Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ikona wiadomości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Brak przycisku Wyjdź nie oznacza, że aplikacja będzie siedzieć w Ramie. Wyłącz ikonkę w ustawieniach i aplikacja będzie zabijana w razie gdyby Ramu brakowało automatycznie. Uśpiona aplikacja nie zabiera CPU, jedynie ram.

    Komentarz


      #32
      A jeżeli program będzie w tzw uśpieniu, a nie będzie internetu, to nie będzie non stop szukać połączenia i nie będzie robić drenażu baterii że się tak wyrażę? Ja mobilnego internetu nie używam wcale, tylko Wi-Fi.

      *

      Komentarz


        #33
        Aplikacja dostaje informację od Androida, że obecnie nie ma żadnego połączenia internetowego, więc grzecznie czeka z próbami połączeń do czasu, aż się jakieś pojawi.

        Komentarz


          #34
          Gdy ukryjemy ikonę i przyjdzie wiadomość pokazuje się czarno białe (w sumie to szare) słoneczko. Nie mogło by być kolorowe?

          *

          Komentarz


            #35
            Chyba nie, bo tam ma być ikona wiadomości, a nie słoneczko. To błąd. Tak samo jest gdy ustawimy kolorowe ikony.

            Komentarz


              #36
              Bardzo dziękuję autorom. 3x zabijałem proces GG i nadal wraca, niestety po kilku latach długiej 'współpracy' muszę podziękować i odinstalować aplikację bo po prostu nie mam ochoty być 24h online. Jestem zalogowany na komputerze i cały czas dostaje powiadomienia na telefonie na dodatek muszę je cały czas odczytywać bo są ciągle oznaczone jako nieprzeczytane. Skoro autorzy mają w dupie zdanie użytkowników to niech tracą. Moja dobra opinia o GG na Androida w tym momencie została zaprzepaszczona i jedyną aplikacje, która Wam wyszła spieprzyliście równo. Dziękuję bardzo, żegnam!

              Komentarz


                #37
                Nie rozumiem Twojego problemu. Po co zabijasz aplikację jak jest w niej opcja Wyjdź lub zwyczajnie możesz się z niej wylogować? Poza tym masz świadomość, że zabicie aplikacji nie spowoduje, że Cię wyloguje z serwerów?

                Komentarz


                  #38
                  A gdzie jest ta opcja wyjścia? Ja mam tylko wyloguj z rozwijanego lewego paska. Mam najnowszą wersję z marketu.

                  *

                  Komentarz


                    #39
                    Dowcip miesiąca. W changelogu w sklepie jest wpis, że poprawiono wygląd na Androidzie 5.0 Lollipop. Spodziewałem się wyglądu MaterialDesign, ale gdzie tam. Jedyna zmiana to usunięcie kolorowej ikony statusu, teraz jest tylko czarno biała jedna albo brak.

                    Brawo! Po co nam widzieć status na ikonie. Można dac jedną szarą i chooj tam. Pewnie kolejna wersja całkiem ikonę usunie.

                    Nic to że wygląd archaiczny jak cholera. Nic to że czarny panel boczny gryzie w oczy. Trzeba było się doczepić do ikony bo to zgodnie ze standardami. Inne standardy to ma się w d.... i ok. Zobaczcie jak wygląda google messenger do smsów jeśli chcecie być w zgodzie ze standardami wyglądu.
                    Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #40
                      To nie jest tak, że Google wydaje sobie nowe wytyczne, a my pstrykniemy palcem i już aplikacja wygląda inaczej. Poprzednią zmianę wyglądu robiliśmy około pół roku. Cały czas pracujemy nad zmianą, ale to wymaga czasu, a my robimy to małymi kroczkami.

                      Archaiczny wygląd? Nie zgodzę się. Archaiczny byłby z czasów Androida 2.x. My bazujemy na Holo, który był jeszcze aktualny pół roku temu.

