Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak wizualizacji aktualnego statusu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Brak wizualizacji aktualnego statusu

    Witam,
    Od niedawna jestem użytkownikiem GG i od samego początku mam problem z prawidłowym działaniem wersji na pulpicie (win7x64, GG 11.2.38.10404). Mój status cały czas wyświetlany jest jako "Dostępny", nawet gdy go zmieniam na jakikolwiek inny. Co ciekawe, mój status zmienia się prawidłowo, ale jego ikonka pozostaje bez zmian. Sprawdziłem to logując się jednocześnie na GG w wersji online i na pulpicie. Na online pokazywany jest prawidłowy status i ikonka zmienia się zgodnie z tym co ustawię. Jak na pulpicie ustawię "Niewidoczny" to ikonka na pulpicie pozostaje "Dostępny" a na GG online zmienia się na "Niewidoczny". Jak zmienię na online na jakiś inny to na online się zmienia a na pulpicie nie. Ponadto nie aktualizują się statusy moich znajomych i nie otrzymuję od nich wiadomości do GG na pulpicie. Próbowałem logować się na inne konto GG i jest to samo. Już 2 razy przeinstalowałem GG i też nic nie pomogło. Skanowałem kompa antywirusem i nic nie znalazł. Wyłączałem chwilowo działanie antywirusa, dodałem GG do wyjątków zapory i nic to nie dało. Od samego początku mogę korzystać z GG tylko na www. Proszę o pomoc i sugestie, w czym może być problem i jak go rozwiązać?
    I jeszcze jedna sprawa. Po wyłączeniu GG, cały czas pozostaje ono w procesach systemu. Nie można go uruchomić ponownie, bo system widzi je jako uruchomione. Dopiero zabicie procesu pozwala na ponowne uruchomienie. Czy to normalne?
    Ostatnio edytowany przez kicha; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Spróbuj usunąć katalogi robocze programu. SĄ Tu tu C:\Users\Nazwa_konta_win7\AppData\Local\GG a także C:\Users\Nazwa_konta_win7\AppData\Roaming\GG Oczywiście należy zrobić to na wyłączonym programie gg. Katalog AppData miże być niewidoczny, więc należy go odkryć w opcjach folderów.

    Komentarz


      #3
      Sprecyzuj proszę co konkretnie masz na myśli, pisząc "ikonka na pulpicie". W którym dokładnie miejscu sprawdzasz te statusy? Napisz też w jaki sposób zamykasz komunikator GG.

      Komentarz


        #4
        Ponownie odinstalowałem GG, usunąłem katalogi o których pisze ktocus12, zrestartowałem komputer, zainstalowałem ponownie GG i dalej to samo. Pisząc o ikonce na pulpicie oczywiście mam na myśli ikonkę na pulpicie programu GG, znajdującą się pomiędzy moim awatarem a moją nazwą wpisaną w GG. Jak już pisałem, nie aktualizują się też statusy moich znajomych, nawet gdy są dostępni i nie dostaję od nich wiadomości. Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Gdy próbuję zmienić jakieś ustawienia np. dodać opis, czasami jak wciskam "ustaw opis" wyskakuje mi komunikat "musisz być zalogowany by zmienić opis". A przecież chyba jestem zalogowany, skoro uruchomiłem GG, wpisałem swój numer i hasło i otwarło się moje konto na GG wraz z listą znajomych. Tak jakby był jakiś problem z połączeniem internetowym. Czy może to być wina jakichś zablokowanych portów albo ustawień sieci? Neta mam z Play na kartę.
        Co do zamykania GG, to klikam na górną belkę programu i z menu wybieram "Zakończ". Zauważyłem już, że zamykając tylko krzyżykiem, program nie zamyka się, tylko chowa do dolnej belki Windowsa. Niestety nawet zamykając przez "Zakończ", GG nadal pozostaje w procesach (ggapp.exe *32 i gghub.exe *32) i do tego zżera najwięcej pamięci z wszystkich procesów. Aby go dobić, muszę na siłę zabić proces lub rozłączyć połączenie z netem, wtedy automatycznie znika z procesów. Czy u was też tak jest?

        Komentarz


          #5
          Nie mam do czynienia z taką sytuacją.

          Rozumiem, że znajomi w oknie kontaktów mają zawsze status niedostępny. Nie rozumiem natomiast tego, że Ty mas status dostępny i jak go zmieniasz na jakikolwiek inny to status się nie zmienia. Czy robisz to z poziomu GG11? Faktycznie wygląda to tak jakbyś nie był zalogowany na GG11 ale wówczas powinieneś mieć czerwone słoneczko pomiędzy awatarem, a nazwą Twojego profilu.

