Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka typowych, małych błędzików

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kilka typowych, małych błędzików

    Witam, w sumie jestem nowy na tym forum, ale tak na szybko sobie przetestowałem nowego klienta gg i chciałem uczepić się o kilka rzeczy:

    1. Emotikony z tagu na grafikę zamieniają się dopiero po wysłaniu, zapewne planujecie dodać automatyczne zamienianie w edytorze tekstu, ale jednak się upomnę (chyba, że pominąłem gdzieś opcję włączenia) - zapewne ktoś o tym wspomniał
    2. Każda z form po "resize" zamienia się w półprzeźroczysty, szary kwadracik. Da się przyzwyczaić, ale jednak wolę zapytać, czy będzie w przyszłości wprowadzona dynamiczna zmiana rozmiaru okna
    3. Tutaj tak z ciekawości: Trochę irytuje mnie nowa ikona gg, ma zeza rozbierznego. Planujecie ją zostawić na stałe ?
    4. Czy będzie taka możliwość, aby ikony statusów zależały od zmiany templatki? Bardzo lubię te z gg8 i chciałbym przy nich zostać robiąc sobie nową skórkę dla tego gg
    5. Denerwuje też, że opcja "showInTaskbar" nie jest wyłączona dla głównej formy GG (tj. listy kontaktów). Zawsze nie pokazywało się na pasku zadań, z drugiej strony wiadomo, kiedy lista kontaktów nie jest schowana
    6. Jedna z bardziej ważniejszych chyba rzeczy: Scrollbar w edytorze tekstu okna rozmowy.. Gdy przekopiuje się dłuższy tekst, albo wrzuci większy obrazek, to lipka niemała.
    7. Obrazki w przychodzących i wychodzących wiadomościach - Przydałoby się wg. mnie ich skalowanie, jak w poprzednich wersjach - Tutaj, jeśli są większe, wychodzą poza obszar okna na prawą stronę.
    8. Najbardziej wartościowy dla mnie punkt: Archiwum gg.. Naprawdę chcecie zrobić je online? Jest możliwość trzymania go offline, czy nie będzie? Mam swoje archiwum już 4 lata i ma ok. 300mb, do tego wszystkie obrazki w cache, to 2x tyle. Wasze serwery wyrobią, jeśli byłoby przykładowo 100.000 takich osób? No i zakładam, że imgCache nie zamierzacie tam trzymać..
    9. Chyba coś nie idzie zmiana paczek dźwiękowych.. I tak btw. czy będzie dostępna (o ile jej już nie ma - nie wiem, nie mogę zmienić paczek) paczka z udźwiękowieniem z gg7? Czyli najbardziej klasyczny dźwięk wiadomości i dostępności
    10. Jak w każdym kliencie po gg7 denerwuje mnie chmurka kontaktu, która pojawia się po jego zaznaczeniu. Będzie możliwość jej wyłączenia?
    11. To samo w oknie rozmowy. Będzie możliwość wyłączenia tego prawego wysuwanego menu? Jeśli nie, to to akurat można przeboleć
    12. Czy zmienianie opisu musi być w wysuwanej chmurce, czy mogłoby być tak jak w gg8, tylko np. z multi-line'owym textboxem? No i jak już o opisie mowa, to czy możnaby było zmieniać go przed wejściem na dostępny, tak jak było to w gg8? Zawsze wolałem najpierw zmieniać opis, a dopiero potem się logować, ale to da się przeboleć
    Mam nadzieję że donoszę nowinki i nie było choćby jednego z powyższych błędzików wymienionych na forum
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Fogg; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: dodatkowe punkty

    #2
    A propos emotek, to ja chciałbym dodać, że w obecnej wersji GG emotikony nie zmieniają się po wysłaniu jeżeli nie użyje się polski znaków, np nie działa <sciana>. Wiem, że można to uznać za wymuszenie na użytkownikach stosowania poprawnej polszczyzny, ale... no właśnie, byłoby miło gdyby <sciana> też działała

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez silver Zobacz posta
      A propos emotek, to ja chciałbym dodać, że w obecnej wersji GG emotikony nie zmieniają się po wysłaniu jeżeli nie użyje się polski znaków, np nie działa <sciana>. Wiem, że można to uznać za wymuszenie na użytkownikach stosowania poprawnej polszczyzny, ale... no właśnie, byłoby miło gdyby <sciana> też działała
      To akurat jest już kwestia dobrania tagów, np. w poprzednich wersjach jedna emotka miała ich po kilka, jak właśnie takie <ściana> i <sciana>
      Pewnie w przyszłości będzie się to dało zmienić w pliku z listą emotikon, bo teraz widzę, że nawet emotikony są pochowane w bibliotekach. Chyba, że są świeżo online

      Komentarz

      Pracuję...
      X