Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozwój na windowsie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rozwój na windowsie?

    Witam.

    Chciałbym zapytać dlaczego rozwój tak prostej aplikacji na dodatek opartej w tworzeniu o banalne standardy webowe jest kompletnie znikomy? Co stoi na przeszkodzie w tworzeniu aplikacji na najpopularniejszy system zamiast poprawiania już dobrych aplikacji na mało istotne systemy (linux, iOS)? I tak już mało kto korzysta z GG, ale mimo wszystko chciałbym by istniała na rynku jakakolwiek aplikacja, która będzie służyć za odpowiedni komunikator, bo niestety alternatywy ostatnimi czasy mają się bardzo krucho :X Czy w zespole developerskim są dwie osoby czy jak, bo napisanie poprawek do takiej aplikacji nie jest specjalnie pracochłonne? ;d I przede wszystkim popracujcie nad tą swoją mikro przeglądarką jeżeli chodzi o zużycie ramu, bo używanie 2x Firefoxa (ta, FF oraz GG to ten sam silnik) bądź Chrome z GG mi się zbytnio nie opłaca.

    Pozdrawiam zimno.

    #2
    Rozumiem, że chodzi Ci o desktopową wersję komunikatora przeznaczoną na system Windows. Warto napisać jakie dokładnie poprawki masz na myśli.

    Komentarz


      #3
      Witam. Żaden problem. Jeżeli chodzi o poprawki bądź też usprawnienia / ficzery:
      - optymalizacja zużycia pamięci,
      - usunięcie nachalnych reklam (okno popup), wystarczą te w oknie rozmowy oraz komunikatora,
      - pełne linki bez skracania, które nie są przepuszczane przez serwery GG (mają się zachowywać tylko i wyłącznie jak klikalne permalinki, bez zbędnych opisów),
      - możliwość wyłączenia ikonki na pasku zadań, wrzucenie głównego okna aplikacji tylko do traya,
      - możliwość regulacji szerokości głównego okna z listą kontaktów,
      - możliwość usuwania rozmów z archiwum,
      - przywracanie starych opisów,
      - możliwość wyłączenia strefy / muzyki / dysku / prezentów (lub wszystkich na raz),
      - możliwość wyłączenia bądź ukrycia paska aplikacji lub samej platformy,
      - ciemny wygląd komunikatora.

      Z punktu widzenia wyłączenia muzyki / dysku - spoko, rozumiem, to akurat nie jest tak prosta sprawa. Reszta są to wg mnie wręcz rzeczy, które powinny zostać dopracowane bądź wprowadzone.

      Pozdrawiam, i dziękuję za zainteresowanie.

      Komentarz


        #4
        Dzięki za przedstawienie swojego punktu widzenia. Interesujemy się sugestiami użytkowników. Nie wszystkie jednak możemy wprowadzić w życie lub nie możemy zrobić tego od razu.

        Możliwość usuwania rozmów z archiwum funkcjonuje w GG 11. Tobie zapewne chodzi o możliwość usuwania samych informacji o tym z kim były prowadzone rozmowy, obecnej w opcji "Ostatnie". Chcemy to wprowadzić, aczkolwiek oczekiwanie na tę zmianę jeszcze trochę potrwa.

        Opcja pełnych linków też jest dostępna. W ustawieniach GG/Ustawienia/Komunikator/Okno rozmowy trzeba wyłączyć "pokazuj rozwinięcia dla linków i plików".

        Poruszone zagadnienia zgłosiliśmy jako sugestie ewentualnych zmian czy poprawek. Przyznam jednak, że wydaje mi się, iż niektóre z nich nie mają kluczowego znaczenia dla używania komunikatora. Bardziej mają one znaczenie wizualne. Tak czy inaczej, przygotowujemy zmiany przynajmniej w zakresie części z nich.

        Jeśli chodzi o reklamy, muszę stwierdzić, że w porównaniu do reklam emitowanych na niektórych portalach internetowych, nasze reklamy nie są uciążliwe. Rozumiem, że ogólnie reklama nie cieszy się popularnością użytkowników internetu. Z drugiej strony czy chcesz nam powiedzieć, że masz dla nas np. darmowe serwery, w związku z tym wystarczające są tylko dwie reklamy?

