Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak Archiwum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Brak Archiwum

    Mam gg i czasami gdy je włączam musze od nowa logować się. Gdy tak sie dziejej kasuje mi się Archiwum. Czy wie ktoś jak mogę to przywrócić??? wiecie czy to sie da w ogóle przywrócić???
    Z góry dzięki

    #2
    Możesz dokładniej opisać sytuację. Co się dzieje, że musisz się od nowa logować? Wyświetla się okno wyboru profilu, lub okno do wpisania hasła? Co dokładnie dzieje się z archiwum? Ono kasuje się zupełnie, z konkretnymi kontaktami, nie widać archiwum na stronie www.gg.pl, nie możesz wejść w opcję archiwum?

    Komentarz


      #3
      znikło archiwum z kilku lat

      Witam,
      w archiwum miałam rozmowy z kilku lat, w międzyczasie zmieniałam komputery i archiwum było bez problemu przenoszone. Teraz nagle z dnia na dzień wszystko znikło Zostały tylko rozmowy z kilku ostatnich dni. Ponadto nagle przy włączaniu gadu na telefonie z automatu pojawia mi się opis, że jestem na www.gg.pl czego wogóle nie ustawiałam bo nie chcę mieć żadnych opisów.
      Co mogło się stać z moim archiwum i przede wszystkim jak je z powrotem odzyskać do wersji 10.5?

      Z góry wielkie dzięki za pomoc.

      Komentarz


        #4
        Hmm... nie odpowiedziałaś zbyt precyzyjnie na moje pytania. Rozumiem, że używałaś i używasz wersji GG10.5. Jeżeli tak, to przy zmianie komputera archiwum nie mogło się przenieść samoczynnie. Jedyna opcja to ręczne skopiowanie pliku archiwum. Rozumiem, że to nie nastąpiło stąd wskazany brak archiwum.

        Sugeruję zainstalować wersję GG11 ona oferuje opcję archiwum online, w ten sposób archiwum nie jest gromadzone lokalnie na danym komputerze, a zapisuje się na serwerze co zabezpiecza przed jego utratą.

        Co do opisu kliknij na swój profil wyświetli się on wraz z listą opisów wybierz opcję usuń lub go zmień.

        Komentarz


          #5
          To był mój pierwszy post na tym forum, więc ciężko było na cokolwiek odpowiedzieć Tak czy inaczej faktycznie może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam.
          W przeszłości kiedy zdarzało mi się zmieniać komputer przeniesienie archiwum nie było problemem. Aktualnie nie zmieniałam komputera a z dnia na dzień archiwum mi znikło w całości. Udało mi się zaimportować pliki archiwum, które były przenoszone jeszcze kiedyś (przenosiłam ok 2 lat temu) z gg7.x bo miałam je na dysku (ta funkcja jest w gg10.5), co powoduje, że mam wiadomości do roku 2009 ale nowszych (czyli gdzieś od roku 2009) niestety już tam nie ma.
          Wersję gg11 zainstalowałam na chwilę bo myślałam, że to przywróci lokalne archiwum, ale nie pomogło, poza tym wizualnie i jeśli chodzi o funkcje wolę starą wersję, tj. gg10.5 stąd wróciłam do tej. Więc pytanie jak zaimportować plik archive.db (bo patrząc po wielkości pliku to tam znajduje się archiwum wiadomości po roku 2009).

          Jeśli chodzi o opis - wiem, że można w ten sposób skasować ale trzeba to robić za każdym razem, kiedy odpalam gg na komórce. Wcześniej nie było takiej konieczności bo włączał się z automatu brak opisu. Automatyczny opis, że jestem na www.gg.pl zaczął się ustawiać samoczynnie ok 2 tyg temu.

          Komentarz


            #6
            Masz rację z tym postem przepraszam zaaferowany byłem całym wątkiem, że nie zwróciłem uwagi na połączenie postów.

