Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusja Ogólna: Zbiorczy temat do narzekań i pochwał dla GG 11

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Ten wątek powinien być zatytułowany @hsy rozważania i sugestie
    Wybacz, po prostu zostałem skierowany do tego wątku na początku i tutaj rozpoczęło się moje przedstawianie i dyskusja.

    Chodziło mi o mój post z 24 lipca i Twój z 23 lipca, edytowany 24 lipca, dwie minuty po tym jak zamieściłem swój wpis.
    Ok.

    Poprawka jest zbędna, bo w tym wypadku jedyna rozmowa to wszystkie rozmowy.
    Ahaaa. Ok.

    Podawanie danych dotyczących wieku i miasta nierozerwalnie wiąże się z funkcją Katalogu Publicznego. Jeżeli te dane nie byłyby podawane (przez dowolny wybór tej opcji) to automatycznie on traci znaczenie bo wyszukujesz użytkownika XYZ, który nie jest określony ani wiekiem, ani miejscowością i nagle komunikator jako narzędzie do komunikacji, wyszukiwania starych i nowych znajomych za pośrednictwem katalogu traci sens. Dlatego pewne minimum danych jest potrzebne.
    Mhmm... zostawiam to już bo i tak nic tutaj z tym nie wskóram. Tak czy siak pomyślcie może kiedyś nad tym, może zdanie zmienicie

    Do kwestii hasła profilowego podchodzę bardziej z praktycznego punktu widzenia. Nie rozważam tutaj nawet kwestii bezpieczeństwa tylko ogólne zasady umożliwiające poradzenie sobie z taką sytuacją przez użytkownika. Bez względu jak trudne będzie pierwsze hasło, zawsze można je łatwo przypomnieć (wygenerować linka do jego zmiany) na adres e-mail lub sms-em. Bez względu na to jak trudne jest hasło profilowe jego zapomnienie (czasami się zdarza) powoduje niedogodność związaną z brakiem opcji jego przypomnienia i potrzebą kombinowania nad rozwiązaniem sytuacji. Suma jest prosta: jedno hasło zawsze łatwiej zapamiętać niż dwa, możliwość przypomnienia hasła serwerowego bezcenna, żadnych negatywnych skutków, bo swój profil można uruchamiać z automatycznym logowaniem lub z ukazywaniem się okna do wprowadzenia hasła, czyli tak jak dotychczas. Moim zdaniem same plusy.
    Rozumiem cię, ale trzymam się swojego, pomijam już toczenie tej dyskusji dalej bo i tak nic tutaj z tym nie wskóram.

    Chodzi mi o punkt 16 w Twoim pierwszym wpisie.
    W porządku, tak to jest jasne.

    Mógłbyś ten plik udostępnić również osobie mającej GG10, a nawet wysłać w inny sposób np. mailem. Wystarczy tylko, że zamieścisz plik w GG dysku w folderze Publiczne i możesz do niego wygenerować linka publicznego. Wtedy możesz wysłać samego tego linka innym osobom. One za pośrednictwem linka pobiorą plik. Zmiany w zakresie limitów nie są wykluczone, ale to kwestia dalszej przyszłości.
    Rozumiem, to kiedyś nie zapomnijcie zwiększyć limitu przesyłanego pliku z 2 GB na więcej.

    Również jestem zdania, że podział na osoby z listy i spoza listy kontaktów był dobry. Choć po dokładnym zapoznaniu się z obecnym archiwum sądzę, że nowe rozwiązanie też jest dobre, ale zrozumieć to na początku było ciężko.
    To dobrze, też jest dobre jak to stwierdziłeś, ale lepsze archiwum byłoby jakby było podzielone na dwie grupy: Osoby z listy i spoza listy. Pomyślcie nad tym kiedyś

    Opcja archiwum w oknie rozmowy ma ułatwiać sprawę, gdy chcemy sobie coś przypomnieć podczas rozmowy z daną osobą. Ona nie jest inwazyjna, a bardzo pomocna, bo zwykle dokładnie w takich sytuacjach zastanawiamy się nad treścią kiedyś wysłanych wiadomości.
    W porządku, rozumiem to, ale nic nie zaszkodzi gdybyście wprowadzili opcję umożliwiającą włączenie/wyłączenie tego w oknie wiadomości Ale jak znam życie to Wam nie chce się po prostu tego wprowadzić.

    Jeśli przesunąłeś suwak na górę i czytasz starszą korespondencję nie chcemy Ci tego przerywać. Nową wiadomość zasygnalizuje czerwony znacznik na dole paska przewijania tekstu.
    Rozumiem, no to w porządku. Sprawdziłem i fajne jest to rozwiązanie, plus dla Was

    Poza tym...