        My również Ciebie pozdrawiamy.
        Ostatnio edytowany przez GGAdmin; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          Możliwość usuwania rozmów z archiwum funkcjonuje w GG 11. Tobie zapewne chodzi o możliwość usuwania samych informacji o tym z kim były prowadzone rozmowy, obecnej w opcji "Ostatnie". Chcemy to wprowadzić, aczkolwiek oczekiwanie na tę zmianę jeszcze trochę potrwa.
          Niestety nie. Funkcja usuwania rozmów w archiwum w aplikacji desktopowej nie działa, gdyż pojawiają się problemy z synchronizacją i usunięte rozmowy dalej są w archiwum na serwerze i vice versa.

          Opcja pełnych linków też jest dostępna. W ustawieniach GG/Ustawienia/Komunikator/Okno rozmowy trzeba wyłączyć "pokazuj rozwinięcia dla linków i plików".
          Mi chodzi o permalinki, a nie o linki przepuszczane przez serwery GG. Czyste permalinki bez żadnych opisów.

          Poruszone zagadnienia zgłosiliśmy jako sugestie ewentualnych zmian czy poprawek. Przyznam jednak, że wydaje mi się, iż niektóre z nich nie mają kluczowego znaczenia dla używania komunikatora. Bardziej mają one znaczenie wizualne. Tak czy inaczej, przygotowujemy zmiany przynajmniej w zakresie części z nich.
          W takim wypadku kiedy zostaną wprowadzone? Nie sądzę by okres pół roku był jakoś specjalnie krótki jeśli chodzi o okres developerski dla ZESPOŁU jakim jest GG Team.

          Jeśli chodzi o reklamy, muszę stwierdzić, że w porównaniu do reklam emitowanych na niektórych portalach internetowych, nasze reklamy nie są uciążliwe. Rozumiem, że ogólnie reklama nie cieszy się popularnością użytkowników internetu. Z drugiej strony czy chcesz nam powiedzieć, że masz dla nas np. darmowe serwery, w związku z tym wystarczające są tylko dwie reklamy?
          Mi nie chodzi o całkowite wykluczenie reklam, tylko o wyrzucenie tych uciążliwych dla usera.

          Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest specjalnie pańską(pani) mocną stroną gdyż określiłem się dosyć jasno w poruszonych kwestiach.

          Pozdrawiam.

          Komentarz


            #6
            W takim wypadku opisz dokładnie czym u Ciebie charakteryzują się problemy z synchronizacją i podaj swój numer GG. Sprawdzamy tę kwestię. Poza sygnałem od Ciebie mam tylko jedno jednoznaczne zgłoszenie (sprawa jest przedmiotem naszej analizy), gdzie wskazano, że czynność ta nie przebiega prawidłowo.

            Możesz podać przykład takiego permalinka, bo tutaj rzeczywiście Cię nie rozumiem? GG 11 umożliwia wysłanie linka w postaci opakowanej, czyli z jego miniaturką oraz w postaci nieopakowanej, czyli bez miniaturki, zawierającego samą składnię odnośnika. Ta ostatnia opcja to linki bez opisów i według mnie o to Ci chodzi.

            Najtrudniej odpowiedzieć kiedy zostaną wprowadzone zmiany. Wszystko zależy od priorytetów i harmonogramów. Charakteryzują się one elementem stałości, jednak czasami ulegają zmianom i aktualizacjom. Zwykle na forum informujemy o wprowadzeniu rozwiązań, które były szeroko komentowane przez użytkowników.

            Tak jak pisałem, uważam, że w porównaniu z wieloma serwisami internetowymi, nasze reklamy nie są uciążliwe. Można je zamknąć, nie gonią nikogo po monitorze, nie rozdzielają monitora na puzzle, zza których wyskakują, reklama (typu pop up) nie wyskakuje za każdym wyświetleniem okna komunikatora itp. Zwracamy uwagę, aby nasze kreacje nie utrudniały użytkowania GG i wydaje się, że to się udaje. Rozumiem, że nie zgadzasz się z taką oceną, spróbuj jednak porównać zachowanie naszej reklamy popup z innymi tego typu reklamami.

