Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prosty skrypt czatu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    No wiesz, gdzieś znalazłem stary skrypt i wkleiłem. Nie mam czasu na pisanie:p

    Komentarz


      #17
      Rozumiem.

      W takim razie info dla Czatowicza. Jeżeli w tekście nie ma zmiennych ani znaków typu \r\n dajemy go pomiędzy ' ' żeby parser PHP nie parsował tego(co przekłada się na mniejszą ilość operacji-->szybkość skryptu). Druga sprawa: w addBBcode jest tylko jeden parametr-string do przesłania(zawierający formatowanie w postacie bbcode). Trzecia sprawa: do wysyłania tekstu raczej używamy metod danych nam przez BotApi, a nie die/echo/print/exit. Rozwiązanie na krótszą metę lub na nieestetyczny wygląd czwarta sprawa: kod staramy się ładnie uporządkować czyli układać, wcięcia itp

      Komentarz


        #18
        help ;/

        to hm butelke chyba juz napisalem , /userinfo jeszcze pisze hm i chyba wszystkie cmd ogarniete mam... jeszcze pozoztaje mi poszukac server gdzie nie trzeba .DNS zmieniac bo tego nie ogarniam ;/ a tak to juz bym chcial zaczac pisac kanalowy... bo juz napisalem cmd "/say" , "/global" :p wg mnie chyba dziala... jak znajde jakis serv i przetestuje czat to zaczene sie do naprawienia bledow... , to mogl bym dostac jakies podpowiedzi np zapytania MySQL itd... do : tworzenia kanalu , kasowania kanalu , oraz szukania kanalu?... oraz podpowiedz co powinno tam sie znajdowac? z ile linijek? , ( to wg mnie jest trudne ;>) , prosze o odpowiedz... oraz jak mozna too jakis server Darmowy... najleliej by bylo... jak platny to 5zl max ;3 ... || juz myslalem ze mam wszystkie dobre cmd ale ja glupi... jeszcze 4 po za tymi w gorze mi brakuje ;/////// 1. "/au" ktora zliczy statystyki czatu np zarejestrowanych na czacie 1user/ow" :p 2. "/adnotacja" taka hm notatka... oraz do jej "/notatki" zeby odczytac. 3. "/top" zalezy mi o wieeeele bardziej na top wiadomosci niz znakow,slow... eh np top 10-20 rozpisanych userow'
        1. user: 1000wiadomosci
        2. user1: 999wiadomosci
        3. user3: 500wiadomosci. itd...
        ##
        HM... zapomnialem czwartej cmd... ale i tak juz duzo wymagam ;/ , prosze o odpowiedz.
        dopiero sie ucze o php ale juz z dwa lata sie interesuje czatami... wiec prosze zeby ktos nie pisal zebym to rzucil bo tego nie zrobie...
        Ostatnio edytowany przez Czatowicz; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: dopisanie

        Komentarz


          #19
          /au zrobisz pobierając wszystkich z bazy, deklarując zmienną o wartości zerowej, a potem while`m z warunkiem, czy zapytanie zamieni się w tablicę asocjacyjną, robisz zmienna++,
          /adnotacja zrobisz robiąc tabelkę w bazie, do niej będą dodawane: id, treść
          /notatki podajesz id, skrypt pobierający notatkę o podanym id, i wyświetlający jej treść
          /top zrobisz zapytaniem
          Kod:
          SELECT * FROM `users` ORDER BY `wiadomosci` DESC LIMIT 20
          Przyjmując, że userzy są w tabelu\i `users` a pole `wiadomosci` zawiera liczbę wysłanych przez nich wiadomości, a potem whilem możesz dopisywać do stringa po nowej linii(
          Kod:
          $string .= "Ciąg dalszy stringa...[br]";
          ), a potem po prostu wyświetlasz
          Mam nadzieję, że pomogłem
          Już niedługo...

          Komentarz


            #20
            hm adnotacje i top juz napisalem
            teraz pisze /au i dalem takie zapytanie :

            $select = $db->query("SELECT * FROM `users`");
            .
            a nie znam sie na MySql to niewiem czy to dobre?.
            a cd /notatki to hm tez bym musial miec zapytanie bo inaczej nie napisze chyba :/

            Komentarz


              #21
              Ilość rekordów nie liczy się pętlą. W module mysql_* od tego jest mysql_num_rows. W MySQLi miałem z tą funkcją problemy więc przeniosłem się na metodę z count AS, szybszą według tych z forum.php.pl

              $query = $db->query("SELECT count(*) AS ile FROM users");
              $row = $query->fetch_row();
              $ile = $row[0];

              Co do adnotacji i notatki możesz opisać lepiej jak to ma wyglądać .? Bo nie za bardzo rozumiem
              Ostatnio edytowany przez Wazniak96; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #22
                /Adnotacja i /Notatki

                "Co do adnotacji i notatki możesz opisać lepiej jak to ma wyglądać .? Bo nie za bardzo rozumiem "
                /adnotacja - dodawanie notatki.
                /notatki ma wyswietlac notatki z adnotacji to jeszcze mozliwe ale niewiem czy da sie tak ze naprzyklad user1 da notatkie i np user27 i zeby dany user wyswietlal wlasna notatke? bo dobrze by bylo... ale jak nie to sie zadowole ze mozna czytac czyjes notatki :/.

