Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

material design

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    material design

    Witam, tak jak w temacie. Juz dawno wyszedł android 5.0 a w GG nie ma material design. Czy maja Państwo zamiar to zrobić ? Jak tak to kiedy można się spodziewać ? I jeszcze jedno pytanie odnośnie kolorowej ikonki w pasku powiadomień czy kiedy kolwiek wróci ta opcja ? szkoda ze zniknęła myślę ze jest to problem nowego androida a nie Państwa, ale wole spytac.

    #2
    Pracujemy nad Material Design. Będziemy małymi krokami zmieniać wygląd aplikacji, tak by była coraz bardziej spójna z zasadami Material Design.

    Kolorowych ikon nie można wyświetlać, gdyż Android 5 nie pozwala na to. Opcja różnych ikon dla różnych statusów powróci w formie czarnobiałej.

    Komentarz


      #3
      Nie rozumiem, czy tak ciężko zmienić api na 21 i zaaplikować nowe style MaterialDesign dla każdego activity? Oraz pokolorować pasek statusu (trywialne). Czyli nowe api i nowy styl, a nie zmienianie kolorów i ciągnięcie ciągle opartego na Holo. Rozumiem aplikacja nie jest mała, ale to nie jest aż tak bardzo skomplikowane przedsięwzięcie. O ikony też już pytałem - skoro nie można wyświetlać różnokolorowych, to zaprojektujcie RÓŻNE czarno-białe.

      Tak samo i gui dla tabletów by się przydało, ale nad tym na razie nie pracujecie z tego co wywnioskowałem.
      Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        lucekk, po pierwsze to nie przeczytałeś dokładnie mojej poprzedniej wypowiedzi. Po drugie: "czy tak ciężko?". Tak, jest ciężko. To jest dużo więcej pracy, niż podmienić parent style na Theme.Material i ustawić kolor statusbara.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
          lucekk, po pierwsze to nie przeczytałeś dokładnie mojej poprzedniej wypowiedzi. Po drugie: "czy tak ciężko?". Tak, jest ciężko. To jest dużo więcej pracy, niż podmienić parent style na Theme.Material i ustawić kolor statusbara.
          Skoro tak mówisz to pewnie tak jest, aplikacja nie jest mała. Aczkolwiek, dopóki będzie tam Holo, nie możemy mówić o tym że cokolwiek się zmieniło w kierunku MaterialDesign. Raczej jego imitacja poprzez zmianę kolorów w oknach.

          Komentarz


            #6
            Ale o czym teraz mówisz? Oceniasz zmiany, których nie wydaliśmy, więc nie mogłeś jej widzieć..

            Komentarz


              #7
              Dziękuje za odpowiedz aby jak najszybciej wszedł material design. A co do ikonki na powiadomieniu.. Zgodzie się z kolega "lucekk" ze powinniescie zaprojektować jakąś inna ikonke dla każdego z statusów. Ponieważ ja np. przyzwyczaił em się do kolorowej i teraz cały czas się myle sądząc po czarnobialej ikonce ze mam rozłączne GG z internetem. Trochę to głupie ze android zrobił taka głupotę blokując ta opcje. Aby to naprawili. Jeżeli nie to proszę aby Państwo rozmyslili nad pomysłem kolegi ) pozdrawiam i życzę miłej pracy nad material design

              Komentarz


                #8
                OK, wygląda na to, że musiałem niejasno napisać to z kolorowymi statusami. Kolorowe statusy powrócą, ale w formie czarno-białej - będzie czarno-biała ikonka inna dla każdego statusu

                Komentarz


                  #9
                  Noo i będzie fajnie ) tylko material desing brakuje i będzie wszystko w porządku

                  Komentarz


                    #10
                    Beta przed chwilą została wydana. Zapraszam do działu "Testy", by ją pobrać.

                    Komentarz


                      #11
                      Super tylko dalej nie ma innych ikonek dla poszczególnych statusów


                      /// edit zwracam honor trzeba zmienić w ustawieniach jest wszystko super są inne ikony ) mam nadzieję jeszcze cicha ze android przywróci funkcje kolorowej ikony
                      Ostatnio edytowany przez Timek; [ARG:4 UNDEFINED].

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Timek Zobacz posta
                        mam nadzieję jeszcze cicha ze android przywróci funkcje kolorowej ikony
                        Nie przywróci.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
                          Nie przywróci.
                          A dlaczego ? I dlaczego wyrzucili ta opcje ?

                          Komentarz


                            #14
                            Może ktoś podesłać screeny z material design w GG?

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Timek Zobacz posta
                              A dlaczego ? I dlaczego wyrzucili ta opcje ?
                              Po to, aby ikonki w górnym pasku były spójne ze sobą i żebyśmy nie mieli kolorowej dyskoteki. W dokumentacji Androida już od paru ładnych lat jest informacja, że te ikonki mają być białe i że w przyszłych wersjach Androida zaczną tego przestrzegać. Wiele aplikacji to po prostu olewa.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X