            Komentarz


              #7
              Ja rozumiem, że GG to wymagający komunikator, ale nie aż tak! 80% użycia procesora i 142MB użycia pamięci ram to przesada! Firefox z otwartymi 9-cioma kartami bierze 100MB ramu.

              thekrzos.pl/hftp/GG_uzycie_na_forum.JPG.html

              Zróbcie coś z tym, bo przy małej ilości pamięci RAM prowadzi to do nerwicy...

              Komentarz


                #8
                W takim wypadku opisz dokładnie czym u Ciebie charakteryzują się problemy z synchronizacją i podaj swój numer GG. Sprawdzamy tę kwestię. Poza sygnałem od Ciebie mam tylko jedno jednoznaczne zgłoszenie (sprawa jest przedmiotem naszej analizy), gdzie wskazano, że czynność ta nie przebiega prawidłowo.
                Numer to 8530811. Nie posiadam ani archiwum (zostało przeze mnie usunięte) oraz nie posiadam komunikatora, gdyż przestałem korzystać z programu GG. Także nie wiem czy jest sens w tym momencie.

                Możesz podać przykład takiego permalinka, bo tutaj rzeczywiście Cię nie rozumiem? GG 11 umożliwia wysłanie linka w postaci opakowanej, czyli z jego miniaturką oraz w postaci nieopakowanej, czyli bez miniaturki, zawierającego samą składnię odnośnika. Ta ostatnia opcja to linki bez opisów i według mnie o to Ci chodzi.
                Właśnie o to mi chodzi. Obydwie opcje są skrajnościami, bo opakowany link jest przepuszczany przez serwery GG do nabijania statystyk i czasami się nie wyświetla, na dodatek opis z miniaturką zajmuje masę miejsca i jest kompletnie nieużyteczny, natomiast zwykły odnośnik jest NIEKLIKALNY, czyli muszę skopiować adres i wkleić go do przeglądarki. Mi chodzi o to, żeby ten adres był KLIKALNY z poziomu komunikatora bez zbędnych opakowań.

                Najtrudniej odpowiedzieć kiedy zostaną wprowadzone zmiany. Wszystko zależy od priorytetów i harmonogramów. Charakteryzują się one elementem stałości, jednak czasami ulegają zmianom i aktualizacjom. Zwykle na forum informujemy o wprowadzeniu rozwiązań, które były szeroko komentowane przez użytkowników.
                A można bez urzędowego bełkotu prosić o stopień pracy nad danymi rzeczami? Ja rozumiem swoistą priorytetyzację wprowadzanych zmian, aczkolwiek użytkownik nie czuje się jakby te zmiany były wprowadzane na jego korzyść, a konkretnych informacji na temat postępu bądź dat emisji danych poprawek jak nie było tak nie ma.

                Temat reklam sobie odpuszczę, bo każdy musi zarabiać, po prostu razi mnie to, że jest o jedną zbyt dużo

                Natomiast zastanawia mnie jedno, dlaczego program komunikacyjny piszecie w oparciu o technologie webowe? Przecież do dopiero raczkująca platforma o dużym potencjale, ale jak na razie słabych możliwościach i jest kompletnie niewydajna, co widać po zużyciu ramu oraz dosyć częstych lagach w oczekiwaniu na odpowiedź serwera. Po prostu aplikacja zachowuje się jak ta wersja na przeglądarce, choć powiedziałbym, że przeglądarkowa wersja lepiej wypada, bo nie ma problemów z synchronizacją i nie ma dysku

                Gryzie mnie również to, że przy zapowiedziach programu było tyle mówione o tym, że to będzie lekki program po prostu do komunikacji, gdzie sugestie userów będą respektowane i w oparciu o to będą wprowadzane przeróżne zmiany, ale tak się niestety nie stało. Szkoda, bo beta do pewnego momentu była naprawdę przyjemnym programem.

                Komentarz


                  #9
                  Szkoda, bo jak najbardziej sensowne jest rozwiązywanie problemów, które mają miejsce. Widzę jednak, że numeru nie skasowałeś, więc zachęcam do korzystania i szczegółowego opisywania ewentualnych błędów, z którymi się zetkniesz. Zależy nam aby je poprawić.