            Nie rozumiem jednak tego o czym piszesz, więc zbierzmy fakty od początku.
            Rozumiem, że nie używasz GG11, choć migrowałaś się do nowej platformy i korzystasz z nowej wersji mobilnej, zatem czy używasz opcji archiwizacji online? Czy przenosiłaś archiwum z GG10.5 tuż po instalacji GG11?
            Na komputerze używasz obecnie GG10.5 i jak rozumiem to w tej wersji nie masz pełnego archiwum tylko to do 2009 roku? Natomiast każdy plik z archiwum i tym do 2009 i tym po 2009 przechowujesz oddzielnie? Tym samym chcesz zaimportować plik archive.db do wersji GG10.5? Jeśli zawiera on pełne archiwum, możesz zastąpić nim obecny plik archive.db w lokalizacji profilu Twojego numeru GG np. na Windows 7
            C:\Users\WINDOWS_PROFILE_NAME\AppData\Roaming\Gadu-Gadu 10\profil z Twoim numerem GG

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
              Masz rację z tym postem przepraszam zaaferowany byłem całym wątkiem, że nie zwróciłem uwagi na połączenie postów.

              Nie rozumiem jednak tego o czym piszesz, więc zbierzmy fakty od początku.
              Rozumiem, że nie używasz GG11, choć migrowałaś się do nowej platformy i korzystasz z nowej wersji mobilnej, zatem czy używasz opcji archiwizacji online? Czy przenosiłaś archiwum z GG10.5 tuż po instalacji GG11?
              Na komputerze używasz obecnie GG10.5 i jak rozumiem to w tej wersji nie masz pełnego archiwum tylko to do 2009 roku? Natomiast każdy plik z archiwum i tym do 2009 i tym po 2009 przechowujesz oddzielnie? Tym samym chcesz zaimportować plik archive.db do wersji GG10.5? Jeśli zawiera on pełne archiwum, możesz zastąpić nim obecny plik archive.db w lokalizacji profilu Twojego numeru GG np. na Windows 7
              C:\Users\WINDOWS_PROFILE_NAME\AppData\Roaming\Gadu-Gadu 10\profil z Twoim numerem GG
              Tak dokładnie, na laptopie mam gg10.5. Faktycznie na moment zainstalowałam gg11 i wtedy zaczęło przenosić się archiwum, ale był jakiś błąd w tranferze i ostatecznie odinstalowałam gg11 i zainstalowałam z powrotem gg10.5. Bez problemu zaimportowałam archiwum do 2009r. (poprzez opcję importuj z gg. 7.x) natomiast późniejsze zarchiwizowane jest chyba właśnie w pliku archive.db.
              Zgodnie z tym co napisałeś chciałabym z powrotem zaimportować plik archive.db do archiwum na laptopie, żeby mieć pełne archiwum offline.

              I kolejna kwestia, o której pisałam we wcześniejszym poście - jak to możliwe, że w momencie, kiedy nie korzystam z gg, mam wyłączone je i na laptopie i na komórce samoczynnie ustawia mi się status, że jestem na www.gg.pl Ten problem zaczął występować od pewnego czasu, najpierw zauważyłam to na komórce, że jak tylko włączałam danego dnia aplikację po raz pierwszy z automatu miałam ten opis, mimo, że do tej pory zawsze nie miałam żadnego opisu. Teraz też nie włączałam komputera i aplikacji w telefonie przez ponad 24 godziny a znajoma mi wysłała smsa, że znów mam opis, że jestem na ww.gg.pl
              Pytanie czy to wina aplikacji, czy też ktoś mógł mi się włamać na mój nr poprzez stronę internetową i np w ciągu dnia jest tam aktywny?

              Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

              Komentarz


                #8
                Jeśli chcesz mieć to pełne archiwum, a masz jego plik zastąp nim obecny plik w lokalizacji, którą podałem poprzednio.

                Co do opisu to najprawdopodobniej masz taki opis gdzieś na liście opisów i przypadkowo go ustawiasz, sprawdź listę opisów we wszystkich końcówkach GG (telefon, strona www, gg na komputerze) i po prostu usuń go z listy.

                Komentarz

                Pracuję...
                X