Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Linki w opisach i wiadomościach w pełnej wersji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Linki w opisach i wiadomościach w pełnej wersji

    Najpierw screen.


    i teraz pytanie: co to za link? po co je skracacie? Linki w pełnej wersji przede wszystkim mówią nam w co klikamy i czego możemy się spodziewać. Owy kontakt ma w opisie link http://komunikatory.im/gg/nowe-gg-dysk-3-gb-wymagania-sprzetowe-aplikacje-zewnetrzne. Po nim już widzę jaka to informacja i być może mnie zainteresuje. A co w momencie kiedy codziennie jest inny link, ale w tej samej domenie? Często ludzie mają linki do wrzuty ale różnych utworów/filmów... Wolę pełne linki, jeśli nie chcecie ich dać domyślnie to dajcie jako opcję. Jak nie chcecie ich dać w ogóle, to wnioskuję o to by panel newsów wyglądał tak:

    #2
    Obecnie jeśli chcesz sprawdzić pełny link to po najechaniu na ten skrócony jest wyświetlany cały link.
    QVQf9.png
    Też jestem za dodaniem opcji włączenia wyświetlania pełnych linków w opisie.

    Komentarz


      #3
      Wystarczy nakierować myszkę(kursor) na link i widzisz jego dokładną terść. Jak dla mnie bardzo dobry pomysł ze skracaniem linków mniej spamu na opisach.

      Komentarz


        #4
        Opis to opis - lubię widzieć w całości. Kręcenie kursorem po liście kontaktów to dodatkowe ruchy myszką - a miało być prościej, hę?
        Odpowiednia opcja w ustawieniach i po sprawie.
        http://komunikatory.im/favicon.ico Komunikatory.IM

        Komentarz


          #5
          @ZajaC, ale nie będę czekał sekundy co chwilę by spojrzeć czy link jest inny albo by sprawdzić co tam się kryje. Ja mam mnóstwo kontaktów, co dziesiąty ma link w opisie, połowa z YouTube'a

          Funkcja może i fajna, ale nie dla mnie wolę ją wyłączyć.

          Komentarz


            #6
            dodane do sugestii

            Komentarz


              #7
              Mi też się podoba te skracanie linków ciekawy pomysł jeszcze niekiedy widać zdjęcie

              Komentarz


                #8
                Pełne linki (ze ścieżką)widać, gdy wyłączymy opcję GG/ustawienia/Komunikator/Okno rozmowy/pokazuj rozwinięcia dla linków i plików. Jak na razie jednak tak rozwinięte linki nie są klikalne. Dodatkowo linki prezentowane bez ścieżki zwykle podają temat wiadomości, strony, czy materiału, do którego kierują.

                Komentarz


                  #9
                  Zgadza się - nie są klikalne, poza tym to nie działa dla opisów, a dla mnie to też istotne.

                  Komentarz


                    #10
                    [BŁĄD] Rozwinięcia dla linków i plików nie działają! gg 11.0.0.7316 windows

                    Mówiłem o tym juz 2miesiace temu, przypomnialem kilka razy. A do tej pory caly czas nie moge zobaczyc w opisach znajomych pełnego liku do stron czy plikow.
                    Caly czas widze tylko adres głowny np www.youtube.com

                    Wszedłem wiec w ustawienia->komunikator->okno rozmowy i widze pozycje: "pokazuj rozwinięcia dla linków i plików - WŁĄCZONE" No to sprobowalem wyłączyć. Uruchomiłem ponownie gg i zero zmiany. Włączyłem z powrotem tą opcję, zrestartowałem gg i znów zero zmiany.

                    Dlatego stwierdzam, że ta opcja kompletnie nie działa! Ile trzeba czekać na taką poprawke, błedu który od razu jest widoczny w opisach znajomych?
                    Problem ten zgłaszałem we wczesnej becie gg 11 i dalej nic. Prosze o ponowne rozpatrzenie tej sprawy.

                    moja platforma:
                    win 7 32bit (wszystkie akutalizacje)
                    flash 11.2.202.235
                    java 7 update 4
                    firefox 12
                    norton internet security 2012

                    Komentarz


                      #11
                      Funkcja "pokazuj rozwinięcia dla linków i plików" dotyczy tylko okna rozmowy, a nie linków z opisów. I tak po najechaniu na link w opisie wyświetli się on w chmurze, a w wypadku kliknięcia przeniesienie na daną stronę. Jest to celowa funkcjonalność.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Tomek Gadu-Gadu Zobacz posta
                        Jest to celowa funkcjonalność.
                        TO bardzo serdecznie prosze o to aby tą celową funkcjonalność sam pan sobie używał, a ja chciałbym mieć możliwość ustawienia w opcjach aby róznież i OPISY posiadały rozwinięcie linków

                        Może panu podoba się jak 3/4 osob z listy ma opis www.youtube.com, ale mi to się bardzo nie podoba i chciałbym aby było po staremu.
                        Nie rozumiem dlaczego tak narzucacie celowo tą funkcjonalność.

