Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reklamy w GG Android

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Reklamy w GG Android

    Mam pytanie do GG Team
    Czy w GG dla Androida są obecne reklamy? Pytam, ponieważ u mnie na SE Xperia Neo ( MT15i ) nie widać żadnych reklam po włączeniu i używaniu, a wiem, że takowe są dostarczane na urządzenie. W związku z tym następuje marnotrawienie mojego pakietu internetowego. Dodam, że mam telefon nierootowany, więc nie ma możliwości żebym sam coś sknocił.

    #2
    Na SGSII zarówno na stockowym ICS 4.0.4 jak i na CM10.1 reklam ani śladu. Nie używam Adblocka, blokowania przez hosts itp. - po prostu ich nie widać.

    Komentarz


      #3
      @northareth, ja dobrze rozumiem? Brak reklam marnotrawi Twój pakiet danych? Zainstalowałeś GG specjalnie dla reklam i oczekujesz, że się pojawią?

      Reklamy w GG na Androida są zaimplementowane już od wersji 2.x, w 3.x pojawiły się ostatni raz w marcu. Trwa ich sprzedaż http://reklama.gadu-gadu.pl/reklama-w-gg-na-smartfonach a właściwie próby sprzedaży, bo w skoro żadnych nie widać, to widocznie się nie sprzedają

      Komentarz


        #4
        Nie Ale chodzi mi o to, że skoro i tak się nie wyświetlają, to po co są pobierane na urządzenie ??? - I tu jest marnotrawstwo. Co do samych reklam to ich nie chcę i nie potrzebuję, ale przy okazji nie chcę żeby zżerały mój pakiet. No chyba, że GG czerpie profity nie z kliknięcia w reklamę tylko za samo ich zamieszczenie w komunikatorze - wtedy taka działalność jest co najmniej kontrowersyjna.

        Komentarz


          #5
          A kto Ci powiedział, że są pobierane? Jak można pobrać coś, czego nie ma?

          Komentarz


            #6
            Widzę folder /sdcard/Android/data/pl.gadugadu/cache/commons/ads/b/ i tu są pliki - raz tylko dwa, innym razem więcej, po kilka bitów każdy, więc coś jest pobierane chyba.
            Poza tym co usunę zawartość tego folderu ( b ) to po ponownym zalogowaniu zawartość powraca i to jak pisałem w różnych ilościach - najczęściej 2 pliki na początku do 4-5 po dłuższym używaniu GG.

            Komentarz


              #7
              @up

              Podglądnąłem pliki o których mowa, wyglądają na jakiegoś rodzaju nagłówki, może danego banera - pewnie pobierane z automatu przy logowaniu na serwer. Ale ich rozmiar jest tak śmiesznie mały, że IMO nie ma czym sobie zawracać głowy.

              Wysłane z mojego GT-I9100
              Ostatnio edytowany przez prezesziel; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                GG musi pobrać z serwera zawsze informację o tym, czy są jakieś reklamy, bo skąd będzie wiedzieć, czy ma coś wyświetlać czy nie Zapewne jest to włąśnie efekt tego typu działalności.

                Komentarz


                  #9
                  Ok - przyjąłem do wiadomości - dzięki

                  Komentarz


                    #10
                    Przyznam, że sam nie wiem co to za pliki. Wyglądają jakby to były obrazki, ale za małe na obrazki. Jak nie zapomnę to sprawdzę, gdy do pracy wrócę, czyli jakoś po nowym roku.

                    Komentarz


                      #11
                      Po otwarciu w edytorze tekstowym jest widoczne rozszerzenie .png we fragmencie kodu - czyli jakaś grafika. Dlatego myślałem, że to reklamy.

                      Komentarz


                        #12
                        Oj niestety.. Bylo to jakies przygotowanie. Z
                        Dzisiaj podczas wlaczania pokazalo sie to:


                        Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
                        Ostatnio edytowany przez krzos; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          U mnie na SE X Neo nie ma jeszcze czegoś takiego - ale skoro tylko się pojawi to będzie to ostatnie włączenie oryginalnego GG na telefonie u mnie. Już na PC lecę na AQQ. Na komórkę trzeba będzie coś innego wyszukać

                          Komentarz


                            #14
                            Co dziwne pokazalo sie to tylko raz :O

                            Ja na poczatku korzystalem z vCommunicator, ale to nie wspierany juz program

                            Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

                            Komentarz


                              #15
                              Hmm, mi też dziś wyświetliło, czyżby GGNet. chcieli wcisnąć też tutaj te kiczowate reklamy? Dobrze, ze ich push`em nie wysyłają na andka ...
                              Już niedługo...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X