Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

    ADMINISTRATOR: Prosimy w tym temacie pisać swoje drobne uwagi, sugestie i błędy jakie chcecie przekazać.

    Dla większych sugestii i problemów/błędów prosimy o zakładanie oddzielnych wątków w dziale Testy lub pisanie w już istniejącym jeśli temat wątku dotyczy tego samego.




    Długo oczekiwane gg, rok czasu pracy i jak dla mnie- niestety, zawód...
    nowe Gadu wcale nie jest lżejsze dla systemu, przycina się i sprawia wrażenie bardziej obciążającego system niż jego poprzednik...

    na dzień dobry, po instalacji nowego gadu niby wszystko ładnie... ale... wita mnie zamuła aplikacji oraz reakcja systemu "Program GG application nie odpowiada"...

    z tego co zauważyłem na kilka minut korzystania:
    - po wybraniu profilu gg i wpisaniu hasła- czas na kawę, aplikacja nie odpowiada... musi sobie przetrawić jaki profil jest odpalany...
    - aby odpaliło się okno rozmowy po 2x kliknięciu na kontakt musi minąć kawałek czasu (chyba nowa, rewolucyjna wersja musi sobie to przemyśleć)...
    - powiadomienie o nowej wiadomości- jest koperta w trayu, niestety... kliknięcie w nią nie otwiera rozmowy...
    - ustawienia komunikatora- ładnie zorganizowane, niestety... guziki "on/off" nie działają tak, jakby się chciało... hm... ile razy trzeba kliknąć, aby zmienił się ich stan? 4,5 ?
    - ikonka poczta...- klikam i otrzymuję komunikat "Wczytywanie..." ... trwa to dosyć długo, jak na pobranie kilku informacji (przy łączu 10mb)...

    plusy? hm... na dzień dzisiejszy, po zmuleniu systemu przez gadu - nie szukałem...

    niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na stabilną wersję... beta jak dla mnie- tylko podglądowo ...

    #2
    Przyłączam się do uwag powyżej. Póki co wracam do mojej wersji 8.
    Głównie przez opisane wyżej problemy z zamulaniem programu. Dodatkowo korzystam z dwóch numerów gg. W starych wersjach gg dodatkowe konto nie obciążało podwójnie systemu. W GG 11 jedno konto zamula a jak otworzyłam dwa to otworzył się drugi taki sam proces. Mam łącze 50MB.

    Komentarz


      #3
      Mnie na szczęście póki co takie błędy w nowym gg się nie zdarzają.

      Komentarz


        #4
        Widzę że już testowaliście. Czy GG11 instaluje się w miejsce starszego GG czy zupełnie na nowo? Jeśli zainstaluję GG11 i mi się nie spodoba to mogę go odinstalować i nadal będę miał starszą wersję?

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Gie Zobacz posta
          Czy GG11 instaluje się w miejsce starszego GG czy zupełnie na nowo? Jeśli zainstaluję GG11 i mi się nie spodoba to mogę go odinstalować i nadal będę miał starszą wersję?
          Stare gg widziane jest jako "gadu gadu" nowe jako "gg" więc będziesz mieć stare :]

          Komentarz


            #6
            Błędy po pierwszym uruchomieniu + moja opinia

            No to tak na szybko pierwsze dwa błędy, występowały one po pierwszym uruchomieniu, po restarcie zniknęły.
            1) Po pierwszym uruchomieniu nie działała zmiana zestawu dźwięków w ustawieniach. Niezależnie od wybranego zestawu testując poszczególne dźwięki odgrywał się zestaw "Kreskówkowy".
            2) Oznaczając kontakty na liście gwiazdką, przesunęły się na górę dopiero po restarcie GG. Teraz już działa to ok.

            No a jeśli chodzi o wrażenia, to porównując do GG10 jest OGROOOOOMNY postęp. GG jest o wiele ładniejsze (szczególnie okno ustawień mi się podoba). Mniej reklam (choć nie wiem na jak długo). Chyba jest szybsze, ale na pewno nie jest lekkie (RAM > 100MB to nie jest lekkość). Duży plus za stacje radiowe z poza platformy Open FM - sam player też o wiele lepszy.
            Plus za kilka standardowych schematów dźwiękowych, MINUS za brak możliwości zdefiniowania własnego.

            Ogólna ocena raczej pozytywna, ale jeszcze trochę brakuje do ideału.

            Betatesty GG na Android: FroYo (I5800XXJPS) @ Samsung i5800

            Komentarz


              #7
              Jak oceniasz nowe GG11? Bum czy zal?

              Hej,

              Nieskromnie pierwszy się wypowiem o nowym GG11, przechodząc do meritum sprawy cieszy mnie bardzo fakt że pojawił się Klient dla MacOS to jest pierwszy plus dla GG,
              nie wiem czy programiści zapomnieli ale przynajmniej dla MacOS nie mam wskakującej reklamy jak miało miejsce na Windowsach w poprzedniej wersji GG.

