Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co lepsze pod Czaty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Co lepsze pod Czaty

    Od stycznia rusza Serwis z czatami CzacikGG. Potrzebuję dobry serwer który pomieści około 50 czatów/botów
    no i kilka domen:p

    Oczywiście jest warunek - jak najtaniej.

    Zastanawiam się nad:
    Serwerem VPS - Mini, Easy lub MediumOpenVZ
    i
    Serwerem Dedykowanym - mKS 2G

    Jak myślicie który serwer będzie najlepszy i tani w utrzymaniu?
    Jeżeli macie jakieś inne propozycje to proszę pisać

    ################################################## ##############

    Z OVH tanio za dedyka, ale TEN ARTYKUŁ zmienił moje zdanie co do dedyka na OVH.
    Ostatnio edytowany przez MKevas; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Moim zdaniem lepszy byłby dedyk ale po co od razu skoro za te same pieniądze i parametry dostaniemy vps. A w vps możemy bez problemu rozszerzyć ofertę w razie nie wystarczających parametrów bez przenoszenia danych i dodatkowych opłat.

    Nad wykupieniem vps na hekko zastanowiłbym się. Wykupił bym na vipower. Co prawda ceny są trochę wyższe ale STAŁE, a na hekko w promocji. Po jej ukończeniu będziesz płacił jak za zborze.

    Jeszcze nie stawiałeś czatów to nie wiesz, że zakładają je raczej dzieci nie zastanawiając się czy dadzą radę płacić te parę złotych miesięcznie więc wątpię byś założył tych 50 czatów/botów i dał radę to wszystko ogarnąć, aby każdy pilnował regulaminu i systematycznie płacił, że już nie wspomnę o drobnych przeróbkach skryptu. Do tego piszę się parę różnych kodów, aby ludzie mieli z czego wybierać i tak żeby na jednym skrypcie chodziło nawet kilkanaście czatów. Dla myślącego nic trudnego.

    Radziłbym, jeżeli jesteś samoukiem oddać czat profesjonaliście do zoptymalizowania, bo jeżeli ma być to na tym serwerze te 50 czatów to przy cienkim kodzie katęga. A widziałem jak Ci "dobrzy" programiści z czatów GG piszą i stwierdzam, że chyba jedyny kod jaki kiedykolwiek widzieli to chyba tylko ich.

    Ahh... i nie zapomnij o kopiach bezpieczeństwa na wypadek utraty wszystkich danych. Ale to też dziecinnie prosta sprawa

    Takich parę dobrych. Może się przydadzą

    Komentarz


      #3
      Ruloo, CzacikGG dziala od 3 stycznia 2012 roku. W pazdzierniku br. Roku wylaczylem czaty w celu modernizacji. Czatow we wrzesniu bylo ok. 50.

      Po co modernizacja? No wlasnie ma ona na celu dorobienie funkcji i polepszenie oferty CzacikGG. Praktycznie kazdy moze miec czat, ale to od funkcji zalezy czy user zakupi czat czy postawi wlasny.
      Wtedy akurat mialemCzaty na hostingu dedykowanym w hekk. Na serwerze bylo ponad 100 botow/czatow. Niestety z 55zl cene zwiekszono do 90zl/mies dlatego szukam alternatywy

      Co do ilosci Czatow to wiem ze bedzie 50. Aktualnie mam 30 zamowien na czaty, a 50 to po prostu limit jaki sobie nakladam.

      Komentarz


        #4
        Hmmm to widocznie w innym środowisku z tymi czatami jesteś. Bo nic nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał aż 50 czatów postawione.

        Modernizacja pewnie, że jest potrzebna. W końcu każdy idzie do przodu i nie możemy zostawać w tyle. Tylko po co wyłączać wszystkie czaty z tego powodu? I czemu to trwa aż tak długo? W przeciągu miesiąca codziennej pracy jesteśmy w stanie napisać extra czat, mając odpowiedną wiedzę. Tak, że jestem ciekawy co tam wymodzisz

        Zapomniałem dodać, że jeżeli chcesz vps to szukaj najlepiej cloud vps. Z tego co słyszałem jest o wiele lepszy. I nie patrz na ilość miejsca i transferu tylko bardziej na zegar procesora i RAM.

        Komentarz


          #5
          Zaciekawil mnie serwer VPS na Vipower - VPS2 jest tani i dosc dobry. Zawsze mozna zmienic usluge xd

          Nie slyszales bo nie musialem sie reklamowac
          Do maja czatow bylo 25 potem musialem zaopiekowac sie czatami wspolnika ktorych bylo okolo 30.

          Dlaczego zamknalem czaty? Bo zrobilo sie na nich pusto, skrypt zrobil sie przestarzaly.

          Postanowilem wiec zrobic CzacikGG od zera. Rozejrzalem sie po czatach, wpadlem na kilka pomyslow i od lisopada wspolpracuje z programista. Wprowadzamy ulepszenia i poprawki do jego skryptu jak i moje nowe pomysly
          Mamy wprowadzone rozwiazania ktorych nie ma na innych czatach, chcemy wystartowac z glosnym BUM
          Pracuje wlasnie nad SuppBOTem, potem zabieram sie za przygotowanie kampanii reklamowej.

          Drugim powodzem jest ze sie jeszcze ucze nie jestem jakims wielkim programista tylko uczniem technikum informatycznego ktory bawi sie z php od roku. Doliczyc musze tez czas na nauke i kumpli, bo "komputer tonie wszystko"

          Komentarz


            #6
            Hmmm... myślę, że pustka wynikała po prostu z lenistwa adminów, a nie z cienkiego skryptu. Przykład: czat główny WB. Z tego co słyszałem nie ma zmienione skryptu od kilku lat, non stop ktoś jest. Liczy się atmosfera.

            To, że uczysz się dopiero od roku i jesteś tylko na TI nie może być usprawiedliwieniem. Mi w sylwestra dokładnie stuknie rok jak się uczę, a napisanie suppBota zajęło by mi max 2 dni(wynika to z faktu, iż pracuję obiektowo lub strukturalnie bo jestem dość leniwy xD). A jestem na pierwszym roku LO gdzie wgl nie mamy programowania. Wszystkiego sam się uczyłem. I wystarczyło to, że od czasu do czasu przeczytam jakiś artykuł na necie i zastosuję to w czacie. PS: pracuję tylko sam i rzadko bo praktycznie nie mam czasu na dłuższe posiedzenie przy kompie. Raptem 30 min dziennie.

            Komentarz

            Pracuję...
            X