Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Utracona lista kontaktów po reinstalacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Utracona lista kontaktów po reinstalacji

    Mam nieustające problemy z komunikatorem dla Win8. Po pierwszej instalacji miewałam problemy z otwarciem okna rozmowy - po kliknięciu na informację o nowej wiadomości nie otwierało się w ogóle okno rozmowy tylko wyskakiwało mi menu Start. Doprowadzało mnie to do szału więc odinstalowałam i zainstalowałam ponownie. Po ponownej instalacji nie posiadam listy kontaktów - chociaż komunikator działa. W poprzednich wersjach gg łatwo było odnaleźć wszystkie funkcje. Niestety w Win8 te funkcje zwyczajnie nie istnieją. Co mam zrobić aby moja lista kontaktów pojawiła się w komunikatorze na komputerze a nie tylko w internetowym archiwum? Wiem, że z nowymi programami są ciągłe problemy i jakoś się z tym godzę. Ale chciałabym wiedzieć co mam zrobić kiedy pojawiają się problemy a nie ma kompletnie żadnego menu aby spróbować poradzić sobie z tym sama.
    Pozdrawiam

    #2
    Menu w GG 11 jest w lewym górnym rogu okna z listą kontaktów pod przyciskiem "GG". Sprawdź proszę, czy na stronie GG.pl są Twoje kontakty.

    Komentarz


      #3
      Problem polega na tym, że w tym nowym gg nie ma absolutnie żadnych przycisków.Jedyne co mogę w nim zrobić to kliknąć prawy przycisk myszy i wtedy rozwija się pasek na dole ekranu, na którym mogę tylko dodać kontakt, wejść w archiwum lub się wylogować. Nic więcej. To nowe gg nie ma żadnych funkcji co mnie doprowadza do szału - a uwierz mi, że klikałam już w każdym możliwym miejscu tego komunikatora. Przy pierwszej instalacji lista załadowała mi się automatycznie a teraz jest pusto i nie wiem co mam zrobić.

      I tak, na stronie gg jest lista moich kontaktów. Szlag mnie trafia, że ze swoimi znajomymi mogę porozmawiać tylko przez stronę gg a nie przez komunikator.

      Tak wygląda mój komunikator:
      https://lh6.googleusercontent.com/-X...gg/s512/gg.png
      https://lh4.googleusercontent.com/-J...520paskiem.png

      Jakoś tutaj normalnego menu nie widzę. Nie chcę aby jedyna próba rozwiązania problemu polegała na przeinstalowaniu bo to bez sensu. Chciałabym wiedzieć jak mam korzystać z nowego gg kiedy w nim nic nie ma.
      Ostatnio edytowany przez PleciaQ; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        Ok, czyli Ty mówisz nie o GG 11 dla Windows tylko o GG Mobilnym dla Windows 8/RT. Dlatego przenoszę. Ewentualnie możesz skorzystać z GG 11 jeśli korzystasz z tego Windowsa na PC a nie na tablecie.

        Komentarz


          #5
          Miałem podobną sytuację w GG Win8/PC - po reinstalacji zniknęły kontakty. Na szczęście uruchomienie AQQ spowodowało przywrócenie ich w GG11 ( na GG11 pulpit również zniknęły ). Dlatego warto moim zdaniem mieć innego klienta obsługującego GG, który zapamięta naszą listę kontaktów u siebie a nie na jak zwykle " niezawodnych " serwerach GG

          Komentarz


            #6
            I dalej nie wiem co mam zrobić.

            Z reguły nie korzystam z komunikatora gg, tylko loguję się do swojego konta u konkurencji. Jednak komunikator, którego używam nie jest jeszcze przystosowany do mojego systemu i póki co tracę ostatnie włosy z głowy korzystając z tego, z którym mam nieustające problemy

            Komentarz


              #7
              Ja nie mialem takiego problemu, ale wyjaśnię żekomy brak ustawień. Kozystam z gg dla windows 8 modern UI na komputerze. Ta wersja GG działa jak każdy inny program dla modern UI i ustawienia do wszystkich tego typu programów otwiera się w identyczny sposób. A mianowicie robi się to tak... Część ustawień i funkcji wywołuje się właśnie przez prawoklik myszką.

              Natomiast resztę ustawień mozna zobaczyć:
              Otwierasz aplikację tak aby była na pelnym ekranie (Może byc też tylko na części, pod warunkiem że na większej części ekranu) -> najeżdżasz myszką na jeden z prwych rogów ekranu. i przejeżdżasz kursorem wgórę (lub w dół) -> Klikasz na ikonkę koła zębatego podpisaną ustawienia. -> Na wyswietlonym panelu patrząc od góry możesz znaleść różne opcje, między innymi ustawienia aplikacji, takie jak to czy ma być dźwięk powiadomień itp.

              P.S. DLACZEGO GG NETWORK NIE MOŻE ZROBIĆ OPCJI EKSPORTU KONTAKTÓW DO PLIKU PRZYNAJMNIEJ DLA GG11 I www.gg.pl ???? Przeciesz ta sugestia jest od dawna zgłaszana i to kilka razy. Być może wtedy uniknieto by tego problemu.
              Ostatnio edytowany przez ktocus12; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                @PleciaQ możesz jeszcze raz sprawdzić widoczność listy kontaktów w kafelkowym GG? Czy ona nadal jest pusta?
                Możliwe, że ten brak kontaktów wziął się właśnie z użytkowania innych klientów.
                Rozumiem, że próbowałaś się wylogować i zalogować. Rozumiem, że sprawa dotyczy tego numeru GG, który podałaś w swoich danych przy rejestracji.
                Czy używasz oprogramowania antywirusowego lub firewall? Z jakiego łącza internetowego korzystasz? Czy kafelkowe GG masz zainstalowane na tablecie, czy na komputerze?

