Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zaimportować listę kontaktów z serwera do programu GG ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak zaimportować listę kontaktów z serwera do programu GG ?

    To pytanie kieruję do działu pomocy bo nigdzie się nie doszukałem rozwiązania.

    Opis sytuacji:

    1. Instalacja nowego systemu na nowym sprzęcie.
    2. Instalacja najświeższego GG pobranego z serwera.
    3. Brak kontaktów na liście kontaktów.
    4. Możliwość importu danych listy kontaktów tylko z pliku z komputera.
    5. Działająca lista kontaktów po zalogowaniu do GG w przeglądarce.
    6. Brak opcji importu kontaktów do komunikatora GG z serwera.
    7. Brak opcji eksportu kontaktów z serwera do komunikatora GG.

    Za odpowiedzi typu "cza se było zrobić eksporta do pliku" serdecznie dziękuję, szkoda fatygi dla piszących, więc proszę sobie oszczędzić - skoro jest opcja eksportu na serwer, to powinna też być możliwość importu z niego do programu celem zunifikowania dla wszystkich nośników GG w sensie komputer/mobile/przeglądarka ... no chyba że się mylę ...

    #2
    Piszesz, że lista kontaktów wyświetla się poprawnie w gg.pl to znaczy, że jest ona zapisana na serwerze i po zalogowaniu się tym samym numerem GG na komputerze powinna się pobrać automatycznie.

    Jeżeli w dalszym ciągu kontakty nie pojawiły się w komunikatorze desktopowym podaj wersję Windows, z której korzystasz. Rozumiem, że rozmawiamy o GG11, a nie np. o kafelkowym GG dla Windows 8 RT i logowałeś się na nowo zainstalowanym komunikatorze.

    Komentarz


      #3
      Faktycznie podałem niepełne dane:

      1. Przesiadka z XPka SP3 na W7Ultimate.
      2. Na XPku poprzednia wersja GG - nie pamiętam teraz które wydanie ale najstarsze to 3y wydania wstecz od aktualnego.


      No mnie też zdziwiło to, że lista nie zaimportowała się automatycznie na co liczyłem, stąd mój post z zapytaniem.

      Być może, że problem tkwi gdzieś w 7ce której jeszcze nie znam na tyle żeby mnie nie zaskakiwała podstawami - jeżeli jest jakiś niuans z tym związany w porównaniu z XP to poproszę o wskazówki.

      Komentarz


        #4
        Domyslam się że masz gg11. Spróbuj na wyłączonym komunikatorze usunąć z katalogów roboczych gg foldery odpowiadające twojemu profilowi na gg. Są one na win 7 tu: C:\Users\Nazwa_Twojego_profilu_win7\AppData\Local\ GG\Profiles oraz C:\Users\Nazwa_Twojego_profilu_win7\AppData\Roamin g\GG\Profiles Potem włącz ponownie komunikator i dodaj jeszcze raz swój profil gg. Powinno moim prywatnym zdaniem "Pociągnąć" listę kontaktów.

        Komentarz


          #5
          Moje GG to wersja 11.2.36.10334.

          ktocus12 - zrobiłem jak radziłeś ale stan dalej bez zmian, po zalogowaniu na konto lista kontaktów w komunikatorze pusta.

          Przeinstalowałem GG - brak efektów.

          Komentarz


            #6
            W takim razie:
            1) wyloguj się z GG i zaloguj ponownie, sprawdź czy wówczas kontakty się pojawią
            2) jeśli pierwsze rozwiązanie nie zadziała, zaloguj się na www.gg.pl (rozumiem, że tak jak wskazywałeś jest tam lista kontaktów), następnie dodaj do niej jakiś nowy kontakt po pewnej chwili wyloguj się i następnie zaloguj się ponownie do GG11. Jeżeli kontaktów nadal nie będzie spróbuj dodać nowy kontakt z poziomu GG11.

            Komentarz

            Pracuję...
            X