Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Możliwość wysyłania przez GG wiadomości z indeksami, ułamkami itp.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Możliwość wysyłania przez GG wiadomości z indeksami, ułamkami itp.

    Witam, zacznę od tego, że nie wiedziałem jak nazwać tytuł tą sugestię stąd taka i myślę, że wszystko jest zrozumiałe. Proponowałbym wprowadzić do GG obsługę indeksów górnych, dolnych, ułamków itp. itd. Pomysł wziął mi się z tego, że kolega dzisiaj pisał sprawdzian z fizyki, a, że wiedział, że siedzę w domu poprosił mnie, żebym mu posłał rozwiązania No to włączyłem Worda wszystko pięknie powpisywałem, skopiowałem całe zadanie i gdy wkleiłem do miejsca pisania wiadomości wszystkie te indeksy były idealnie wprowadzone, znikły natomiast ułamki. Wysłałem to i po wysłaniu wszystkie indeksy znikły. Jeśli już nie robić takiej opcji w GG to przynajmniej obsługę tego. Wiele to ułatwi A czasami różnie bywa, bo przyda się to na przyszłość.

    Miało wyglądać tak:

    Zadanie 1
    Dane:
    E=1kN/C= 1000N/C=1*10^3N/C
    F= 3*10^-2mN = 3*10^-5N
    Szukane:
    q=?

    A wygląda tak:

    Zadanie 1.
    Dane:
    E= = 1000=1*103
    F= 3*10-2mN = 3*10-5N
    Szukane:
    q=?
    Ostatnio edytowany przez dEB.; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Ułamki są w Wordzie przechowywane w specyficzny sposób dla Worda. Najlepiej nauczyć się pewnej notacji, np. 1/2 = czy 2^4 = 2⁴

    --EDIT:
    No czyli jednak się da, jak widać w powyższym poście?

    Komentarz


      #3
      Jak przesyłałam znaki stąd: http://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_g%C3%B3rny w unikodzie, przechodziły prawidłowo, natomiast indeksy z htmla zmieniały się w normalną cyfrę. W każdym razie zgłoszone.

      Komentarz


        #4
        Qrix - Ja skopiowałem znowu to z Worda tylko już tutaj i samo się to zmieniło

        Komentarz


          #5
          Bo te z HTMLa nie są znakami unikodu tylko są opakowane w tag <sup>, więc tak naprawdę to są właśnie zwykłe, normalne cyfry A GG pewnie nie pozwala na przesyłanie takich tagów jak <sup> itp.

          Komentarz

          Pracuję...
          X