Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akceptacja nowego kanału przez admina

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Akceptacja nowego kanału przez admina

    Witam
    Posiadam komendę na dodawanie kanałów przez innych użytkowników.
    Jak ktoś założy kanał, to od razu kanał zostaje dodany do bazy. A ja bym chciała, żeby osoba, która zakłada kanał, dostała informację o zaakceptowaniu go przez administratora np w randze 100 i by dostała taką treść: "zgłoszenie na założenie kanału została wysłana do administratora. Po jej zaakceptowaniu zostaniesz poinformowany" A ja bym dostała informację, że jakiś dany użytkownik chce założyć kanał i musiałabym zaakceptować, a jeśli bym nie chciała to mogłabym odrzucić.
    Jak to zrobić? Mógłby mi ktoś w tym pomóc?
    Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi,, a jak nie too bardziej wytłumaczę.

    Oto kod komendy:

    Kod php:
    <?php
     extract
    ($GLOBALS);
        if(!
    $parts[2] || (int)$parts[2] == )    {
    die(
    "".$main->diee("Zle!! wpisz [nazwa_kanalu] [gg_admina] ;P")."");}
        
    $kan strtolower($parts[1]);
     if (!
    ereg ("^[0-9a-zA-Z]*$"$kan )){ die("".$main->diee("Nazwa kanału może tylko znaki [0-9a-z]")."");}
        
    $q$db->query("select * from `channel` where `kanal`= '{$kan}'");
        if(
    $q->num_rows == 1){
    die(
    "".$main->diee("Podany kanał juz istnieje!")."");}
        
    $db->query("insert into `channel` ( `kanal`, `allusers`, `pkt`) values ('{$kan}', '1', '500')");
        
    $db->query("INSERT INTO `cau` (`kanal`, `numer`, `nick`, `staff`,`echo`) VALUES('{$kan}', 46362138, 'Sweet', '100','tak'),('{$parts[1]}','{$parts[2]}', '{$parts[2]}', 50,'nie')");
      
    $main->echoo("Kanał #{$parts[1]} został dodany do bazy :)");
      
    $main->cmdd($nick." dodał kanał którego jesteś właścicielem aby na niego wejść wyloguj się z obecnego kanału (/quit) i zaloguj sie na swój kanał wpisując /join $parts[1]"$parts[2]);
    Ostatnio edytowany przez sweet-girls; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    SProsze... Zostaw pisanie czatu innym... Siedzisz w tym juz spory czas i takie glupie pytania zadawać. Postaraj się coś sama zrobić a nie prosisz odrazu o odpowiedzi. Jeżeli nie chcesz się w to bawić to po prostu zleć wykonanie tego innej osobie.

    PS: jak coś to mogę taką bzdetę w międzyczasie dla cb napisać na zlecenie

    Komentarz


      #3
      Dla Ciebie to może i jest głupie pytanie, bo pewnie się na tym dobrze znasz.
      A ja nie jestem zbyt dobra w tym, uczę się powoli, niektóre umiem sama napisać, a niektóre nie, "nie od razu Rzym zbudowano".
      Jeśli byś miał czas na napisanie, to by było mi miło..

      Ps.
      Jaką stronę, książkę itp. itd. byś polecał na naukę php?
      Bo skoro dobrze się znasz na php to myślę, że musiałeś się z czegoś nauczyć
      Ostatnio edytowany przez sweet-girls; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        Jeżeli kożystasz z czyjegoś skryptu to wystarczy analogiczne myślenie, sprawdzanie co dany kod wykonuje a później w odpowiednie miejsca go kopiować i modyfikować. Ja się nauczyłem włałnie przez taką analizę różnych skryptów botów/czatów i czytanie w necie na temat danych funkcji, czy zagadnień. Potem to odpowiednio pod mój rozum przerabiałem(zazwyczaj w skryptach nieprawidlowo uzywane wzorce itp)

        Jeżeli ci tak to ciężko wchodzi to poczytaj na temat kilku zagadnień:
        -> Kurs PHP
        -> Kurs MySQL
        -> Podstawy OOP

        Reszte szukasz w necie potrzebnych funkcji lub odezwij sie tutaj. Jakieś drobne rzeczy kazdy Ci podpowie. W zasadzie to wszystko.

        Komentarz


          #5
          sweet-girls, mogę Ci pomóc przy skrypcie, pisz na gg:34655403 i tak nie mam co teraz robić
          Już niedługo...

          Komentarz

          Pracuję...
          X