                Komentarz


                  #23
                  Troszkę chaotycznie to napisałeś, opisz dokładnie, jak ma działać ta notatka, i kto ma mieć uprawnienia do czytania swojej, i wszystkich
                  wtedy postaramy się pomóc
                  Już niedługo...

                  Komentarz


                    #24
                    cmd

                    ... to tak:
                    /notatki . dobrze jak user1 doda notatke to user1 ją odczyta ale user2,3,4itd nie odczyta...
                    a /adnotacja dobrze jak by baza dzielila jakos zeby sie nie mieszaly czyjes notatki.
                    eh jeszcze mam 1 ostatnia prosbe na cmd :
                    /slub,/rozwod,/pary. :
                    /slub nick1 nick2. - daje slub dobrze jakby nicki mogly napisac /tak lub /nie.
                    /rozwod nick1 nick2.
                    /pary lista par naprzyklad
                    #1. Nick1 Nick2
                    #2. nick3 nick4.
                    itd i zeby przy nicku mi na tym zalezy zeby bylo po nicku <3 czyli np <nick1><3 . tyle ewent naprawde ostatnia cmd jak poprosze o inne to mozna mnie zbanowac :p /echo ^^ zeby mozna wlaczyc i wylaczyc widok tak jak inni widza na czacie wiadomosci np
                    /echo tak

                    <nick_moj_tak_jak_inni_widza>: jakas wiadomosc

                    /echo nie.
                    i tu bedzie widac tylko wiadomosci co inni pisza. tyle :p dzieki.

                    // bo ktos mowil ze zadaje baaardzo latwe cmd te sa baaardzo trudne ale licze na jakas pomoc
                    Ostatnio edytowany przez Czatowicz; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: poprawa, dopisanie

                    Komentarz


                      #25
                      /notatki dodajesz do bazy, dajesz numer usera, i jak ktoś chce odczytać, to sprawdzasz, czy numer się zgadza z tym w bazie
                      /echo dodaj pole do bazy o nazwie echo, potem przy wysyłaniu wiadomości z poziomu skryptu
                      Kod:
                      SELECT * FROM `users` WHERE `nr` != {$_GET['from']} AND `online` = 1
                      oraz
                      Kod:
                      SELECT * FROM `users` WHERE `online` = 1
                      Oczywiście odpowiednio zmieniając nazwy
                      A następnie ifem, jeśli user ma włączone echo, to używasz 2 zapytania z bazy i to do tych numerów wysyłasz, jeśli nie, to pierwszego
                      Przy zmianie echa, po prostu sprawdzasz, czy echo jest 1 czy 0, i zapytaniem bazy zmieniasz
                      Przy ślubach zrób tabelę np `sluby` do której będą dodawane numery osób mających ślub, przy cmd /pary po prostu pobierasz tą listę, i wyświetlasz nicki odpowiednich numerów
                      akceptacje zrób na zasadzie pola w bazie np `zaakceptowany`
                      rozwód usuwa osoby z tej tabeli
                      Już niedługo...

                      Komentarz


                        #26
                        hm niewiem co powiedziec wielkie podziękowania za pomoc dla
                        #MKevas
                        #Beniooo
                        #Ruloo

                        Komentarz


                          #27
                          Taa, nie ma za co, od tego tu jestem ;d
                          Już niedługo...

                          Komentarz


                            #28
                            co do echo to
                            Kod php:
                            $from $_GET['from'];
                            $sel $db->query("SELECT `echo` FROM `users` WHERE `nr` = {$from}");
                            while(
                            $r $sel->fetch_assoc()){
                                 if(
                            $r['echo'] == 1){
                            $zap "SELECT `nr` FROM `users` WHERE `online`= 1";
                            }else{
                            $zap "SELECT `nr` FROM `users` WHERE `online`= 1 AND `nr` != {$from}";
                            }
                            }
                            $select $db->query($zap); 
                            Dalej już chyba wiadomo

                            Tak też można i nawet bardzo prosty sposób nie wiem dlaczego zniego nawet nie korzystam pewnie dlatego że jest dosyć prosty ale działa ładnie
                            Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Korzystamy z tagu [PHP]
                            CzatGG: Kliknij!
                            Moje GG: Kliknij!

                            Komentarz


                              #29
                              Majcon, coś takiego właśnie opisałem
                              Ale zobacz, lepiej dać skrypt, czy wskazówkę, żeby ten, komu pomagamy, później mógł to zrobić sam, na inny sposób? ;>
                              Już niedługo...

                              Komentarz


                                #30
                                No może
                                CzatGG: Kliknij!
                                Moje GG: Kliknij!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X