              Ciekawą funkcją jest Allegro podczas rozmowy GG - wysyłając komuś link do aukcji allegro prezentowany jest on w oto takiej formie:




              Natomiast linki do stron opisane są zgodnie z <tiitle> strony


              odświeżony wygląd też nie jest najgorszy - oczekuje wersji stabilnej od 0 do 10 daje mocne 8.5

              Komentarz


                #8
                Powiem, że GG bardzo mi się podoba, jednocześnie to co mi się nie podoba, to to, że wyświetla się program na pasku zadań, a nie jak to było w wersji 10 tylko ikona na pasku. Druga rzecz to jest to, że mnie zimportowało każdy kontakt 3 razy, i mam 2 kopie każdego kontaktu...

                Komentarz


                  #9
                  Jest parę błędów,jednak po ich naprawie może być to naprawdę dobry komunikator Działa stabilnie, ani razu nie wywaliło crasha

                  Dodatkowe plusy :
                  Brak wyskakującej reklamy przy starcie także na Windows
                  Tylko 2 reklamy
                  Bardzo dobrze przemyślane Archiwum
                  Możliwość ukrycia panelu newsów
                  Inne stacje radiowe
                  Archiwum Online
                  Bardzo dobrze rozbudowany dymek kontaktu

                  Komentarz


                    #10
                    Ponadto możliwe jest przejrzenie na komputerze archiwum z GG mobilnego.

                    Komentarz


                      #11
                      Moja pierwsza opinia o GG11. Błędy i braki.

                      Zacznę od tego, że w końcu okno kontaktów wygląda jak okno komunikatora, a nie jakieś combo aplikacji ze wszystkim. Jednak jedno małe "ale". Czemu przy wyłączeniu pokazywania w grupach kontakty typu INFOBOT, Blip.pl itp lądują na końcu listy? Aha i warto zauważyć, że opisy nie pojawiają się po wyłączeniu i ponownym włączeniu opcji. No i jeszcze jedno: Dlaczego nie ma opcji wyłączenia tego kretyńskiego dymku kontaktu/hoovera????!!!!!
                      Przejdę teraz do okna rozmowy i tu duży plus - fajny motyw z załącznikami- bardzo mi się to podoba. Natomiast sprawdzanie pisowni wciąż działało mimo odznaczenia w ustawieniach. Jednak pomogło PPM w oknie rozmowy i odhaczenie sprawdzania pisowni.
                      Jeśli mamy button "Zagraj" to po co w liście z załącznikami on się pojawia ponownie. Trochę bez sensu. Fajnie, że mamy klasyczne emotki z 7.7 . Jednak gdzie podziała się technika drag&drop do wysyłania plików? Wysyłanie obrazków nie działa (testowane na GG11-> AQQ). Teraz w skrócie w niektóre przełączniki opcji trzeba kilkać kilka razy, żeby zaskoczył. Dodatkowo z tego co ja sprawdziłem, nie chciało połączyć między GG11-> GG10 (wideo) - tu może być wina, że połączenie było na 1 komp więc nie jestem pewien co do błędu.

                      Plusy:
                      - Większa czytelność okna kontaktów i rozmowy
                      - Fajny motyw załączników
                      - Konfiguracja paska newsów lub jego wyłączenie
                      Minusy
                      - brak możliwości wyłączenia info o kontakcie
                      - nie można ustawić własnych dźwięków (to by się przydało)
                      - gdzie jest wyszukiwarka w archiwum?! Really?
                      - błędy drobne typu nie działające wyłączenie sprawdzania pisowni
                      - obrazki nie dochodzą na inne komunikatory
                      - pseudo miniaturyzacja linków - nie potrzebna
                      - opis lepiej żeby można było wpisać z okna kontaktów a nie z oddzielnego dymka.
                      sigpic

                      FAQ- GG10/8 ______ FAQ- MGG

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Krzys Ferrari Zobacz posta
                        - gdzie jest wyszukiwarka w archiwum?! Really?
                        Fail xP To teraz archiwum jest chyba zbędne Chyba że ktoś lubi szukać ręcznie

                        Komentarz


                          #13
                          Zapomnieli,bo na http://beta.gg.pl/info/archiwum wszystko jest

                          Komentarz


                            #14
                            Wiem, że to beta i tam jest napisane że niektóre elementy mogą być niedostępne, ale na miłość boską ! jak można wydać archiwum bez wyszukiwarki....
                            sigpic

                            FAQ- GG10/8 ______ FAQ- MGG

                            Komentarz


                              #15
                              Test GG

                              Z dobrych stron nowego GG jakie uchwyciłem to mianowicie:

                              - prosty interfejs
                              - opcja "wcześniejsze rozmowy" (duży plus)
                              - mniej pierdół, które były niepotrzebne
                              - w oknie rozmowy w kartach wyświetla się ilość nowych wiadomości (fajny bajer)
                              - skrócone opisy z linkami (np. zamiast www.demotywatory.pl/i jakieś tamm numery dalej, widoczne jest tylko demotywatory.pl), bardzo fajne
                              - brak dużych odstępów w opisach (jak to było w GG10)

                              No a teraz ta mniej przyjemna strona, czyli minusy:

                              - brak opcji "szukaj" w archiwum (ogromny minus)
                              - opcja sms nie działa, z której często korzystałem
                              - mało dostępnych skórek czy też kompozycji (jak zwał tak zwał)
                              - problem z instalacją Adobe Flash na Google Chrome, zainstalowałem prze Mozillę, bo inaczej nie szło
                              - bierze dużo pamięci (u mnie to ok. 200 Mb)

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X