                        Pomysl dobry, ale to powinno być konfigurowalne a nie wymuszane na użytkownikach,
                        TYM bardziej ze od lat było po staremu
                        , a teraz jakis dziwny pomysl z linkami. Niby czemu to ma służyć? że ładnie opis wygląda? teraz to jest atak klonów.
                        i jest też aspekt niebezpieczeństwa.
                        od teraz moge wkleic w opis link: np "http://www.obrazek.pl/bin/exe/trojan.html" a i tak wszyscy zobaczą www.obrazek.pl - i co teraz? mysli pan że każdy najeżdza na opis i sprawdza chmurke? wiekszość użytkownikow klika w link w opisie bez zastanowienia, wiec teraz łatwiej będą mogli paść ofiarą żartu.

                        Komentarz


                          #13
                          Owszem podoba mi się jak wśród znajomych pojawia się youtube.com Wiem jakiego serwisu opis dotyczy, a biorąc pod uwagę, że pełne rozwinięcie nie pozwala i tak stwierdzić jakiego filmiku konkretnie dotyczy link, w takiej formie wygląda to estetyczniej.

                          Nie jest to funkcja która musi być konfigurowalna, jak wcześniej wspomniałem po najechaniu na link i tak wyświetli Ci się pełen adres. Parafrazując, atak klonów nie jest czymś złym, a zapobiega chaotycznemu atakowi klonów, a i tak każdego klona można podejrzeć.

                          Jaki znów aspekt niebezpieczeństwa, link jak już wspominam po raz wtóry wyświetla się po najechaniu nań. W wypadku osób klikających bez zastanowienia, nie robiło by to najmniejszej różnicy, czy będzie to wyświetlana pełna treść czy też nie. Myślę również, że nawet w wypadku ów "http://www.obrazek.pl/bin/exe/trojan.html" osoby ciekawe, a nie spodziewające się ze znajomego z kontaktu i tak by kliknęły.

                          Komentarz


                            #14
                            rozumiem argumenty, wytłumaczenie dobre, masz racje, jest estetyczniej.

                            Tylko z calej Twoj wiadomosci da się wyczuc przesłanie "ja tak lubie, ja tak chce i tak macie mieć, czy wam sie to podoba czy nie"

                            kilku ludzi na forum również prosilo omozliwosc konfiguralnosci tego. Co to jest dla was informatykow za problem zmienic ssuwak z 2 pozycji na 3 pozycje "wyłącz" "włącz w oknie" "włącz w oknie i w opisach"
                            i wszyscy byliby zadowoleni. Boże ja naprawde tego nie potrafie pojąć, takiego narzucania woli. Rozumiem, gdybym czepial sie tylko ja i gdybym chaial usunąć wasze rozwiązanie i wstawic swoje - wtedy mozna mnie olać, odmowić mi itp. Ale kiedy prosze o pozostawienie waszego pomyslu, ale tez dodanie mozliwosci PRZYWROCENIA tego do czego sie PRZYZWYCZAILEM przez tyle lat gg, to nie, nie da sie.

                            chyba trzeba zrobić ankiete tutaj na temat tego czy podpisy po staremu to dobry pomysl czy nie.

                            i takie wlasnie sprawy powodują ze czlowiek ma ochote wrocic do starego 10.5 lub 7.7, a szkoda
                            Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                            Komentarz


                              #15
                              zgadza się, ale tak jak wcześniej wspomniałem - najeżdżanie myszką na link i czekanie na pokazanie chmurki jest czasochłonne
                              niefunkcjonalne jest to też dlatego, że jeśli ktoś sypie linkami z jednego tylko serwisu, to trudno się zorientować, czy link się zmienił (mam mnóstwo osób, które rzucają tylko linkami z YT albo Wrzuty). Poza tym ogromna ilość serwisów posiada tzw. przyjazne URLe: w takim linku pojawi się część tytułu, np. http://gadunews.pl/ciemna-wersja-mobilnego-gg/ - po tym linku już wiem, czego się spodziewać i czy warto klikać. Po samej nazwie domeny tego nie zaobserwuję.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X