasowanie tych plików jest niewskazane.

    Komentarz

    Pracuję...
    X