Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blokowanie wiadomości wychodzących

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Blokowanie wiadomości wychodzących

    W skrócie sprawa wygląda tak:
    Wysyłając do jakiegoś kontaktu wiadomość zawierającą link do serwisu depositfiles.com, wiadomość ta nie dociera do odbiorcy i co jeszcze lepsze: każda kolejna wiadomość również.

    Teraz cztery istotne szczegóły:
    - Blokowane są linki zaczynające się od http://depositfiles.com/files/ - inne popularne hostingi nie są blokowane (podziękowania dla Qrixa za testy).
    - Wysyłający wiadomość nadal jest online, może odbierać wiadomości, może je również wysyłać (jednak jak wspomniałem wyżej nie docierają do odbiorcy), a rozmówca widzi notyfikację o pisaniu.
    - Użytkownik nie jest informowany o blokadzie. W efekcie pół dnia otrzymywałem wiadomości typu "dlaczego nie odpisujesz?", "jesteś?", lub "halo".
    - Rozwiązaniem problemu jest wylogowanie się i ponowne zalogowanie - wtedy wiadomości wysyłane dochodzą do odbiorców.

    Dlaczego tak się dzieje i co zamierzacie z tym zrobić?
    http://komunikatory.im/favicon.ico Komunikatory.IM

    #2
    Dodam, że oboje mamy siebie na liście kontaktów, więc filtr antyspamowy nie powinien w tym wypadku zadziałać. Ja ponadto mam włączone odbieranie linków od nieznajomych. Między nami jednak linki te nie docierają i blokują nam wysyłkę wiadomości.

    Komentarz


      #3
      Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w przypadku, gdy rozmówcy mają siebie na listach znajomych oraz gdy korzystają z nowej wersji GG. Nie odpowiadamy za skutki używania oprogramowania nie udostępnianego przez GG i zachęcamy do korzystania z oryginalnych najnowszych wersji / aktualizacji. Z uwagi na dobro użytkowników i troskę o ich bezpieczeństwo, stosujemy filtry antyspamowe i bezpieczeństwa, których to wprowadzenie było wielokrotnie proponowane przez samych użytkowników.

      Komentarz


        #4
        Sytuacja ma miejsce gdy korzystam z GG11/GG.pl. Wtedy link nie dochodzi, ale kolejne wiadomości nie są blokowane. Rozumiem, że to jakiś dziwny filtr antyspamowy (ile lat my już na niego narzekamy? Pozycja 27 na liście 60 Ton), ale jeśli dwóch użytkowników ma siebie wzajemnie na listach kontaktów, to fakt nie dotarcia linku powinien być sygnalizowany w jakiś spobób lub odbiorca powinien być ostrzegany, że podobne linki wysyłają spamerzy.
        Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz

        Pracuję...
        X