Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reklamy w GG Android

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Odp: Reklamy w GG Android

    Reklamy w GG na PC rozumiem. Ale marnowanie pakietu na durne reklamy w telefonie?



    Nie odbieram żadnych plików na telefonie, a 20mb jest. Skąd? Z reklam

    Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2

    Komentarz


      #32
      Nie, nie z reklam.
      sigpic 5GB
      http://www.gg.pl/info/pobierz/

      Komentarz


        #33
        To z czego niby to 20mb?

        Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez krzos Zobacz posta
          To z czego niby to 20mb?

          Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2
          no właśnie z czego? lakoniczna odpowiedź botmonstera chyba wszystko wyjaśnia.... krzos chyba trafiliśmy w sedno, nie uważasz?

          Komentarz


            #35
            Ludzie, ale nie rozumiem, czy wam jest trudno zamknąć obrazek? Nie marnotrawi to aż tak pakietu - to chyba nawet nie są gify, tylko jakieś PNGi skompresowane, zajmujące parę kilobajtów, nie więcej. To nie jest aż tak horrendalna suma. Rozumiem że albo płacicie za wszystkie apki (np. gry i inne zresztą też) z Android Market, bo 3/4 apek w GPlay z reklamami was denerwuje? To po co wam telefon z Androidem, systemem dość mocno internetowym, skoro nie macie żadnego pakietu?
            Zaś ich [reklam] blokowanie jest nieuczciwe, a w innych apkach są nawet bardziej nachalne. Przecież nikt Wam nie każe używać GG, nikt wam niczego na siłę nie wciska. Z czegoś musi być kasa na rozwój aplikacji. Gdyby nie to, nie mielibyście teraz w ogóle GG na Andka i dopiero by było buczenie. I choć niektóre działania sztabu GG uważam za niestosowne (czasem wręcz durne, łamane przez... może lepiej się nie wyrażać), w tym wypadku muszę im przyznać rację. Jakieś profity muszą z tego mieć, niestety dla nas, choć niektóre rzeczy warto przyjąć na logikę, nie na pieniactwo.

            To jest ich być albo nie być - z samych usług typu PremiumSMS raczej długo nie pociągną.


            Zauważcie też, że wszystkie dodatkowe aplikacje do GG, wszystkie obrazki, miniatury stron internetowych z linków, awatary, choćby nawet opisy znajomych - to też lwią część transferu zajmuje. Pliki z rozmów, same rozmowy, wczytywanie archiw, listowanie GGDysku jeśli ktoś ma - przecież to wszystko też "żre".
            I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

            Komentarz


              #36
              No a nie wkurzające jest, gdy jestem w ustawieniach i nagle ta reklama wyskakuje?
              Nie mam pakietu, bo mam internet "nolimit".


              Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2

              Komentarz


                #37
                No to co Ci to przeszkadza?
                Reklamę można względnie szybko zamknąć i nie wyskakuje co minutę, tylko co jakiś czas chyba, o ile się nie mylę. Naprawdę, to się wydaje takie proste. Ale wchodzi wiele kosztów. Opłaty deweloperskie, dla pracowników, serwerownia, doprowadzenie sieci, opłata ISP, prąd, modernizacja, itp. itd. To wiele kasy i jakoś trzeba ją zarobić. Zwłaszcza w dobie kryzysu.

                Ciebie kliknięcie w reklamę wiele nie kosztuje, a dzięki temu firma może wyprowadzić zysk, by później móc z kolei dostarczyć np. lepsze rozwiązanie i nowszy, sprawniejszy produkt. To nie idzie tylko w jedną stronę "zysk" - zysk zawsze zwraca się również na jakości, bo jeśli usługodawca ma czyste intencje (zakładamy że ma, to będzie miał więcej funduszy i możliwości na dostarczenie lepszego produktu. Patrząc po GG 11, tym nowszym, zoptymalizowanym - może u mnie długo się zamyka, ale GG jednak czegoś się nauczyło. Zawsze będą jakieś niesnaski. Ale porównaj sobie tą "serię" GG ze starszymi.
                I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                Komentarz


                  #38
                  Zamieszczone przez wkurzony Zobacz posta
                  no właśnie z czego? lakoniczna odpowiedź botmonstera chyba wszystko wyjaśnia.... krzos chyba trafiliśmy w sedno, nie uważasz?
                  Te dane to pliki do gier,ktore sa zaimplementowane w gg i jest to pobierane przy pierwszym uruchomieniu po potwierdzeniu komunikatu, ktory sie pojawia.
                  U mnie takiej ilosci sciagnietych danych nie ma jak u was. Na pewno nie jest to z reklam.

                  A co do zarabiania...jezeli GG nie chce utracic uzytkownikow w takiej ilosci jak stracilo na PC to jedynym rozwiazaniem jest wprowadzenie wersji platnej bez reklam. Wtedy na pewno wiekszosc ludzi zaplaci pare groszy (o ile cena bedzie stosunkowo niewielka) zeby nie wyswietlaly im sie reklamy. Wtedy beda mieli profity z reklam u tych ktorzy nie chca zaplacic za gg, oraz pare groszy od tych co kupia aplikacje. Im nizsza cena tym wiecej ludzi ja kupi, im wyzsza tym bardziej bedzie zniechecac do zakupu i ludzie beda uzywali wersji z reklamami lub...zamiennikow darmowych bez reklam.

                  Wysłane z SK17i™

                  Komentarz


                    #39
                    ...i to jest rozsądna, uargumentowana sugestia, z którą się zgadzam. Mógłbym płacić te 3-5zł, nawet co miesiąc, przykładowo. Oczywiście pod warunkiem tej samej funkcjonalności aplikacji - różniłyby się tylko brakiem reklam.
                    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                    Komentarz


                      #40
                      ja również się z tym bardo zgadzam - jestem za

                      trzeba by było sugestię przekazać komuś z 'możnych' tego forum, aby przekazali dalej do działu IT......

                      Komentarz


                        #41
                        Spokojnie, na pewno to przeczytali co zrobia to juz tylko od nich zalezy. Trzeba czekac bo jednak obuzenie wielu osob jest dosc glosne. Poczekamy zobaczymy...

                        Wysłane z SK17i™

                        Komentarz


                          #42
                          dobrze by było gdybyśmy wogóle coś zobaczyli......

                          Komentarz


                            #43
                            Zwróćcie uwagę, że mobilne GG było już opcją płatną. Tak jak teraz sugerujecie, że przydałaby się taka wersja płatna bez reklam. tak kiedyś sugerowano nam rozwiązanie darmowe argumentując to w przybliżeniu bardzo podobnie do Was, że bez opłat więcej osób będzie zainteresowanych aplikacją. Osobiście zgadzam się, że najlepiej byłoby mieć dwie opcje jednak to też pociąga za sobą pewne koszty.

                            Komentarz


                              #44
                              Co masz na myśli mówiąc o pewnych kosztach? Byłyby to identyczne wersje, jednak jedna miałaby zaimplementowane reklamy, druga nie - to chyba nie jest trudne. Chyba, ze mówisz o kosztach dystrybucji usługi typu premium sms (taką chyba właśnie ma gplay), wtedy faktycznie byłoby to pewne przedsięwzięcie.

                              Nie nalegam osobiście, mi to tam reklamy rypka póki nie niszczą transferu. Ale fajnie by było gdybyście się zastanowili, choćby kiedyś, tylko tyle
                              I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                              Komentarz


                                #45
                                edit do @up. Nie tylko tyle. Mi by odpowiadało jakby wydali takową wersję, na planach nie kończąc.....

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X