          Możliwe jest, że po uruchomieniu programu nie następuje jego zalogowanie ze względu na blokowanie dostępu do internetu przez programy typu antywirus czy firewall lub ze względu na zablokowane porty. GG warto dodać do wyjątków w programach blokujących.

          Po jakim czasie od wybrania opcji "Zakończ" sprawdzasz procesy? W tym zakresie warto chwilę poczekać (kilka - kilkanaście sekund) zanim je sprawdzisz.

          Komentarz


            #6
            Znajomych widzę zawsze jako "niedostępny", nawet jeśli są dostępni. Mój status, w moim GG na pulpicie, jest cały czas pokazywany jako "dostępny", ale tak naprawdę status ten zmienia się zgodnie z tym co próbuję ustawić. Jeśli kliknę na "zaraz wracam", to moi znajomi widzą mnie jako "zaraz wracam", ale moja ikonka obok awatara dalej pokazuje "dostępny". Rzeczywistą zmianę statusu sprawdziłem też logując się jednocześnie na pulpicie i na wersji online. Na online ikonka obok awatara zachowuje się prawidłowo. Nawet jeśli zmieniam status na pulpicie, to ikonka na pulpicie pokazuje zawsze "dostępny" ale ikonka na online zmienia się w tak tego co kliknę na pulpicie. Wygląda to tak jakby komunikacja była tylko w jedną stronę. Informacja z pulpitu dociera do serwera GG i rzeczywisty status zmienia się (zmiana ikonki na GG online), ale na pulpit nie dociera już informacja zwrotna potwierdzająca zmianę statusu i dlatego na pulpicie wciąż pozostaje wyświetlany status "dostępny". Wychodzą też od mnie wiadomości do znajomych, ale od nich do mnie już nie docierają (oczywiście na GG pulpitowym, bo na online wszystko jest OK). Odkąd próbuję używać tego komunikatora, jeden raz udało mi się, że mogłem normalnie korzystać z wersji pulpitowej. Nie wiem jak to się stało ale po iluś próbach, raz wszystko zadziałało prawidłowo (pokazywanie statusów i odbiór wiadomości). Niestety po ok. 15 minutach coś mnie rozłączyło i znowu przestało działać. Nie potrafię już odtworzyć tamtej sytuacji, była całkowicie losowa.

            GG wpisałem tylko do wyjątków zapory Windowsa. Antywirusa mam AVG i nie wiem jak tam ustawić wyjątek dla GG. Mój kolega jednak ma dokładnie taki sam komputer jak ja, włącznie z antywirusem i on nigdzie nic takiego nie ustawiał ani w zaporze ani w AVG a mimo to działa mu dobrze.
            Jak mogę sprawdzić porty lub co blokuje dane z serwera GG?

            Procesy sprawdzałem zarówno zaraz po zamknięciu GG (przez "Zakończ") jak i po kilkunastu minutach - GG pozostaje w nich cały czas. Usuwa je tylko zabicie lub chwilowe rozłączenie neta.
            Czy prawidłowo działające GG, po zamknięciu znika z procesów, czy to jakiś ogólny błąd aplikacji?

            Komentarz


              #7
              Raczej błąd aplikacji :E Aplikacja na PC nie jest dopracowana. Poleciłbym Ci przesiadkę na AQQ

              Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2

              Komentarz


                #8
                @krzos dzięki za chęci pomocy ale muszę przyznać, że się nie wysiliłeś trochę mi wstyd za Ciebie.

                @kicha czy możesz w wiadomości prywatnej do mnie wskazać swój numer GG chętnie sprawdzimy komunikację jaka ma miejsce w zakresie zmian statusów. Wskaż również przykłady wiadomości, które do Ciebie nie dotarły (numer GG, data, godzina wysyłki). Możesz sytuację braku zmiany statusu w jakikolwiek sposób zobrazować screenem (np. zestawiając GG11 i gg.pl)?

                Po zamknięciu programu GG znika z procesów. Twoja sytuacja jest chyba indywidualna, zwłaszcza, że nikt inny o tym nie pisze.

                Komentarz


                  #9
                  Dziękuję za chęć udzielenia pomocy ale udało mi się rozwiązać problem. Powodem było moje połączenie internetowe a dokładnie modem Huawei ze starym softem. Sprawdziłem moje GG na pożyczonym, nowszym modelu modemu i wszystko działało OK. Ostatecznie ściągnąłem nowszy soft do mojego modemu i teraz już GG działa jak należy. Trochę mnie to dziwi, bo oprócz GG nie miałem problemów z korzystaniem z internetu. Okazało się też, że to było również przyczyną błędnego zamykania się GG i jego pozostawania w procesach. Teraz po zamknięciu GG znika z procesów.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X