Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Znikające archiwum gg i proces migracje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Znikające archiwum gg i proces migracje

    Co kilka miesięcy mam taki problem, że samoistnie znika archiwum. Tak jest już od kilku lat. Czym to może być spowodowane? Mam wersję 11.2.36.10334. Na jednym z profili mam też zepsuty proces migracji archiwum. Co zrobić?

    #2
    Opisz dokładniej sytuację. Rozumiem, że masz archiwum na GG11 i archiwizujesz rozmowy. Napisz co rozumiesz przez samoistne zniknięcie archiwum. Nie możesz się do niego dostać? Czy archiwum działa na gg.pl? Co oznacza zepsutu proces migracji? Archiwum nie zostało przeniesione, nie działa?

    Poprosimy o konkretne przedstawienie sytuacji wówczas będzie możliwe odniesienie się do niej.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
      Opisz dokładniej sytuację. Rozumiem, że masz archiwum na GG11 i archiwizujesz rozmowy. Napisz co rozumiesz przez samoistne zniknięcie archiwum. Nie możesz się do niego dostać? Czy archiwum działa na gg.pl? Co oznacza zepsutu proces migracji? Archiwum nie zostało przeniesione, nie działa?

      Poprosimy o konkretne przedstawienie sytuacji wówczas będzie możliwe odniesienie się do niej.
      Kilka razy zdarzyło się, że rozmawiałem z kimś i nagle automatycznie wyłączało się gg. Po ponownym zalogowaniu okazywało się, że lista kontaktów oraz archiwum samo usunęło się i nie było szans na odzyskanie tego drugiego. To samoistne usuwanie archiwum też zauważałem z pewnym opóźnieniem (kilkudniowym, czy nawet dłuższym). Mimo iż miałem ustawieniach zaznaczoną opcję ,,archiwizuj rozmowy". Miałem też czasem kłopot z zalogowaniem się na konto mimo iż podawałem dobre hasło. Pierwszy raz takie zdarzenie miało miejsce kilka lat temu (około sześciu lat) na ówczesnych wersjach gg, które raczej na bieżąco aktualizowałem. Było też tak, że ustawienia, które miałem na gg (np. hasło do profilu) po tych awariach przestawały działać i musiałem od nowa je ustawiać. Archiwizowałem rozmowy. Na gg.pl też nie działa archiwum.

      Od paru miesięcy pojawia się po zalogowaniu taki komunikat:

      ,,Prosimy o nie wyłączanie GG oraz komputera. Przerwanie procesu migracji archiwum może skutkować trwałym uszkodzeniem archiwum wiadomości. Wystąpił krytyczny błąd podczas migracji danych".
      Ostatnio edytowany przez poczerty; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        Skupmy się na aktualnej wersji GG 11. Jesteś w stanie podać jakieś konkretne okoliczności? Chodzi mi głównie o komunikaty błędów i ich screeny. Dokładne dane co do czasu i numeru rozmówców w zakresie znikających wpisów w archiwum. Dokładne okoliczności towarzyszące automatycznemu wyłączaniu się GG.

        Czy obecnie jakiekolwiek rozmowy są zarchiwizowane w archiwum online? Rozumiem, że na gg.pl nie ma żadnych rozmów w archiwum? Rozumiem, że nie próbowałeś usunąć obecnego profilu GG i utworzyć go na nowo?
        Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?



        Proszę abyś zebrał wszystkie dokładne dane i wraz z wskazaniem swojego GG oraz screenem cytowanego błędu wysłał nam na adres bok@gadu-gadu.pl

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
          Skupmy się na aktualnej wersji GG 11. Jesteś w stanie podać jakieś konkretne okoliczności? Chodzi mi głównie o komunikaty błędów i ich screeny. Dokładne dane co do czasu i numeru rozmówców w zakresie znikających wpisów w archiwum. Dokładne okoliczności towarzyszące automatycznemu wyłączaniu się GG.

          Czy obecnie jakiekolwiek rozmowy są zarchiwizowane w archiwum online? Rozumiem, że na gg.pl nie ma żadnych rozmów w archiwum? Rozumiem, że nie próbowałeś usunąć obecnego profilu GG i utworzyć go na nowo?
          Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?