                Wersja ta zawiera pewne podstawowe opcje komunikacyjne. Jeżeli lista zapisana była na serwerze wówczas powinna się wyświetlić automatycznie. Podobnie automatycznie dopisują się dodawane do listy kontakty oraz automatycznie znikają kontakty usunięte z listy.

                @ktocus12 dodaliśmy w GG11 opcję importu listy kontaktów z pliku dla tych, którzy korzystali ze starszych wersji programu. Eksport do pliku nie rozwiązałby tej sytuacji.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
                  dodaliśmy w GG11 opcję importu listy kontaktów z pliku dla tych, którzy korzystali ze starszych wersji programu. Eksport do pliku nie rozwiązałby tej sytuacji.
                  Chyba nie bardzo wiecie o czym mowa. Skoro wyeksportowałbym sobie listę kontaktów do pliku, a klient GG umożliwiałby jej import z pliku, to oczywiście że rozwiązałoby to problem. Problemem jest właśnie to co zostało uczynione w GG - trzymanie kontaktów na serwerze. W GG7 i wcześniej nie było takiego problemu. Nie groziła utrata kontaktów przez źle działające serwery.

                  Komentarz


                    #10
                    Zdecydowanie większe jest prawdopodobieństwo tego, że nie wyeksportujesz sobie listy do pliku (zapomnisz lub pomyślisz o tym po fakcie), aniżeli że utracisz kontakty z winy serwera (co się praktycznie nie zdarza). Przed wystąpieniem sytuacji każdy zwykle twierdzi, że by się zabezpieczył. Praktyka wskazuje, że nie zawsze tak się dzieje.

                    Zwróć uwagę, że tutaj lista kontaktów nie zginęła, bo na stronie ona jest prezentowana, potrzeba jedynie rozwiązania problemu związanego z ich wizualizacją.
                    Dodatkowo warte zaznaczenia jest to, że problemy dotyczące listy kontaktów zdarzają się zwykle właśnie tym, którzy korzystali ze starszych wersji i zapomnieli zapisać sobie kontaktów do pliku lub tym którzy korzystali z rozwiązań konkurencji.

                    Komentarz


                      #11
                      To, że ktoś jest gapą i nie pamięta żeby sobie zrobić kopie ważnych danych nie oznacza że nie powinien mieć takiej szansy. Co by szkodziło mieć taką możliwość OBOK autosynchronizacji jak jest obecnie? Już pomijając ten konkretny przypadek jak tu omawiany, gdzie faktycznie jest to wina chyba programu klienckiego, który się " wykrzaczył " i nie pobiera listy z serwera. Jednak nie zgadzam się z opinią, że możliwość własnego eksportu listy do pliku jest niepotrzebna. A co jeśli coś się faktycznie kiedyś wykasuje po Waszej stronie ? Na pewno macie kopie ( albo i kilka ) bezpieczeństwa, jednak .... co u mnie, to u mnie a nie u kogoś

                      Komentarz


                        #12
                        Gdy korzystałem jeszcze z wersji gg 10.5 to zawsze po dodaniu/wykasowaniu kontaktu eksportowałem listę do pliku, chociasz już wtedy była autosynchronizacja z serwerem. Może osób tak ostroznych jest mało i może serwery gg network są żeczywiście mega poprawne, ale ostroznosci nigdy za wiele. Swoja drogą skoro i tak trochę szmelcu jest upchane w programie, to można jeszcze upchać też ten.

                        @PleciaQ Czy moje wyjaśnienie odnośnie "wydobywania ustawień" na poprzedniej stronie było pomocne? O to chodziło, czy o cos innego?

                        Komentarz


                          #13
                          Przyznam, że nie rozumiem postawy, w gruncie rzeczy dążącej do ograniczania opcji w programie, a z drugiej strony wskazującej na przydatność pewnych funkcjonalności, które z powodzeniem mogą zostać zastąpione rozwiązaniami automatycznymi. Zabezpieczenie się to oczywiście ważna sprawa "Przezorny zawsze ubezpieczony" jednak z doświadczenia wiem, że problemy trudne do rozwiązania w tym zakresie mają tylko osoby używające starszych wersji GG (np. 7), w których opcja eksportu była. Dla pozostałych zabezpieczeniem jest właśnie zapis listy na serwerze i on się sprawdza.

                          Co do obecności opcji w GG10.5 to trzeba wskazać, że zwykle potrzeby jest pewien okres przejściowy.
                          Ostatnio edytowany przez GGAdmin; [ARG:4 UNDEFINED].

                          Komentarz


                            #14
                            Eksport kontaktów to nie tylko kopia, ale także import jej w serwisach internetowych (patrz NK.pl, Facebook i różne opcje typu "Znajdź znajomych") oraz przeniesienie kontaktów np. przy zmianie numeru GG.

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
                              Przyznam, że nie rozumiem postawy, w gruncie rzeczy dążącej do ograniczania opcji w programie, a z drugiej strony wskazującej na przydatność pewnych funkcjonalności, które z powodzeniem mogą zostać zastąpione rozwiązaniami automatycznymi
                              Ależ my chcemy ograniczenia ZBĘDNYCH funkcji w GG - Strefa, Gry, Aplikacje, Dysk, które z powodzeniem mogą być dla chętnych doinstalowywane a nie dodawane automatycznie dla wszystkich.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X