Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przemawiam w imieniu twórców botów...

Doświadczony GGadacz

Thumbs up Przemawiam w imieniu twórców botów...

Cześć, jak wszyscy pewnie wiecie, GG udostępniło BotAPI, podobno jest ono rozwijane, jak na razie skutków nie widać, cóż, ale nie po to tu jestem.
    Zwracam się z wielką prośbą do działu botów, abyście udostępnili nam więcej narzędzi, takich jak:
    -Wyświetlanie krótkiej wiadomości do usera otwierającego okno bota, Wy macie, my nie...
    -Każdy komunikator ma pewnie coś w rodzaju swoistego IP, pozwólcie nam je blokować, skuteczniej zabezpieczymy nasze dzieła...
    Proszę innych o dopisanie swoich propozycji, być może GG zwróci na nas uwagę, może nie...

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2
    FW telefonu
    Android 5.1
    Ja dodam jeszcze propozycję aby zrobić może i gruntowną przeróbkę biblioteki, ale możliwą. Chodzi o to, że w dokumentacji wyczytałem, iż można wysłać za jednym wywołaniem curl pare różych wiadomości do różnych numerów. Usprawniłoby to pracę klasy.

Druga sprawa to to co pisałem w poprzednim temacie. Czyli metoda sprawdzająca czy podany numer jest botem.

Trzecia sprawa to przerobienie metody setStatus. Czy za każdym razem gdy zmieniamy status musimy także podawać opis bo w przeciwnym razie zostanie usunięty. ?

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    To forum, więc nie róbcie zbiorowych wątków. Jedna propozycja = jeden oddzielny wątek.

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    LG
    Model tel.
    Swift l5
    FW telefonu
    Android 4.1.2
    @Qrix a jest sens w ogóle zakładania tych tematów ?

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Jak nie ma sensu, to jaki sens ma ten temat? Ja nie rozstrzygam ich sensowności, tylko sugeruję, że to forum i wątki rozdzielamy tak aby można było podjąc dyskusję na konkretny temat a nie zlepek tematów.

Bot Team
    Go
    Dzień dobry,

1.
    -Wyświetlanie krótkiej wiadomości do usera otwierającego okno bota, Wy macie, my nie...
    tę kwestię wyjaśniliśmy już w tym wątku: http://forum.gg.pl/showthread.php?13...ull=1#post7689

Możemy natomiast umówić się na jedno stałe słowo, które będzie ustawiane wszystkim botom założonym na platformie BotAPI GG. Nasza propozycja to: "pomoc". Działało by to w ten sposób, że jeśli użytkownik ma na liście kontaktów bota i otworzy okno rozmowy z tym botem to wówczas automatycznie wyśle się w imieniu użytkownika do tego bota wiadomość o treści "pomoc". Proszę zwrócić uwagę, że dla części użytkowników może być to zaskoczenie - nic nie pisali do tego bota a mimo to w oknie rozmowy widzą, że wpisali słowo "pomoc". Dodam również, że to rozwiązanie działa tylko w najnowszych oryginalnych wersjach komunikatora GG (desktop, web, mobile).

2.
    -Każdy komunikator ma pewnie coś w rodzaju swoistego IP, pozwólcie nam je blokować, skuteczniej zabezpieczymy nasze dzieła...
    Proszę zobaczyć wątek: http://forum.gg.pl/showthread.php?17...ull=1#post8449

3.
    Ja dodam jeszcze propozycję aby zrobić może i gruntowną przeróbkę biblioteki, ale możliwą. Chodzi o to, że w dokumentacji wyczytałem, iż można wysłać za jednym wywołaniem curl pare różych wiadomości do różnych numerów. Usprawniłoby to pracę klasy.
    Nie wiemy do końca czy o to dokładnie chodzi ale proszę zapoznać się punktem 1.2.2 dokumentacji BotAPI: https://boty.gg.pl/dokumentacja/#1.2.2

Dodajmy do tego, że biblioteka BotAPI udostępniona jest na licencji LGPL w wersji 3. Proszę zwrócić również uwagę, że w dokumentacji znajduje się opis protokołu BotAPI w wersji 2. Oznacza to, że dowolna osoba może zmodyfikować naszą bilbiotekę lub napisać własną bibliotekę od podstaw. Następnie może opublikować kod tej biblioteki w internecie.

4.
    Druga sprawa to to co pisałem w poprzednim temacie. Czyli metoda sprawdzająca czy podany numer jest botem.
    Czemu miała by służyć ta metoda? Bo jeśli chcecie filtrować wszystkie wiadomości na czacie i sprawdzać czy nie zawierają numeru GG i reklamy innego czatu to proszę zastanowić się co się stanie gdy ktoś będzie reklamować czaty w sposób taki: "Podaję numer czatu trzy dwa jeden 7 c.z.t.e.r.y d_w_a 6"

5.
    Trzecia sprawa to przerobienie metody setStatus. Czy za każdym razem gdy zmieniamy status musimy także podawać opis bo w przeciwnym razie zostanie usunięty. ?
    Nie uważamy by podawanie opisu w metodzie setStatus było czymś bardzo skomplikowanym i trudnym.

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2
    FW telefonu
    Android 5.1
    1. Gdy ma się numer czatu na liście kontaktów to nie potrzebne jest raczej wysyłania prośby o pomoc. Obstawiałbym bardziej o wysłania wiadomości o treści np "start" lub "witaj". Coś, żeby było to uniwersalne(jeżeli damy np. treść users to nie powołamy na ten tekst funkcji regulaminu) i dawałoby to możliwość zignorowania tej wiadomości, a dla użytkownika nie byłoby to dziwne, aż tak. Oczywiście ja jako użytkownik tej funkcji mógłbym zobowiązać się do tego aby poinformować użytkownika o tym, że wiadomość została wysłana automatycznie i danie możliwości wyłączenia odpowiedzi.

3. Chodziło mi bardziej o punkt 2.4, listing nr. 2. i wykorzystanie tej możliwości. Jednak jako, że mogę sam przerobić bibliotekę może sam się tym w przyszłości zajmę.

4. Metodę na sprawdzenie już znalazłem i powiem tyle, że zanim user się "skuma", że musi wysłać numer słownie to już oberwie 3 bany. Na pewno da to większą ochronę niżeli sama obsługa.

5. Nie jest niczym trudnym, ale po co utrudniać, i zapisywać opis do pliku, aby podczas zmiany statusu opis nie skasował się?

PS: Dodam jeszcze tylko tyle, że jestem niezmiernie zadowolony, że udało się uzyskać jakikolwiek kontakt od strony Bot Team i jesteście w stanie wyciągnąć rękę w stronę swoich użytkowników. Oby tak dalej!

Doświadczony GGadacz
    Co do pierwszego, fajnie byłoby, gdyby ustawić właśnie jakieś takie słowo, ale, żeby w wysłanej od bota wiadomości, nie było kodu php, tylko ustawiany na boty.gg.pl tekst, bo wtedy bezpieczniej
    Dzięki Wam za odpowiedź ;3

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2
    FW telefonu
    Android 5.1
    Ale jaki kod php .? Chyba nikt mądry nawet o tym nie pomyślał... chodzi o to, że komunikator GG sam wysyłałby dany tekst od użytkownika do bota po otwarciu okna rozmowy, z tym, że user widziałby tą wiadomość tak, jakby wysłałby on ją sam.