          Proszę abyś zebrał wszystkie dokładne dane i wraz z wskazaniem swojego GG oraz screenem cytowanego błędu wysłał nam na adres bok@gadu-gadu.pl

          Wiesz co? Lepsze byłoby ciągłe rozmawianie, a nie takie jak tu raz na dzień, itp. Bo odpowiedź na Twoje pytania nie jest taka łatwa. Wynika to z tego, że ja nigdy do tych błędów nie przywiązywałem wielkiego znaczenia i przez to nie umiem tak dokładnie odpowiedzieć. Rzadko korzystam z gg. Ale po prostu zdarzyło się tak, że rozmawiałem z różnymi osobami i kilka razy w ciągu kilku lat zdarzyło się tak, że w trakcie rozmowy zdarzało się to o czym pisałem. Nie przypominam sobie konkretnych rzeczy, które po tym następowały. Chyba na pewno żadne komunikaty nie pojawiały się, tylko gg automatycznie się wyłączało i potem były skasowane ustawienia oraz archiwum. Ostatnie skasowanie było gdzieś w październiku zeszłego roku, ale z tego co pamiętam zorientowałem się kilka dni po tym zdarzeniu. A nie od razu, jak wcześniej, bo nie było automatycznego wyłączenia.

          Windows 7 64 bit. Na gg.pl są zapisane rozmowy w archiwum. Dokładnie to samo, co w zwykłym gg. Z ostatnich kilkunastu tygodni po wcześniejszym ostatnim skasowaniu. Usuwałem obecny profil GG i tworzyłem go na nowo. Nie pomagało.

          Po Twojej odpowiedzi wyśle te rzeczy na ten adres.
          Ostatnio edytowany przez poczerty; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Hmm... na podstawie samego opisu sytuacji nie będę w stanie ustalić przyczyny. Najlepiej zebrać dokładne dane w momencie wystąpienia problemu. To pozwoli sprawdzić okoliczności.

            Koniecznie trzeba wskazać, że w GG11 takie przypadki nie powinny występować, ponieważ jeśli archiwizujesz treści w archiwum online wówczas one są zapisane na serwerze i ich usunięcie może nastąpić tylko wskutek usunięcia pojedynczego lub większej ilości wpisów przez samego użytkownika.

            Usunięcie i założenie profilu GG na nowo wskazywałem odnośnie ciągłego pokazywania się komunikatu ,,Prosimy o nie wyłączanie GG oraz komputera. Przerwanie procesu migracji archiwum może skutkować trwałym uszkodzeniem archiwum wiadomości. Wystąpił krytyczny błąd podczas migracji danych". Po takiej czynności komunikat nie powinien się ukazywać przy każdym logowaniu. Sama treść wskazuje, że przeniesienie archiwum ze starszej wersji GG do wersji GG11 nie powiodło się. Z tego względu wskaż przynajmniej jakiej starszej wersji GG używasz oraz jaką wielkość ma plik archiwum zapisany w profilu tej wersji.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
              Hmm... na podstawie samego opisu sytuacji nie będę w stanie ustalić przyczyny. Najlepiej zebrać dokładne dane w momencie wystąpienia problemu. To pozwoli sprawdzić okoliczności.

              Koniecznie trzeba wskazać, że w GG11 takie przypadki nie powinny występować, ponieważ jeśli archiwizujesz treści w archiwum online wówczas one są zapisane na serwerze i ich usunięcie może nastąpić tylko wskutek usunięcia pojedynczego lub większej ilości wpisów przez samego użytkownika.

              Usunięcie i założenie profilu GG na nowo wskazywałem odnośnie ciągłego pokazywania się komunikatu ,,Prosimy o nie wyłączanie GG oraz komputera. Przerwanie procesu migracji archiwum może skutkować trwałym uszkodzeniem archiwum wiadomości. Wystąpił krytyczny błąd podczas migracji danych". Po takiej czynności komunikat nie powinien się ukazywać przy każdym logowaniu. Sama treść wskazuje, że przeniesienie archiwum ze starszej wersji GG do wersji GG11 nie powiodło się. Z tego względu wskaż przynajmniej jakiej starszej wersji GG używasz oraz jaką wielkość ma plik archiwum zapisany w profilu tej wersji.
              To mam czekać kilka miesięcy?

              Co do drugiego akapitu, sugerujesz usunięcie archiwum przez działania zewnętrzne?

              Jeszcze raz usunąłem profil i utworzyłem na nowo. Tym razem zadziałało. Gadu-Gadu 10 - 9,8 MB, Nowe Gadu-Gadu 10,1 MB.

              Więc został tylko jeden problem ze znikającym archiwum.

              Komentarz


                #8
                Przy używaniu wersji GG11 nie powinno następować samoczynne usuwanie archiwum. Tylko Ty jako użytkownik numeru możesz dokonać usunięcia poszczególnych rozmów, to sugeruję w drugim akapicie.

                Reasumując przy używaniu GG11 i archiwizowaniu wiadomości online problem ze znikającym archiwum raczej nie wystąpi. W zakresie starszych wersji trudno ustalić przyczyny bez dokładnych danych. Ogólnie można wskazać, że z uwagi na fakt, że archiwum jest w nich przechowywane lokalnie przyczyny mogą być różne, dodatkowo miały one możliwą do wyboru przez użytkownika opcję czyszczenia archiwum po określonym czasie.

                Komentarz

                Pracuję...
                X