Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Utracona lista kontaktów po reinstalacji

Doświadczony GGadacz
    oczywiście nie tam gdzie w profilu GG11 :)
    Marka tel.
    Nokia Lumia
    Model tel.
    735
    FW telefonu
    WP 8.1
    To, że ktoś jest gapą i nie pamięta żeby sobie zrobić kopie ważnych danych nie oznacza że nie powinien mieć takiej szansy. Co by szkodziło mieć taką możliwość OBOK autosynchronizacji jak jest obecnie? Już pomijając ten konkretny przypadek jak tu omawiany, gdzie faktycznie jest to wina chyba programu klienckiego, który się " wykrzaczył " i nie pobiera listy z serwera. Jednak nie zgadzam się z opinią, że możliwość własnego eksportu listy do pliku jest niepotrzebna. A co jeśli coś się faktycznie kiedyś wykasuje po Waszej stronie ? Na pewno macie kopie ( albo i kilka ) bezpieczeństwa, jednak .... co u mnie, to u mnie a nie u kogoś

Doświadczony GGadacz
    Gdy korzystałem jeszcze z wersji gg 10.5 to zawsze po dodaniu/wykasowaniu kontaktu eksportowałem listę do pliku, chociasz już wtedy była autosynchronizacja z serwerem. Może osób tak ostroznych jest mało i może serwery gg network są żeczywiście mega poprawne, ale ostroznosci nigdy za wiele. Swoja drogą skoro i tak trochę szmelcu jest upchane w programie, to można jeszcze upchać też ten.

@PleciaQ Czy moje wyjaśnienie odnośnie "wydobywania ustawień" na poprzedniej stronie było pomocne? O to chodziło, czy o cos innego?

Przyznam, że nie rozumiem postawy, w gruncie rzeczy dążącej do ograniczania opcji w programie, a z drugiej strony wskazującej na przydatność pewnych funkcjonalności, które z powodzeniem mogą zostać zastąpione rozwiązaniami automatycznymi. Zabezpieczenie się to oczywiście ważna sprawa "Przezorny zawsze ubezpieczony" jednak z doświadczenia wiem, że problemy trudne do rozwiązania w tym zakresie mają tylko osoby używające starszych wersji GG (np. 7), w których opcja eksportu była. Dla pozostałych zabezpieczeniem jest właśnie zapis listy na serwerze i on się sprawdza.

Co do obecności opcji w GG10.5 to trzeba wskazać, że zwykle potrzeby jest pewien okres przejściowy.
    Ostatnio edytowane przez GGAdmin ; 13.02.2013 o 16:23

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Eksport kontaktów to nie tylko kopia, ale także import jej w serwisach internetowych (patrz NK.pl, Facebook i różne opcje typu "Znajdź znajomych") oraz przeniesienie kontaktów np. przy zmianie numeru GG.

Doświadczony GGadacz
    oczywiście nie tam gdzie w profilu GG11 :)
    Marka tel.
    Nokia Lumia
    Model tel.
    735
    FW telefonu
    WP 8.1
    Cytat Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
    Przyznam, że nie rozumiem postawy, w gruncie rzeczy dążącej do ograniczania opcji w programie, a z drugiej strony wskazującej na przydatność pewnych funkcjonalności, które z powodzeniem mogą zostać zastąpione rozwiązaniami automatycznymi
    Ależ my chcemy ograniczenia ZBĘDNYCH funkcji w GG - Strefa, Gry, Aplikacje, Dysk, które z powodzeniem mogą być dla chętnych doinstalowywane a nie dodawane automatycznie dla wszystkich.

W celach przedstawionych przez Qrixa to ma pewien sens.

Co do zbędnych funkcji to na samym forum, w kilku przypadkach różnie podchodzono do tego co jest zbędne. Wskażę tylko prezenty, w zakresie których byli i zwolennicy i przeciwnicy tej opcji. Wszystko zależy od tego z czego korzystają poszczególne osoby.

Wróćmy jednak do meritum wątku, bo zapomnieliśmy o Tobie @PleciaQ, sorry
    Czy udało się sprawdzić to o co pytałem?
    Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, czy na stronie gg.pl gdzie wyświetla się lista, masz jakieś kontakty bez nazwy, z nietypowymi znakami w nazwie, zwierające tylko adres e-mail lub numer telefonu?

Przepraszam za nieobecność ale chwilowo nie miałam czasu na zajmowanie się komunikatorem. Bycie artystą to praca często 48 godzin na dobę.

Dzięki za podpowiedź dotyczącą menu, chociaż tam i tak nie znalazłam niczego związanego z listą kontaktów. Przyznam, że jeszcze nie do końca rozgryzłam ten system a co za tym idzie aplikacji z nim związanych, chociaż wiele rozwiązań mi odpowiada.

Co do kontaktów to odzyskałam je po którymś wylogowaniu i ponownym zalogowaniu, chyba po drugim. Nie mniej jednak zastanawia mnie skąd ten błąd i warto by było nad tym popracować. Ale jest rewelacja - nie wiedzieć dlaczego skasowało mi kilka kontaktów. Trzeba było ponownie je dodać.

Nie mam takich kontaktów na liście - a dlaczego pytasz?

Acha i zapomniałam dodać kolejną rewelację - po wybraniu rozmówcy i otwarciu okna rozmowy nie pojawia się nazwa kontaktu tylko numer gg i ostrzeżenie "Uwaga, w trosce o Twoje bezpieczeństwo wiadomości od Nieznajomych...." a osoba na liście kontaktów widnieje. Ktoś ma pomysł?

Hej, w przyszłym tygodniu będzie dostępna aktualizacja GG dla Modern UI - prawdopodobnie nie będzie już problemów. Warto również pamiętać, że można zainstalować również "zwykłą" wersję desktop GG do pobrania ze strony http://www.gg.pl/info/pobierz

Witam! Chciałam zwyczajnie podziękować za zainteresowanie moim tematem Jeśli wystąpią jakieś nowe problemy to się odezwę

pozdrawiam serdecznie