    Rozmawiam teraz z kolegą na GG i przywiesza się okno wiadomości, to wynika z obociążenia PROCESORA, a zamieniliśmy tylko kilka zdań... nie dobrze, jak to tak? Licznik (ten gadżet od win7) podskakuje mi do ponad 50% przez właśnie GG. Aplikacja GG zżera 190 516 K Pamięci! Widzę, że teraz to się uspokoiło, nie wiem co to było, zaznaczam, że nie miałem i nie mam uruchomionych innych programów oprócz GG11

    Mniej więcej to samo dzieje się w archiwum, założyłem profil od nowa w GG11 działa synchronizacja i to samo dzieje się z tym obciążeniem, musicie popracować nad tym i nad tą synchronizacją, mam archiwum ważące gdzieś około 60 MB to wczytuje i wczytuje się zbyt długo to trwa
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #32
      Co masz na myśli przez stwierdzenie "przywiesza się okno wiadomości". Opisz dokładniej jak to wygląda i jakie czynności wykonujecie.
      60 MB archiwum to dużo. Wskaż dokładnie jak długo trwała czynność synchronizacji.

      Komentarz


        #33
        Co masz na myśli przez stwierdzenie "przywiesza się okno wiadomości". Opisz dokładniej jak to wygląda i jakie czynności wykonujecie.
        Czyli okno wiadomości się zacięło, nie dało się napisać żadnego tekstu. Przywieszało się na chwilę i się odwieszało. Normalnie podbiłem z wiadomością do kolegi, piszemy piszemy i tak po krótkim czasie zaczęło wariować GG u mnie, licznik podskoczył do ponad 50% obociążenie procesora, proces aplikacji GG miał 190 516 K. Nic nie robiłem oprócz rozmowy z nim, nie miałem też żadnego innego programu uruchomionego, samo GG11. Po czasie jakimś się to uspokoiło i normalnie odbywała się rozmowa. Nie wiem co to było. Przestałem testować już GG11, być możliwe, że przejdę na GG11 w najbliższym czasie, już przegryzę jakoś to, że instalacja jest na C i wtedy będę korzystał z GG11 i jak coś takiego się zdarzy to dam znać.

        60 MB archiwum to dużo. Wskaż dokładnie jak długo trwała czynność synchronizacji.
        Z czasów GG7 więc trochę lat minęło już, a archiwum trzeba mieć. Uff to muszę zainstalować GG11 i obliczę czas czyności synchronizacji.

        Archiwum wczytało (pojawiło) się po 9 minutach i 34 sekundach, ale synchronizacja wciąż działała aż do ponad 11 minut, po ponad 11 minutach synchronizacja znikła.
        Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

        Komentarz


          #34
          Coś mało tych poprawek jest:

          Aktualizacja GG – 12.0.46.10883

          Lista ważniejszych zmian:
          - interfejs użytkownika oparty o natywne okna systemowe,
          - obsługa trybów HiDPI / retina display,
          - wersja na linuxa,
          - optymalizacje działania listy kontatków,
          - poprawki i ujednolicenia wyglądu całej aplikacji.
          Czy możecie podać pełną listę poprawek do GG na Windowsa? Bo chciałbym wiedzieć wszystko co zostało poprawione.

          Komentarz


            #35
            hsy, właśnie dokładnie tyle zrobili xD

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez Areen Zobacz posta
              hsy, właśnie dokładnie tyle zrobili xD
              Masakra.

              Naprawdę myślałem, że GG zmierza ku lepszemu, ale to tylko błędne myślenie.

              1. Nowy wygląd GG 12 jest nie do zakceptowania! Wygląd GG11 o wiele lepszy i przywrócie ten wygląd!!! Poważnie.
              2. Fajnie, że dodaliście możliwość rozciągnięcia listy kontaktów, ale nie musieliście po to dodawać prześwitującej ramki, brzydko to wygląda! Z tym wyglądem GG czuję się jakbym wrócił do czasów GG7. Wygląd GG11 najlepszy!
              3. Umiejscowienie statusów na pasku GG jest niefajne. Poprzedni układ był odpowiedni.
              4. K* nie chcę być chamski, ale obciążenie procesora i ramu jest mega k* przegięciem! W GG11 w ostatniej wersji było już dobrze, ale nie do końca, a tutaj jest masakra!
              5. Wygląd ciemniej belki jest gorszy od poprzedniej, poprzednia jest o niebo lepsza!
              6. Nie wyskakuje żadne okienko jak było w przypadku GG11, informujące, że rozpoczął się proces przenoszenia archiwum z GG10 (załóżmy).

