Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Adres IP!!

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Można, ale takie AQQ by się do tego nie stosowało i co wtedy?

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    LG
    Model tel.
    Swift l5
    FW telefonu
    Android 4.1.2
    Co do miasteczek to zawsze można je usunąć
    CzatGG: Kliknij!
    Moje GG: Kliknij!

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2
    FW telefonu
    Android 5.1
    Teraz to już trochę przesadzacie...
    Qurix ja tam nie wiem jak inni ale np ja jeszcze z obrembu swojego miasta nikogo nie poznałem to gdzie tu mówić o osiedlu. Co do zmiennego ip to takie troolowanie następuje zazwyczaj w odstępie paru minut aż się dzieciakowi znudzi. Dodatkowo jezeli napisałby ze zbanowanego gg odrazu blokada dla tego ip.
    Blokowanie nowych numerow tez uwazam za zly pomysl bo co wtedy gdy np. Ja bd chciał zmienić gg(a już niedługo bd pewnie musiał...) ?
    MAC to już wgl. Benioo poczytaj więcej zamiast czepiać się ortografi i interpunkcji. Piszemy na forum, a nie oficjalne pismo(oczywiście istnieją granice).
    Z ciasteczkiem dla komunikatora ecale niegłupi pomysł. Co prawda jest jakiś odsetek osób korzystających z innych programów do połączenia się z gg ale oytanie jak duży.. Z własnego doświadczenia wiem że ten od GG najbardziej przemyślany(chodź aż za bardzo rozbudowany i ciężki, przydałaby się lżejsza wersja)

Doświadczony GGadacz
    Ja cię nie czepiam
    Właśnie takie id dla każdego komunikatora byłoby dobre, większość ludzi korzysta z klienta GG, więc chociaż troszeczkę by pomogło

Rozmowny Awatar MKevas
    Marka tel.
    Nokia
    Model tel.
    Lumia 610
    FW telefonu
    Windows Phone 7.8
    Tylko weź Benio pod uwagę, że musieliby wszystkie komunikatory dostosować Na pc, webgg, androida itd. Komu by się chciało:p

Doświadczony GGadacz
    Ich programistom?
    No kurde, chyba po to wypuścili tą bibliotekę, żeby ją rozwijać, tak? Według potrzeb jej użytkowników, tak? No to taka jest nasza potrzeba

Bot Team
    Go
    Dzień dobry,

1.
    Czy szanowne grono administracyjne gg mogłoby dodać jakże banalną ale! Potrzebną funkcję która umożliwiała by pobrać numer IP numeru gg ?
    Ogólnie w kwestii podawania numeru IP to jesteśmy tego samego zdania co użytkownik Qrix:

Dlaczego blokada po IP jest nieskuteczna? Bo IP jest zmienne, to raz. Dwa: jeśli nie życzycie sobie "multi" to po IP nie sprawdzicie tego BO istnieją sieci osiedlowe o jednym IP dla całego osiedla. Zbanujecie wtedy wszystkich, w dodatku niesłusznie, bo nie będzie to ta sama osoba.
    Po pierwsze: adres IP jest zmienny. Piszecie w jednym z wątków:

Teraz potrafią założyć 10 numerów tylko po to żeby zrobić Ci na złość i kogoś obrażać bądź siejąc ploty.
    Jeżeli jedna osoba zakłada po 10 numerów GG to oznacza to, że musi zmieniać adres IP i dopiero po jego zmianie zakłada nowy numer GG. Nie da się założyć 10 kont GG z tego samego adresu IP. Banowanie 10 różnych adresów IP nic tutaj nie zmieni. Wręcz przeciwnie może ograniczyć dostęp do bota innym użytkownikom, którym zostanie przydzielone IP blokowane przez Waszego bota.

Po drugie: banowanie większych sieci np. lokalnych dostawców internetu (ISP) lub mniejszych sieci np. sieci osiedlowe.

Załóżmy, że 20 osób siedzi na czacie. Te 20 osób podłączonych jest przez lokalnego dostawcę internetu. Te osoby "wychodzą na świat" jednym adresem IP. Przyznanie bana jednej osobie powoduje, że pozostałe 19 nie może korzystać z czatu.

Wszelkie pomysły dotyczące ciasteczek lub "unikalnego numeru komunikatora" odpadają. Platforma BotAPI działa na zupełnie innej warstwie komunikacji i nie ma oraz nie będzie miała dostępu do takich rzeczy nawet jeśli by istniały w komunikatorach GG.

A czy istnieje może możliwość stworzenia metody zwracającej datę rejestracji numeru GG?
    To w dużej mierze rozwiązało by problem z filtrowaniem spamu
    Pozdrawiam, Kubofonista
    http://ggczat.net & http://kubofonista.net

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    LG
    Model tel.
    Swift l5
    FW telefonu
    Android 4.1.2
    Możesz sprawdzić czy numer został niedawno założony np. do numeru 45000000 dodać tysiąc i potem sprawdzić co wyjdzie pod adresem
    api.gadu-gadu.pl/users/nr_gg.xml
    CzatGG: Kliknij!
    Moje GG: Kliknij!

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    No i co to sprawdzenie nam da? Raczej nic.

Uprawnienia umieszczania postów