Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodawanie komend poprzez czat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dodawanie komend poprzez czat

    Witam. Mam pytanie
    w końcu udało mi się zrobić czat na swoim numerze.
    Zrobiłem kilka przydatnych komend w skrypcie i mam problem z jednym kodem...
    Czy ktoś wie jak to zrobić, jaki jest kod żeby była możliwość dodania komendy poprzez czat
    np wpisuję komendę /dodajkom jakiś kod i to dodaje
    i /usunkom usuwa komendę.
    Wiem, że na takim jednym czacie taka komenda istnieje, tylko nie wiem jak ją zrobić.
    Czy mógłby ktoś mi napisać jak to zrobić, albo podać kod? jeśli nie... ok zrozumiem to i uszanuję
    Pozdrawiam.

    #2
    Zależy, czy chcesz aby to były komendy tekstowe, czy np z wywołaniem do bazy etc

    Jeśli chcesz zwykłe tekstowe to wystarczy zrobienie fopen z atrybutem "w", a potem file_put_contents
    Fajnie by było jakbyś każdą komendę miał w osobnym pliku, sprawdzane metodą file_exists
    Ostatnio edytowany przez Beniooo; [ARG:4 UNDEFINED].
    Już niedługo...

    Komentarz


      #3
      Benioo dlaczego odrazu zakładasz, ze nie ma komend na plikach.? Po drugie jezeli nie ma to nie westarczy dodac pliku z komendą. Po trzecie do używania file_put_contents wcale nie trzeba fopen.

      Do autora tematu:
      Podaj troche informacji zebyśmy wiedzieli jak ci napisac i gdzie masz to wkleic. Np. Podaj autora skryptu i autora ewentualnych poprawek. Przy pisaniu komendy na dodawanie komend tekstowych trzeba troche nardziej pomyslec bo bardzo często ludzie otwierają tym drpge "pseudo hakerom" nie zabezpieczając przed dodaniem do komendy kodu php. Sam widzialem pare takich przypadków.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Ruloo Zobacz posta
        bardzo często ludzie otwierają tym drpge "pseudo hakerom" nie zabezpieczając przed dodaniem do komendy kodu php. Sam widzialem pare takich przypadków.
        Bo trzeba myslec i nie zalaczac komend tekstowych przez include czy require

        (i) Wysłano z tabletu
        Pozdrawiam, Kubofonista
        http://ggczat.net & http://kubofonista.net

        Komentarz


          #5
          Autorem skryptu jest WebDeWo dołączam skrypt w załączniku...
          Co o tym skrypcie myślicie? warto na nim mieć czata?
          Załączone pliki

          Komentarz


            #6
            Ja mam zrobione na czacie kanałowym dodanie komend ogólnych przez dodanie pliku i jakoś możliwości włamu nie ma. Westarczy ciut pomyśleć, a na czatach nie ma raczej takich mechaników zeby to złamali. Poza ttm zczytanie z bazy tekstu i wyświetlenie go zajmuje chyba trochę więcej czasu patrząc na szczegóły.

            Misiek do nauki kazdy skrypt jest dobry lecz pisanie komend na funkcjach tak jak ma to DeWo jest jak dla mnie dość głupie. Pierwsze primo dużo zabawy, a funkcje są dośc ttudne dla początkujących. Drugie primo westarczy jedna literówka podczas edycji jskiejs komendy i wszystkie komendy dead. Nie działają. Ale jeżeli masz tylko taki skrypt to jak najbardziej pracuj na nim.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez misiiek-92 Zobacz posta
              Autorem skryptu jest WebDeWo dołączam skrypt w załączniku...
              Co o tym skrypcie myślicie? warto na nim mieć czata?
              Nie dziala kilka komend w tym najwazniejsza - /stop :banghead:
              Nie polecam.


              Wysyłane z mojego EM71 za pomocą Tapatalk 2
              Ostatnio edytowany przez krzos; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz

              Pracuję...
              X