Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przemawiam w imieniu twórców botów...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Przemawiam w imieniu twórców botów...

    Cześć, jak wszyscy pewnie wiecie, GG udostępniło BotAPI, podobno jest ono rozwijane, jak na razie skutków nie widać, cóż, ale nie po to tu jestem.
    Zwracam się z wielką prośbą do działu botów, abyście udostępnili nam więcej narzędzi, takich jak:
    -Wyświetlanie krótkiej wiadomości do usera otwierającego okno bota, Wy macie, my nie...
    -Każdy komunikator ma pewnie coś w rodzaju swoistego IP, pozwólcie nam je blokować, skuteczniej zabezpieczymy nasze dzieła...
    Proszę innych o dopisanie swoich propozycji, być może GG zwróci na nas uwagę, może nie...
    Już niedługo...

    #2
    Ja dodam jeszcze propozycję aby zrobić może i gruntowną przeróbkę biblioteki, ale możliwą. Chodzi o to, że w dokumentacji wyczytałem, iż można wysłać za jednym wywołaniem curl pare różych wiadomości do różnych numerów. Usprawniłoby to pracę klasy.

    Druga sprawa to to co pisałem w poprzednim temacie. Czyli metoda sprawdzająca czy podany numer jest botem.

    Trzecia sprawa to przerobienie metody setStatus. Czy za każdym razem gdy zmieniamy status musimy także podawać opis bo w przeciwnym razie zostanie usunięty. ?

    Komentarz


      #3
      To forum, więc nie róbcie zbiorowych wątków. Jedna propozycja = jeden oddzielny wątek.

      Komentarz


        #4
        @Qrix a jest sens w ogóle zakładania tych tematów ?
        CzatGG: Kliknij!
        Moje GG: Kliknij!

        Komentarz


          #5
          Jak nie ma sensu, to jaki sens ma ten temat? Ja nie rozstrzygam ich sensowności, tylko sugeruję, że to forum i wątki rozdzielamy tak aby można było podjąc dyskusję na konkretny temat a nie zlepek tematów.

          Komentarz


            #6
            Dzień dobry,

            1.
            -Wyświetlanie krótkiej wiadomości do usera otwierającego okno bota, Wy macie, my nie...
            tę kwestię wyjaśniliśmy już w tym wątku: http://forum.gg.pl/showthread.php?13...ull=1#post7689

            Możemy natomiast umówić się na jedno stałe słowo, które będzie ustawiane wszystkim botom założonym na platformie BotAPI GG. Nasza propozycja to: "pomoc". Działało by to w ten sposób, że jeśli użytkownik ma na liście kontaktów bota i otworzy okno rozmowy z tym botem to wówczas automatycznie wyśle się w imieniu użytkownika do tego bota wiadomość o treści "pomoc". Proszę zwrócić uwagę, że dla części użytkowników może być to zaskoczenie - nic nie pisali do tego bota a mimo to w oknie rozmowy widzą, że wpisali słowo "pomoc". Dodam również, że to rozwiązanie działa tylko w najnowszych oryginalnych wersjach komunikatora GG (desktop, web, mobile).

            2.
            -Każdy komunikator ma pewnie coś w rodzaju swoistego IP, pozwólcie nam je blokować, skuteczniej zabezpieczymy nasze dzieła...
            Proszę zobaczyć wątek: http://forum.gg.pl/showthread.php?17...ull=1#post8449

            3.
            Ja dodam jeszcze propozycję aby zrobić może i gruntowną przeróbkę biblioteki, ale możliwą. Chodzi o to, że w dokumentacji wyczytałem, iż można wysłać za jednym wywołaniem curl pare różych wiadomości do różnych numerów. Usprawniłoby to pracę klasy.
            Nie wiemy do końca czy o to dokładnie chodzi ale proszę zapoznać się punktem 1.2.2 dokumentacji BotAPI: https://boty.gg.pl/dokumentacja/#1.2.2

            Dodajmy do tego, że biblioteka BotAPI udostępniona jest na licencji LGPL w wersji 3. Proszę zwrócić również uwagę, że w dokumentacji znajduje się opis protokołu BotAPI w wersji 2. Oznacza to, że dowolna osoba może zmodyfikować naszą bilbiotekę lub napisać własną bibliotekę od podstaw. Następnie może opublikować kod tej biblioteki w internecie.

            4.
            Druga sprawa to to co pisałem w poprzednim temacie. Czyli metoda sprawdzająca czy podany numer jest botem.
            Czemu miała by służyć ta metoda? Bo jeśli chcecie filtrować wszystkie wiadomości na czacie i sprawdzać czy nie zawierają numeru GG i reklamy innego czatu to proszę zastanowić się co się stanie gdy ktoś będzie reklamować czaty w sposób taki: "Podaję numer czatu trzy dwa jeden 7 c.z.t.e.r.y d_w_a 6"

            5.
            Trzecia sprawa to przerobienie metody setStatus. Czy za każdym razem gdy zmieniamy status musimy także podawać opis bo w przeciwnym razie zostanie usunięty. ?
            Nie uważamy by podawanie opisu w metodzie setStatus było czymś bardzo skomplikowanym i trudnym.

            Komentarz


              #7
              1. Gdy ma się numer czatu na liście kontaktów to nie potrzebne jest raczej wysyłania prośby o pomoc. Obstawiałbym bardziej o wysłania wiadomości o treści np "start" lub "witaj". Coś, żeby było to uniwersalne(jeżeli damy np. treść users to nie powołamy na ten tekst funkcji regulaminu) i dawałoby to możliwość zignorowania tej wiadomości, a dla użytkownika nie byłoby to dziwne, aż tak. Oczywiście ja jako użytkownik tej funkcji mógłbym zobowiązać się do tego aby poinformować użytkownika o tym, że wiadomość została wysłana automatycznie i danie możliwości wyłączenia odpowiedzi.

              3. Chodziło mi bardziej o punkt 2.4, listing nr. 2. i wykorzystanie tej możliwości. Jednak jako, że mogę sam przerobić bibliotekę może sam się tym w przyszłości zajmę.

              4. Metodę na sprawdzenie już znalazłem i powiem tyle, że zanim user się "skuma", że musi wysłać numer słownie to już oberwie 3 bany. Na pewno da to większą ochronę niżeli sama obsługa.

              5. Nie jest niczym trudnym, ale po co utrudniać, i zapisywać opis do pliku, aby podczas zmiany statusu opis nie skasował się?

              PS: Dodam jeszcze tylko tyle, że jestem niezmiernie zadowolony, że udało się uzyskać jakikolwiek kontakt od strony Bot Team i jesteście w stanie wyciągnąć rękę w stronę swoich użytkowników. Oby tak dalej!

              Komentarz


                #8
                Co do pierwszego, fajnie byłoby, gdyby ustawić właśnie jakieś takie słowo, ale, żeby w wysłanej od bota wiadomości, nie było kodu php, tylko ustawiany na boty.gg.pl tekst, bo wtedy bezpieczniej
                Dzięki Wam za odpowiedź ;3
                Już niedługo...

                Komentarz


                  #9
                  Ale jaki kod php .? Chyba nikt mądry nawet o tym nie pomyślał... chodzi o to, że komunikator GG sam wysyłałby dany tekst od użytkownika do bota po otwarciu okna rozmowy, z tym, że user widziałby tą wiadomość tak, jakby wysłałby on ją sam.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X