Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Obsługa SMS w Telefonie GG

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4

Obsługa SMS w Telefonie GG

W wyniku skopiowania do pomocy Telefonu GG bez przejrzenia plików pomocy z easyCALL mamy taki oto kwiatek: http://www.telefongg.pl/pomoc.html#pomoc=17

I tu rodzi się moja propozycja. Klient GG prócz bezpłatnych operatorskich bramek SMS mógłby obsługiwać płatną opcję wysyłki SMS w ramach usługi Telefon GG. Usługę tego typu świadczy się w sieciach telefonicznych oparciu o tzw. SMS Centrum. Jak wiemy TelefonGG to nic innego jak EasyCALL pod szyldem GG. EasyCALL posiada Centrum SMS i ponadto świadczy usługę krótkich wiadomości tekstowych.

Teraz pytanie dlaczego usługa płatnych SMSów jest potrzebna? Właściwie wystarczy spojrzeć na możliwości bramek SMS w GG... Plus GSM i Orange to jedyne darmowe bramki nie wymagające rejestracji. Brakuje bramek dziesiątek innych operatorów, nie wspominając o Play... GG Network w tym zakresie mogłoby bardziej wypromować swoją telefonię.

Dlaczego usługa powinna odbywać się w ramach Telefonu GG a nie jakiegoś porozumienia z operatorami? Z prostej przyczyny: EasyCALL posiada już gotowe centrum SMS. Ponadto można wysyłać SMSy do wszystkich światowych sieci. Poza tym istnieje wiele bramek VoIP, które potrafią obsługiwać wiadomości tekstowe co pozwoliłoby skorzystać z usługi ze zwykłego telefonu. Oczywiście jeśli ktoś posiada numer telefoniczny w Telefonie GG to jako nadawca SMSa powinien być wyświetlany jego numer i powinna istnieć możliwość odpowiedzi na SMS pod numer telefonuGG.

Paulina
    Go
    Dzięki, zgłoszone.

Doświadczony GGadacz
    A ja (co by presję zwiększyć), podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Paulina
    Go
    Otrzymałam informację, że w najbliższym czasie cały dział pomocy na telefongg.pl będzie zawierał informacje odnoszące się wyłącznie do tej usługi. Jest duża szansa, że w przyszłości będzie możliwe wysyłanie sms-ów z GG Telefonu.

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Byłoby świetnie Nie wiem jak Wy ale ja chętnie bym skorzystał z tej usługi pod szyldem GG.

Rozmowny
    Fakt, to dobry pomysł, sam wysyłam sporo smsów z netu, ale jak wspomniał Qrix różnie to bywa z tymi bramkami.
    gadu-gadu.legalne.info - Strefa Gadu-Gadu