Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lista moich zgłoszonych błędów w GG 11

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Lista moich zgłoszonych błędów w GG 11

    Witam, zgłaszam tutaj moją listę wychwyconych błędów w najnowszej becie GG 11, proszę te błędy wziąć pod uwagę.

    Nowe gg w wersji 11 w fazie BETA jest, po prostu do bani, zespół, który tworzy GG myśli, że ma cudowny program, a tak naprawdę, to jest kolejny gniot.

    Zauważone błędy przeze mnie, które wymagają poprawy:

    1. Podczas instalacji GG 11 nie można zainstalować GG na innym dysku niż domyślnie ukryty w instalatorze dysk C, to jest nie do pomyślenia, z czymś takim, by użytkownik waszego programu nie mógł sobie zainstalować tego programu na dowolnym dysku i w dowolnym folderze.

    2. Można jedynie zalogować się na GG z hasłem głównym podczas zakładania GG, dziwne, to jest, skoro powinna być opcja z hasłem, które sobie tworzę na profil.

    3. Kiedy w końcu zmądrzejecie i przestaniecie tworzyć program, który obciąża komputer, zabiera dużą pojemność RAM? Takich podobno informatyków, programistów macie w zespole, a za każdym razem tworzą GNIOT, od czego macie beta-testerów?
    Jeśli nie pozbędziecie się problemu w tym gg, które obciąża procesor i ramy, to nie macie co marzyć o tym, że ludzie przesiądą się na, to nowe GG, gg, po prostu się zawiesza i to na bardzo dobrym komputerze, kolejna porażka, dosłownie wstyd.

    4. Powinna być możliwość regulacji okna GG (lista) i okna GG (okno wiadomości), chodzi o rozciąganie w górę i w boki.

    5. Powinna być możliwość wyłączenia tego paska ciemnego po lewej stronie w liście kontaktów, całkowite wyłączenie go. To samo dotyczy się okna wiadomości.

    6. Gdy w oknie wiadomości klika się na opcję "zmień widok", to zamiast zmienić się widok układu okna GG (jak, to było w GG 10), to wchodzi w opcję Ustawienia. Brak możliwości przełączania się w oknie między kontaktami, jeśli ma się np. włączonych pięć okien wiadomości.

    7. Archiwum powinno być udoskonalone/poprawione, powinna być opcja; usunięcie pojedynczej wiadomości w archiwum, w ogóle nie wiem po co bawicie się w jakieś tworzenie nowego archiwum, archiwum powinno być jedno normalne, dobre, funkcjonalne, bez zawieszania się, z automatycznym załadowaniem się wiadomości, a nie jakieś badziewie. Bodajże jest też coś takiego w archiwum jak ostatnie rozmowy, czy coś takiego, powinna być możliwość usuwania tych wiadomości z tego okna, czyli tych wpisów.

    8. Klikając na kontakt na liście kontaktów, brakuje opcji, Katalog Publiczny, tak jak, to było w innych wersjach GG, by można było sobie zobaczyć katalog publiczny danej osoby.

    9. Opcja "Schowaj" nie wiem po co ta opcja w ogóle jest, powinien być normalny przycisk minimalizuj obok krzyżyka.

    10. W opcjach: Moje Konto > wpisywanie danych nie powinno być obowiązkowe, co to ma być? Permanentna Inwigilacja? Przedtem tak nie było mowa tu o GG 7 i było dobrze, od czasu pojęcia Nowe GG, to jest obowiązkowe.
    Gdy chcę coś zmienić, to nie mogę, bo muszę uzupełnić pole: imię i nazwisko, datę urodzenia i miejscowość, znów, co to ma być?
    Permanentna Inwigilacja? Więc nie postępujcie tak, zmuszacie użytkownika do tego albo doda dane albo nie może zmienić jakichś informacji.

    11. Wyświetlanie awatarów > bez awatar... powinno być Bez awataru.

    12. Dźwięki klasyczne są do bani, czemu zostały zmodyfikowane? np. dźwięk wiadomości, czy dostępności - żenada. Do poprawy. Na początku w ogóle dźwięków nie miałem w tym gg, dopiero jak wszedłem w ustawienia dźwięków kliknąłem w tę strzałeczkę przy dźwięku jako podgląd dźwięku, to nagle pojawiły się dźwięki w rozmowie, w dostępności itp.

    13. Nie zauważyłem wyszukiwarki kontaktów, jak wpisanie imienia, nazwiska, numeru gg, by sobie znaleźć znajomego. (może ona jest, jeśli jest to nie zauważyłem jej)

    14. Jeśli odinstalowuje się GG, to powinno wszystko wraz z odinstalowaniem GG się odinstalować, GG Dysk też, obecnie GG Dysk znajduje się na C w folderze użytkownika. Czyli zostaje tak zwany śmieć po odinstalowaniu tego programu.

    15. Obecny instalator programu GG jest kiepski, nie jest rozbudowany, brak możliwości wyborów opcji co chce się zainstalować, a czego się nie chce.

    16. Powinna być możliwość nie instalowania czegoś takiego jak GG Dysk itp.

    Podczas odinstalowywania programu jest taki tekst: PS: Mamy nadzieję, że do nas wrócisz

    Możecie ten napis usunąć, ponieważ po zderzeniu się z takim gniotem jakim jest program GG 11, nikt kumaty nie ma ochoty wracać do tego programu.

