Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    9 - tak
    10 - patrz punkt 9


    na większość pozostałych pytań można odpowiedzieć w ten sposób - jest to wersja beta, w dodatku pierwsza i nie ma co się dziwić, że coś nie działa, działa słabo, lub z oporami.
    http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Ąą Ćć Ęę Óó Żż Źź

    Komentarz


      #32
      Na Win 7 HP na laptopie w ogóle się nie zainstalowało. :-/
      Na Win XP na netbooku udało się, ale nie mogę zmienić rozmiaru okna, bo górna krawędź wystaje poza ekran a jakiekolwiek próby przesunięcia okna przez windowsowe Alt+Space -> Move spełzają na niczym.
      Czekam na wersję stabilną.

      Komentarz


        #33
        co do pytania 3 - nie będzie hasła do profilu; jeśli nie zapamiętasz hasła w programie, nawet jeśli go uruchomisz, nic z nim nie zrobisz (nie zobaczysz rozmów, kontaktów itp), więc dublowanie haseł jest zbędne
        co do pytań o przyszłość, na część z nich sami nie do końca znamy odpowiedzi, więc przyszłość pokaże...

        Komentarz


          #34
          U mnie zainstalowało się w folderze " AppData/Local " a nie " AppData/ Roaming " . Co ciekawe nie mam GG na dysku systemowym ani w folderze " Program Files x86 " ani w zwykłym " Program Files ".

          Komentarz


            #35
            Moje uwagi a zarazem sugestie!

            A więc tak. Długo oczekiwana premiera nowego GG11, hucznie zapowiadana, miała być rewolucja.
            Czy rewolucja wyszła? Obawiam się, że nie.
            Po testowaniu komunikatora stwierdzam iż, należy poprawić kilka ważnych i znaczących problemów.
            Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
            Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
            Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
            Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
            Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
            Co do okna wiadomości. Duży plus za pokazywanie miniaturek linku i rozsuwany pasek boczny gdzie te załączniki można zobaczyć. Nie pasują mi tu gry. Jak ktoś chce pograć może wejść na byle jaką stronę, która oferuje gry, jeżeli już GG Network się co do tego uprze, powinna być również opcja w ustawieniach aby to sobie wyłączyć.
            Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
            Co do plusów samego komunikatora. Wygląda nowocześnie a zarazem stylowo. Fajnym pomysłem jest oznaczanie kontaktów gwiazdkami jako ulubione i że są one wyświetlane na początku listy. Kamera i rozmowy działają dobrze, ale tutaj też bym dał wybór użytkownikom czy chcą z tego korzystać czy nie, bo co za tym idzie zwiększa to pamięć procesu.

            Reasumując, miał być powrót do korzeni. Częściowo się to udało, ale jest wiele do poprawy. Przede wszystkim jeśli GG Network chce odzyskać użytkowników powinien im podczas instalacji czy w ustawieniach dać wybór co chcą a czego nie chcą, po jakiego wciskać na siłę w standardzie radio itp. Na chwilę obecną GG strasznie muli komputer, jest bardzo pamięciożerne i ciężko chodzi. Mam nadzieję, że twórcy wezmą to co napisałem sobie do serca i poprawią działanie komunikatora, a co zwłaszcza dadzą NAM UŻYTKOWNIKOM wybór czego chcemy używać a czego nie.

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
              Wiadomo, to beta, w finalnej to nie ma prawa bytu
              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
              Po co wyłączać radio? Jest domyślnie włączone i Ci gra muzykę na starcie? Tego nie usuną. Poza tym to nie powinno się ładować do pamięci w momencie kiedy nie jest to używane.

              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
              Efekt wyłączenia -> nie widzisz paska.
              Efekt minimalizacji -> nie widzisz paska.

              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
              Racja, do poprawienia

              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
              Ktoś już zgłaszał

              Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
              Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
              GG pyta o to na samym początku zakładania profilu.

              Co do reszty - zgadzam się w 100%
              Tak btw. jest zbiorczy temat na takie rzeczy, a większe sugestie i błędy proszę w oddzielnych wątkach

              Komentarz


                #37
                Czy w becie GG istnieje możliwość wyszukiwania w archiwum? Może warto byłoby ją dodać.

                Komentarz


                  #38
                  Witam, ja w takiej mniejszej sprawie. Postanowiłem to zamieścić tutaj.

