Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Numer GG jako kod autoryzujący dla Bota - rozwiązanie legalne?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Numer GG jako kod autoryzujący dla Bota - rozwiązanie legalne?

    Witam serdecznie,
    Chciałbym zadać 2 pytania:

    1. Czy ktokolwiek z was posiada wiedzę na temat autoryzacji numeru kontaktującego się z botem. Dokładnie chodzi mi o to, czy bot może przyjąć, że osoba która pisze z konkretnego numeru GG to jest właściwa osoba. Czy jest możliwość sfałszowania nadawcy wysłanej do bota wiadomości nie znając jego hasła do numeru gg? Chciałbym, żeby Bot odpowiadał osobie o konkretnym numerze GG, ale i mieć pewność, że nikt w inny sposób nie zagada do bota podając się za mnie, ale nie posiadając hasła do mojego GG.

    2. Drugie pytanie związane jest legalnością takiego bota. Dokładnie chodzi mi o to, że regulamin bota GG mówi w ten sposób, że bot nie może posiadać ukrytych opcji i ma mieć możliwość łatwego dostępu do opcji. Taka idea pasuje do bota który ma zajmować się komercyjnymi rozwiązaniami jak np reklamy, a mój bot ma być do czegoś zupełnie innego, a wręcz prywatnego. Chciałbym, odpytywać bota o dane zawarte w bazie danych. Np ilości odwiedzin na mojej stronie, możliwość włączenie i wyłączenia dostępu do CMS strony. Bot miałby autoryzować administratora strony po jego numerze GG. Taki użytkownik łącząc się z botem, otrzymuje opcje dedykowane tylko do administracji niektórymi tabelami bazy danych. Tylko czy to jest praktyka dopuszczalna? Czytając regulamin bota gg mam wrażenie, że dotyczy on osób które chciałyby żeby ich boty były publiczne i służyły do rozsyłania wiadomości. Mój miałby służyć tylko i wyłącznie mnie. Ciekawa idea pozwalająca na korzystanie z bota, odpytując z GG w komórce, jadąc np w pociągu. Można sprawdzić ile znajduje się w skrzynce wiadomości, ile odwiedzin. Tylko wiadomo, że opcje będą dostępne tylko do autoryzowanych numerów GG czyli mojego, ponieważ kompetencje bota będą dotyczyły sfery prywatnej.

    Wolę zapytać niż później dostać bana za to, że ktoś zagada do bota a ten nie będzie chciał do niego odpowiadać. Co o tym sądzicie? To pytanie kieruję w szczególności do obsługi GG i osób które wykorzystują swojego bota w podobny sposób.

    Pozdrawiam MartinDoubleU

    #2
    1. Jeżeli nie masz w skrypcie zablokowanych ip innych niż botmastera GG to jest możliwość pisania na bota z dowolnego numeru. Jednak do tego triku jest potrzebny adres do kodu php twojego bocika. Zablokować można to bardzo łatwo, a mianowicie wklejając na początek skryptu ten oto kodzik:
    $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
    if(!preg_match('/^91\.197\.15\.[0-9]{1,3}$/', $ip))
    die('<center>=== ZABEZPIECZENIE SKRYPTU ===</center>');

    2. Myślę, że gg nie miało by nic przeciwko takiemu projektowi, tylko dobrze byłoby gdyby bot zwracał info, że ten bot jest przeznaczony niepublicznie i do czego mniej więcej służy. Na wielu czatach jest wiele komend niedostępnych zwykłemu userowi i nigdy nie było raczej z tym problemów.

    Komentarz


      #3
      Ad 1. Tak jak pisała osoba wyżej.
      Ad 2. Nie ma żadnego problemu. Nie przypominam sobie, żeby regulamin w którymś punkcie zabraniał posiadania ukrytych funkcji

      Komentarz


        #4
        Witam
        Bardzo dziękuję wam za poświęcony czas, jak i za udzielone rady. Odpowiem od razu, że pisząc że "regulamin bota GG mówi w ten sposób, że bot nie może posiadać ukrytych opcji i ma mieć możliwość łatwego dostępu do opcji", miałem na myśli paragraf IV.2.2. za sprawą którego zgadzam się na kontrolę funkcji bota. Jeśli bot będzie posiadał ukryte funkcję, to automatycznie utrudniałbym taką kontrolę, chyba, że pozyskanie informacji przez kontrolera bota miałoby odbywać się z poziomu samej platformy (historii wiadomości itp.). Tak czy inaczej, być może nad interpretuję regulamin a założenie jego twórców było takie, by boty nie stały się takimi botami, jakie kiedyś męczyły użytkowników, rozsyłały spam, czy zbierały informacje o aktywnych kontach GG. Osobiście cieszę się, że powstała taka platforma zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach nie wiele rzeczy jest za darmo, a same poświęcenie czasu dla stworzenia api wiedząc, że udostępniane będzie za darmo, jest godne pochwały. Co tu dużo gadać - samo GG to projekt za który twórcy powinni dostać pokojową nagrodę nobla w dziedzinie zbliżania ludzi do siebie .

        BTW Żałuję tylko, że nie mogę odzyskać swojego starego numeru GG, który miałem poniżej 17mln i który był stworzony aż w 2000 roku. Teraz już tak niskiego nie dostanę, a handlarzy numerami nie dokarmiam, bo chcieć pieniądze za, to co się dostało za free to hmmm..

        Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i podpowiedzi.

        Temat, o ile administrator nie stwierdzi inaczej, to do zamknięcia.

        Pozdrawiam
        MartinDoubleU

        Komentarz

        Pracuję...
        X