    Musicie poprawić, to GG, ale na poważnie, a nie bawić się ciągle w kiepskie BETY, które i tak nic nie dają, nie wdrażacie nic ciekawego, najgorsze jest to też, że macie ludzi, którzy zgłaszają sugestie, to nie wdrażacie tych sugestii lub wdrażacie, to, co jest niepotrzebne, gdybyście wdrażali poważne, dobre sugestie, które są zgłaszane dawno GG byłoby lepsze.

    Powinniście brać pod uwagę to, co tworzy tutaj ekipa ludzi jak Qrix i inni, bo oni chcą ten program ratować.

    Jeśli będziecie mieli gdzieś sugestie od ludzi, to możecie skończyć rozwijać ten program dla ludzi, możecie mieć taki program wyłącznie dla siebie.

    Szczerze, pewnie, to wszystko jest dyktowane od zarządu, od władz wyższych, dlatego taki program jest, zaślepieni ludzie, którzy
    bardziej liczą zysk niż myślą o programie i o ludziach, którzy korzystają z tego programu.
    Ostatnio edytowany przez houalk; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

    #2
    Witamy kolejnego optymistę. Widzę że wiara w narodzie na to, że sugerowane zmiany w GG nastąpią nie ginie I dobrze, że ktoś nowy się pojawia - bo dotychczasowym użytkownikom już chyba się znudziło co chwila pisać co jest zj...ane w tym gniocie komunikatoropodobnym. Ale nie miałbym wielkiej nadziei jednak - mimo to powodzenia w dalszym wytykaniu - a może zarząd GG przemówi " ludzkim głosem " na święta i powie: " TAK MACIE RACJĘ SP.....ŚMY TO ALE POPRAWIMY "

    P.S.
    Nie wierzę jednak w cuda

    Komentarz


      #3
      1. Wynika to z automatycznej i cichej aktualizacji, której nie można by wykonać w łatwy sposób jeśli aplikacja byłaby instalowana w Program Files na systemie z włączonym UAC
      2. To nie jest dziwne - po prostu nie zapamiętujesz hasła do konta GG w kliencie i już nikt na to konto nie wejdzie (również do jego ustawień, archiwum, listy kontaktów)
      3. Z GG 11 przynajmniej raz skorzystało 4 miliony użytkowników. 3 miliony skorzystały z GG 11 od momnentu wprowadzenia usługi GG Telefon. Ile osób używa tej wersji jednak nadal - niewiadomo.
      4. Tylko listy kontaktów nie da się rozciągnąć na boki
      5. Była propozycja odnośnie tego, więc tutaj nie będziemy duplikować dyskusji o tym - skorzystaj z wyszukiwarki
      6. Oczywiście to usability-fail. Moim zdaniem to też błędne podejście.
      7. O usuwaniu ostatnich rozmów też jest oddzielny wątek.
      10. Korzystasz z Facebooka? Jeśli tak, to uznaję ten punkt jako bezzasadny. Jeśli nie, to w jakimś sensię Cię rozumiem.
      13. Oczywiście, że jest - pole nad listą kontaktów.


      Dodam na przyszłość, że nie robimy zbiorowych wątków.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez northareth Zobacz posta
        Witamy kolejnego optymistę. Widzę że wiara w narodzie na to, że sugerowane zmiany w GG nastąpią nie ginie I dobrze, że ktoś nowy się pojawia - bo dotychczasowym użytkownikom już chyba się znudziło co chwila pisać co jest zj...ane w tym gniocie komunikatoropodobnym. Ale nie miałbym wielkiej nadziei jednak - mimo to powodzenia w dalszym wytykaniu - a może zarząd GG przemówi " ludzkim głosem " na święta i powie: " TAK MACIE RACJĘ SP.....ŚMY TO ALE POPRAWIMY "

        P.S.
        Nie wierzę jednak w cuda
        Miałem konto w 2009 na poprzedniej wersji forum, zgłaszałem od czasu do czasu błędy, ale szkoda było poświęcać czas, skoro i tak program upadł całkowicie, więc poprosiłem o skasowanie konta z forum. Zespół GG chyba jest nie poważny, tworząc taki program, po****e** całkowicie.


        @Qrix

        Tak czy owak, to gg jest lipne, po co tak ten program rozwijają, to nie wiem, nie korzystam z facebooka, nie wiedziałem, że jest jakiś główny wątek do tego. Co miałem zgłosić, to zgłosiłem, gg całkowicie już upadło, nie ma co liczyć na dobry program. Tak samo szkoda poświęcać czas na wytykanie błędów, skoro mają, to gdzieś. To tyle ode mnie.
        Ostatnio edytowany przez houalk; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja.

        Komentarz


          #5
          houalk - Bardzo dobry program -WTW Polecam. Zarząd GG nie liczy się z użytkownikami ich programu tak jak robi to Rząd z obywatelami Co oni z tego mają to nie wiem, ale skoro nie widzą, że tracą na tym użytkowników to bardzo przepraszam, ale chyba powinna być tam jakaś dymisja.

          Komentarz

          Pracuję...
          X