                      Poprawiliśmy najbardziej kluczowe rzeczy. Czyli na przykład wygląd powiadomień. Przed poprawką powiadomienia były chyba na szarym tle.

                      Jeśli chodzi o usunięcie kolorowej ikony, to sprawa wygląda tak:

                      Z dokumentacji zmian w Androidzie 5:

                      Update or remove assets that involve color. (...) The system draws notification icons in white (...)
                      Źródło: http://developer.android.com/about/v...0-changes.html

                      W luźnym tłumaczeniu: Zaktualizuj lub usuń grafiki zawierające kolor, ponieważ Android będzie rysował ikony w kolorze białym.

                      Czyli chcąc lub nie, usunąć opcję kolorowych ikon z Androida 5 musieliśmy.

                      Uprzedzając wypowiedzi "Ale przecież program ten i ten ma nadal kolorową ikonkę": Program taki nie przedstawia się jako kompatybilny z Androidem 5. Gdy zacznie, jego kolorowa ikona zostanie automatycznie zastąpiona czarno-białą.

                      Komentarz


                        #41
                        Ok. Nie chodzi tu o spór o kolor. Chodzi o pozbawienie pewnej funkcjonalności. Niedopuszczalne jest aby ikona była jednakowa niezależnie od statusu. Są inne sposoby na odróżnienie niż kolor. Wszyscy są przyzwyczajeni że ikonka w trayu na pc, a na pasku powiadomień w Androidzie reprezentuje status. Wszystkie znane mi komunikatory tak mają.

                        Zamiast nad tym chwilę pomyśleć, idziecie po najmniejszej linii oporu i dajecie tylko jedną szarą ikonkę.

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
                          Wszyscy są przyzwyczajeni że ikonka (...) na pasku powiadomień w Androidzie reprezentuje status.
                          Nie pisz w imieniu innych. Wszyscy, których ja znam, są przyzwyczajeni, że komunikator nie ma żadnej ikony na pasku powiadomień.

                          Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
                          Wszystkie znane mi komunikatory tak mają.
                          To znaczy które? Bo wszystkie znane mi komunikatory nie mają żadnej ikony na pasku powiadomień: Hangouts, FB Messenger, Skype, Snapchat, Whatsapp...

                          Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
                          Zamiast nad tym chwilę pomyśleć, idziecie po najmniejszej linii oporu i dajecie tylko jedną szarą ikonkę.
                          Będziemy z tym jeszcze kombinować.

                          Komentarz


                            #43
                            Uściślijmy coś. Hangouts, messenger itd to kiepskie porównanie. KAŻDY kominikator, który umozliwia zmiany statusu jak dostępny, niedostępny itd albo ma ikonę włączoną domyślnie albo umożliwia jej włączenie. Najblizszy przykład skype.

                            Te które ikony nie mają, są pomyślane do działania w tle jako zamiennik połączeń głosowych przez sieć gsm, nie mają obsługi statusów, nie widać które kontakty są online a które nie (znów odpowiednik smsów i połączeń telefonicznych). Ikona nie jest więc do niczego potrzebna a aplikacja zawsze działa w tle, tak jak np usługa sms, analogicznie. Nie można sobie np ustawić statusu niedostępny w Imo, Tango i pozostałych. Zawsze jak jest sieć, przyjmują połączenia i wiadomości. Więc ikona nie miałaby sensu.

                            Gadu gadu zaś powinno być odpowiednikiem komunikatora z komputera pc. Jest uruchamiane i zamykane, są statusy kazdego kontaktu, opisy. Główną funkcją ikony jest informowanie że gg jest uruchomione, jaki jest ustawiony status itd.

                            Jeśli chcecie zrobić odpowiednik Hangouts to ok, ale jeśli program działa tak jak teraz, to obowiązkowo wygląd ikony powinien określać aktualny status. A nie wystawianie jednej szarej ikony bo nie chce się wymyślać wielu szarych ikon dla różnych statusów. Przecież to nie jest ani trudne ani niemożliwe, wystarczy nie iść na łatwiznę.
                            Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X