              GGAdmin napisz mi dlaczego wy tak się dziwnie zachowujecie z tym programem? Napisałem tyle sugestii odnośnie poprawy GG11 inni napisali, a wydaliście taki chłam GG12 to g*wno, naprawdę, nic nie mogę zrobić, bo obciążenie procesora i ramu jest nie na miejscu. Dlaczego mam siedzieć cały czas na GG10 beta 8, skoro chciałbym skorzystać z GG11 tylko bardziej usprawnionego, zapowiadałeś poprawki to i tamto, a z zapowiedzi wyszedł chłam. Więcej nie wracam do GG12, napisałem kilka punktów, choć nie wszystko sprawdziłem. Totalna porażka, przywrócie poprzedni wygląd z GG11 z możliwością rozciągnięcia okna listy, bez żadnego prześwitu! Po co to wszystko? Po co się poświęcać i pisać sugestie dla GG, skoro to jest na darmo.

              Proszę o przywrócenie wyglądu GG z wersji GG11XXX (najnowszej)

              Jak nie pamiętacie jak wygląda to macie screen:

              Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #37
                1. Nowy wygląd GG może i nie lepszy, ale natywny dla danego systemu, co w przypadku Windowsa pozwala na współpracę z Aero Glass i Aero Peak, w przypadku innych systemów na integrację z tamtejszą powłoką systemową. Na Linuksie ma to istotne znaczenie.
                2. Jak wyżej. 99% aplikacji posiada tę ramkę.
                6. Zgadzam się - w ogóle powinna być jakaś informacja o tym, że proces trwa.

                Komentarz


                  #38
                  Rozumiem, ale brzydki jest nowy wygląd GG, aż odechciało mi się patrzeć na to GG, skoro aż do GG11 był dobry wygląd, nie rozumiem nagłej tej zmiany. Aero Glass i Aero Peak ja z tego nie korzystam więc dla mnie to jest niepotrzebne. Więc niech wydadzą specjalną wersję pod Linuxa. Jako wieloletni użytkownik GG nie zgadzam się na taki wygląd GG jaki jest w GG 12, nie jest to ładny wygląd. GG11 wyżej ze screenu wygląda ładnie.

                  To już lepiej to okno wygląda na linuxie:



                  Niż na Windowsie, to jakaś żenada jest, nie rozumiem tego...
                  Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #39
                    Ok, to że Ty nie korzystasz to nie znaczy że inni nie korzystają. GG ma więcej niż kilku użytkowników.

                    Komentarz


                      #40
                      Również nie korzystam z Aero. Ani też z GG na komputerze. Czemu? Aplikacja zużywa więcej niż połowę pamięci RAM! GG 7.7 było najlepsze!

                      Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 4

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
                        Ok, to że Ty nie korzystasz to nie znaczy że inni nie korzystają. GG ma więcej niż kilku użytkowników.
                        Wiem to. Jeśli tobie nowy wygląd GG podoba się z tym, no to nie wiem jaki masz gust.

                        Komentarz


                          #42
                          Może byście zmienili nazwę wątku na GG12?

                          GGAdmin Kiedy wreszcie zoptymalizujecie to GG? Wciąż zżera dużo pamięci ram i się przywiesza na dobrym komputerze!

                          Komentarz


                            #43
                            No i jest jedną z najdłużej uruchamiających się aplikacji.

                            *

                            Komentarz


                              #44
                              Drastyczne zmniejszenie ilości zużywanych zasobów (w szczególności pamięci ram) nie jest możliwe ze względu na zastosowane komponenty (xulrunner). Jednak z każdym wydaniem staramy się wprowadzać zmiany optymalizujące działanie komunikatora, tak by ilość zużywanych zasobów była relatywnie jak najmniejsza.

                              Komentarz


                                #45
                                GGAdmin dopóki nie zrobicie porządku z obciążeniem przez wasz program, procesora i pamięci ram, nie ma żadnej mowy o przejściu na wasz nowy program! Wiesz, że facebook przejął sporą ilość ludzi, którzy wolą na facebooku się kontaktować niż przez gg osobiście wśród moich znajomych, nikt już nie korzysta z GG, bo mówią, że teraz kontakt odbywa się poprzez facebooka, tak wam ten portal zabiera ludzi. Ja korzystam z GG 10 beta 8 build 10450 od lat, nie przejdę na coś, co zamula czasem komputer, nawet bardzo dobry sprzęt! Ogarnijcie się wreszcie i zróbcie coś! Niebawem będziecie mieli tak, że to forum pomocy GG przestanie być potrzebne, bo nikt już nic tutaj nie będzie zgłaszał odnośnie sugestii itp., bo wy nic z tym nie robicie, nie słuchacie ludzi, nie wdrażacie tego co oni chcą, tylko swoje zaplanowane funkcje, skoro takie gg chcecie mieć to sobie z niego korzystajcie. Nie rozumiem tego, dlaczego nie słuchacie ludzi i nie wdrażacie tego czego oni oczekują.
                                Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X