Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA] System aktualizacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [SUGESTIA] System aktualizacji

    Temat poruszony na chatboxie, jednak lepiej żeby był w oddzielnym wątku.

    Obecny system aktualizacji wprowadza nam ukrytą aktualizację, która nie wiadomo kiedy i na jakiej podstawie się pobiera. Nie można sprawdzić czy działa przycisk pobierz aktualizację. Dodatkowo obecny system aktualizacji może spowodować, że ktoś kto używa mobilnego internetu będzie musiał liczyć się z dodatkowym wcale nie potrzebnym transferem, którego nawet nie wiemy jaki jest, bo nie ma komunikatu jaką wielkość ma instalka.
    Także moją sugestią jest przywrócenie systemu aktualizacji z GG10, lub stworzenie podobnego do Windows Update, albo z innych programów. Czyli możliwość wyszukania, ale bez pobierania i instalacji. Zresztą nie powinno się zmuszać użytkownika do ciągłych update-ów mimo, że jest to zalecane.
    sigpic

    FAQ- GG10/8 ______ FAQ- MGG

    #2
    ja sie dolacze. aktualizacja, ktora ma w sobie tylko nowe pliki, w zip, byloby lepiej

    Komentarz


      #3
      Podzielam sugestie Krzysia też jestem za przywróceniem aktualizacji z GG10 czyli "Sprawdż aktualizacje"

      Komentarz


        #4
        a ja się nie zgadzam z Wami obecny system aktualizacji jest dobry, bo nie trzeba się martwić o instalację najnowszej wersji, jedynie trzeba go rozwinąć o:
        1. możliwość wyłączenia, jak nie twórcy, to ja napiszę apkę do blokady aktualizacji. Powody podał Krzyś.
        2. pobieranie tylko nowych plików jak wnioskuje Pikaczu. Wystarczy utworzyć na serwerze plik z listą plików i ich sumami kontrolnymi i porównywać je z lokalną instancją komunikatora. Pisałem już coś podobnego, z tą różnicą, że każdy z plików był dodatkowo spakowany w 7z. Coś takiego dodatkowo zablokuje modyfikacje - po prostu suma kontrolna się nie będzie zgadzać i plik pobierze się na nowo
        3. po aktualizacji mogłaby wyskakiwać (podobnie jak w AQQ) chmurka z informacją o tym, że zainstalowano aktualizację.

        Komentarz


          #5
          Albo zrobić taką aktualizacje tak jak jest w Firefoxie ze sam informuje czy są nowe aktualizacje czy ich nie ma. Powinna być informacja w zakładce "O Programie" że Program czy komunikator GG jest aktualny i jeśli będą nowe aktualizacje powinna być informacja że jest nowa aktualizacja.
          Ostatnio edytowany przez Adamus; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Wydaje mi się że to właśnie tak teraz działa(tak jak w firefoxie), że najpierw pobiera tylko zmienione pliki a jeśli taka aktualizacja się nie powiedzie pobiera wszystkie. U mnie wyskoczyło wczoraj przy próbie aktualizacji że nie udała się i trzeba jednak całość pobrać.

            Komentarz


              #7
              No dobrze ale powinien się pojawić komunikat że jest nowa aktualizacja a nie ma takiego komunikatu to skąd można wiedzieć czy jest do pobrania nowa aktualizacja także lepiej by chyba było żeby się pojawiał komunikat.

              Komentarz


                #8
                Jak dla mnie ukryta aktualizacja to nietrafiony pomysł. Powinien wyświetlać się komunikat ze dostępna jest nowa aktualizacja oraz jej rozmiar i okno decydujące czy chcemy ja zainstalować czy nie.

                Komentarz


                  #9
                  właśnie owy komunikat zaproponowałem jak również możliwość wyłączenia ukrytych aktualizacji.
                  Od tych którzy całkowicie odrzucają taki pomysł (również po poprawkach jakie zaproponowałem) chętnie usłyszę argumentację

                  Komentarz


                    #10
                    Mnie się w ogóle nie podoba to jak jest teraz. Gdyby nie pomoc na chacie nawet bym nie wiedziała że trzeba kliknąć prawym przyciskiem żeby zaktualizować program. Popieram pomysł utworzenia "Sprawdź dostępne aktualizacje".

                    Komentarz


                      #11
                      Moim zdaniem lepiej żeby była ukryta aktualizacja bo znam wielu ludzi którzy aktualizacji nie przyjmują a potem narzekają że wyskakują im jakieś bugi

                      Komentarz


                        #12
                        Ja byłbym za rozwiązaniem w postaci wyskakującego okienka z informacją o nowej aktualizacji + 3 przyciski do wyboru, pobierze teraz, pobierz później, nie przypominaj.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez FreakLikeMe Zobacz posta
                          Mnie się w ogóle nie podoba to jak jest teraz. Gdyby nie pomoc na chacie nawet bym nie wiedziała że trzeba kliknąć prawym przyciskiem żeby zaktualizować program. Popieram pomysł utworzenia "Sprawdź dostępne aktualizacje".
                          Mnie gg11 zaktualizowało się samo, bez klikania prawym przyciskiem, więc chciałbym wiedzieć gdzie przypadkiem kliknąłem.

                          Komentarz


                            #14
                            no właśnie nie kliknąłeś.. na tym polega autoaktualizacja
                            sigpic

                            FAQ- GG10/8 ______ FAQ- MGG

                            Komentarz


                              #15
                              Dlatego zdziwiła mnie informacja FreakLikeMe i zamieściłem post, możne tej osobie chodziło o nie ten komunikator/nie tą wersję i trafiła na złe forum.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X