Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak sprawdzić kto sobie robi jaja z ruznych gg i czy to mozliwe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak sprawdzić kto sobie robi jaja z ruznych gg i czy to mozliwe

    Wita nie widzę od odpowiedniego działu więc tu zadam prytanie jest tak kilka razy ktoś z kilku gg robi mi świństwo a to u przyjaciółki pisał do nie jak i jej kosztem znajomych jej bawił się z numeru gg a podejrzewam ze był usuwany nr więc proszę mi powiedzieć napisać da rade tą osobę znaleźć o ile ta osoba nie maskuje swego ip słyszałem nie raz w tv ze takie rzeczy robią jak acta była ta rządowa akcja i ktoś tak pisał ze człowiek miał sprawę a w tym nie brał udziału wyszło ze z jego komputera było to a nie był winny ale wracając do pytania jak ktoś napisze usunie gg to po tym mogę sprawdzić delikwenta żartownisia

    #2
    Nie wiem o jakich jajach i świństwach piszesz ale masz kilka możliwości załatwienia tej sytuacji:

    1. Możesz z poziomu GG zablokować piszący numer GG lub ustawić opcję nieotrzymywania wiadomości od nieznajomych.
    2. Jeżeli wysyłane do Ciebie wiadomości mogą naruszać prawo wówczas można zgłosić sprawę na Policję, której postępowanie ma na celu ustalenie sprawcy takich naruszających prawo wiadomości.
    3. Ostatecznie możesz również zdecydować się na zmianę numeru GG. W tym wypadku pamiętać jednak należy, że trzeba będzie stworzyć sobie od nowa listę kontaktów i powiadomić o zmianie znajomych.

    Komentarz


      #3
      Rozumiem przyjaciółka ponoć zgłosiła tak wspomniała ale jak ktoś usuną numer odrazy gg można znaleźć taką osobę a coraz częściej się słyszy czyta ze sobą pokrzywdzona nigdy nie pisała nie była tu a wszystko wskazuje ze to z jej komputera jest ostatnio znajomy mi pisał zwidział u siebie jak czytał jakiś tekst ze u niego ruszał się kursor tak jak by ktoś był na jego komputerze możliwsze ktoś wejdzie przez internet na twój komputer i z i z tego komputera złamie choć by prawo osoba niewinna oberwie pytam chciał bym się odwiedzić jak to jest dużo o tym się słyszy ktoś coś ponoć przez internet zrobił a o tym nie wie a wiem ze tyllko to były jakieś żarty nic konkretnego jak skłócenie 2 osoby

      Komentarz


        #4
        Ustalenie tego, czy ktoś coś zrobił, czy czegoś nie zrobił za pośrednictwem komputera i internetu, należy do organów ścigania. Każdy taki przypadek jest indywidualny.

        Komentarz


          #5
          Tak ja rozumiem ale zanim bym zgłosił chce się dowiedzieć czy jest mozliwe to by ktoś używając jakiego kol wiek gg nr. mógł tak napisać ze z mego ip przyjaciółka mi pisała ze na liście gg w opcjach podawało me gg a ja jej złośliwych wiadomości jako ktoś inny nie pisałem a poco mi sprawy sądowe problemy stąd szukam informacji by wazie czego wiedzieć jak bronić się

          Komentarz


            #6
            Przyznam, że nie do końca rozumiem co dokładnie chcesz wyrazić.

            Teoretycznie różnego rodzaju nadużycia internetowe mogą zmierzać do podszywania się pod innego użytkownika sieci jednak zwykle stosuje się w tym zakresie różnego rodzaju zabezpieczenia uniemożliwiające takie działania.

            Wskazujesz, że koleżanka widziała Twój numer GG. W takiej sytuacji tutaj nie chodzi chyba o IP tylko o zabezpieczenie dostępu do Twojego numeru GG lub nawet do numeru i komputera. Stosując zabezpieczające programy antywirusowe i firewall oraz tworząc skomplikowane hasła dostępowe (bez podawania imion, ciągów znaków, czy cyfr) zabezpieczasz swój komputer i programy przed zagrożeniami płynącymi z internetu. W zakresie samego GG również masz narzędzie, które pozwala monitorować dostęp do programu z innych lokalizacji. W opcji GG/Ustawienia/Komunikator/Sesje możesz zobaczyć, czy Twój numer GG jest zalogowany w jakiejś dodatkowej lokalizacji. Jeśli wyświetlają się tam dodatkowe dane oznacza to, że być może ktoś niepowołany ma dostęp do Twojego numeru, oczywiście przy założeniu, że sam nie jesteś zalogowany dodatkowo na telefonie lub nie zostawiłeś uruchomionego GG w pracy. W takich sytuacjach warto zmienić hasło do GG co powinno wyeliminować problem.

            Komentarz


              #7
              Chodzi o to ze przy nr z którego pisane było a nie był gg mój obecny a inny po dodaniu na liste kontaktów podawało me ip tego nie rozumiem sam korzystam z komputera swego i nie rozumiem jak to mozliwe

              Komentarz


                #8
                Możesz wskazać gdzie konkretnie było podane to IP?

                Komentarz


                  #9
                  to ip było podane jak naciska się na dodany kontakt gg na liście kontaktów i wyświetla podane ip

                  Komentarz


                    #10
                    To ja się trochę wtrącę - podaj z jakiej wersji programu korzystasz, bo wydaje mi się że to nie jest gg11. Przynajmniej ja w gg11 nie zauważyłem aby gdzieś było wyświetlane IP. Taka funkcja o ile pamiętam była w gadu-gadu 7 ale późniejszych wersjach już jej nie widziałem.

                    Komentarz


                      #11
                      Jakiekolwiek IP widoczne jest w GG 11 tylko i wyłącznie w ustawieniach komunikatora w części Sesje wtedy, gdy Ty lub ktoś inny zaloguje się na ten sam numer GG z innego komputera lub innej końcówki.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X