                  Otóż, na screenach zapowiadających nadejście nowego beta GG możemy zaobserwować dodatkowe ikony na czarnym pasku w głównym oknie aplikacji. Chodzi mi o dwie, których obecnie nie posiadamy - ikona folderu oraz strzałki wychodzącej z kwadratu. Wie ktoś co to jest? Może jakiś skrót do zapowiadanego dysku sieciowego i przeglądarka złączników? Poniżej omawiany screen.

                  Pozdrawiam, Mikim7

                  Komentarz


                    #39
                    Bym zapomniał, warto dodać powiadomienia, które informują Nas o każdej zmianie statusu (nawet tej gdy kontakt staje się niedostępny) gdy mamy oznaczony kontakt gwiazdką jako ulubiony. Zauważyłem, że informuje tylko gdy ktoś jest online, a może warto dodać bo kogoś interesuje to jak dana osoba robi się niedostępna?

                    Komentarz


                      #40
                      @Mikim7, http://komunikatory.im/gg/nowe-gg-dy...cje-zewnetrzne

                      Komentarz


                        #41
                        Taki bug: jeśli zmienimy opcję "Pokazuj opisy znajomych", aby ich nie pokazywało, to już nie możemy przywrócić tej opcji w żaden sposób, nawet jeśli wyłączymy GG i inne cuda

                        PS. Jak to ma być poprawa wydajności, to nie wiem ;o Do tego, zmiana statusu, włączenie okienka rozmowy, i inne zajmuje kupe czasu...
                        STARE GG:
                        http://screenshooter.net/5533408/kujyojo

                        NOWE GG:
                        http://screenshooter.net/5533408/ivdpqac

                        Jak po becie się to nie zmieni, to znów powrót do Gadu-Gadu 8

                        Komentarz


                          #42
                          Witajcie, od siebie dodam taką uwagę: gdy otwieram sobie pierwszą rozmowę z dowolnym kontaktem, ikona na pasku zadań prezentuje status rozmówcy. Mimo tego, że: rozmówca zmienia status lub otwieram nową rozmowę z kim innym i przełączymy się na kartę z nią, a nawet zamykam kartę z tą pierwszą rozmową, ikonka na pasku start nie zmienia się - pokazuje status pierwszego rozmówcy w momencie, gdy do niego napisałem, wprowadzając tym w błąd.
                          Warto to poprawić lub, ewentualnie, zrezygnować całkiem z różnych ikon, zostawiając tylko podstawową.

                          I jeszcze takie moje obawy - czy gdy ukrywamy w GG, dla przykładu, sekcję z wiadomościami na dole listy kontaktów, to czy ona przestaje działać, czy zwyczajnie działa w tle, nadal obciążając procesor? To samo się tyczy innych rzeczy, które możemy sobie w GG przełączać. Może ktoś rozwiać albo potwierdzić te wątpliwości?

                          EDIT: Jeszcze jedna rzecz, a mianowicie - gdy okno rozmowy jest zmaksymalizowane, to przycisk do zamykania go powinien znajdować się nad paskiem do rozwijania widoku załączników i gier, zamiast obok niego - tak, aby zawsze przeciągnięcie "do oporu" wskaźnika myszy w prawy górny róg ekranu skutkowało trafieniem w [x].
                          Ostatnio edytowany przez VanillaBear; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Dopowiedzenie.

                          Komentarz


                            #43
                            @Holls - Poradziłem sobie z tym... Nad listą kontaktów obok plusika dodajacego nowego znajomego jest taki szary kwadrat. Tam włącz opisy i zacznie działać

                            Komentarz


                              #44
                              Witam
                              Może mi ktoś powiedzieć czy jest coś nie tak z serwerami bo gg pokazuje mi 2 różne statusy w trayu że jestem niedostępny a w oknie listy rozmowy że jestem dostępny

                              Komentarz


                                #45
                                wazne zmiany w gg 11

                                brak mozliwosci w oknie pisania statusu/opisu, wcisnecia entera, aby zrobic przerwe.
                                nie pamieta polozenia okna rozmow, po zamknieciu okna rozmow i programu gg.
                                likwidacja paska gg z paska zadan, aby tylko byl w tray'u przy aktywnym oknie.
                                mozliwosc skasowania grup ulubione i pracownicy z listy kontaktow.
                                aby pasek z grami w oknie rozmow, mozna bylo zmienic na lewo strona.
                                instalacja w program files.
                                automatyczna aktualizacja, nie caly instalator, tylko nowe pliki.


                                narazie to tyle moich uwag, propozycji.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X