                  Wszystkie przesłane linki czy to wraz z opakowaniem w formie miniaturki, czy to zwykłe bez opakowania, są klikalne. Jeżeli tak nie jest w jakimś konkretnym przypadku opisz go i podaj przykład tego linka.

                  W zakresie pozostałych kwestii masz prawo mieć subiektywne zdanie. Tutaj ja nie widzę sensu, aby Cię od niego odwodzić, bo powyższe prośby o przedstawienie szczegółów ewentualnych błędów spełzły na niczym. Zaznaczę tylko, że wprowadzamy niektóre rozwiązania sugerowane przez użytkowników, ale nie oznacza to, że uwzględnimy wszystkie sugestie.

                  Komentarz


                    #10
                    Cóż, jak już pisałem, przestałem korzystać z komunikatora. Zwyczajnie gro moich znajomych również przestało z niego korzystać, więc ja również przestałem z uwagi na zbędny i zasobożerny program.

                    A co do mojej opinii. To nie jest o tyle moje subiektywne zdanie, co zwyczajnie przedstawiam fakty, które są błędami w porównaniu do poprzednich wersji aplikacji oraz do komunikatorów konkurencji. Nie rozumiem dlaczego takie podstawowe "funkcje" komunikatora jeszcze do tej pory nie zostały wprowadzone, a gwoli ścisłości program nie jest już betą.

                    Żaden z programów konkurencji i poprzednie wersje GG (z wyjątkiem 10) nie zajmują tyle pamięci i nie wymagają takiej akceleracji sprzętowej jak obecne GG.
                    Żaden z programów konkurencji nie posiada tylu reklam co GG.
                    Każdy program z wyjątkiem GG ma podstawowe możliwości konfiguracyjne w oparciu o wtyczki lub ich całkowite wyłączenie, w GG mamy niewyłączalne menu apek i zbędne rzeczy jak muzyka, dysk, strefa (choć są ludzie, którzy z niej skorzystają, więc czemu aplikacja strefy nie jest wtyczką?).
                    Każdy program z wyjątkiem GG 11 ma możliwość wyboru wyświetlania ikony na pasku / w trayu, regulację szerokości okna kontaktów, archiwum opisów (w poprzednim GG również to było), wyboru własnej skórki (bądź nawet głupiej ciemnej skórki -.-).

                    Już nawet nie wspominam o obsłudze różnych protokołów bo to by was przerosło xd

                    Jakie logiczne argumenty przemawiają za tym bym używał GG niż innych programów, poza tym, że jest to matczyny program?

                    Komentarz


                      #11
                      u mnie też występują często błędy z synchronizacją... komunikat: ' nie udało się usunąć konwersacji, spróbuj później ' .. czasem kiedy chce usunąć wszystkie rozmowy z danym kontaktem nie usuwa wszystkiego... z pewnością archiwum na dysku, tak jak w GG10, było lepszym rozwiązaniem... pozdrawiam..

                      Komentarz


                        #12
                        Pozwolę sobie odświeżyć temat. Kolega wcześniej stwierdził, że zamyka kwestię reklam bo i tak nic się nie zmieni, ja jednak podrążę to trochę, bo mam ku temu powody.

                        Chodzi mi o reklamę, która wyskakuje po uruchomieniu komunikatora i zalogowaniu się na konto. Oczekując na zatwierdzenie konta, poszperałem trochę po forum i znalazłem zapewnienie, że reklama wskakuje raz na 24 godziny. Buahahahahahahaha!!! Bzdura, bullshit, chamstwo i kłamstwo. U mnie reklama wyskakuje za każdym razem, gdy z takiego czy innego powodu zmieni mi się IP. Obojętnie, z jakiej wersji systemu korzystam (Windows 7, 8, 8.1), obojętnie z jakiej wersji komunikatora, reklama zawsze wskakuje i przerywa mi wykonywaną aktualnie czynność. Rozmawiam z kimś, piszę coś, oglądam film, gram w grę - bez znaczenia, reklama musi wyskoczyć, wp***ić się na wierzch, przerwać mi wykonywaną czynność i zasłonić pół ekranu...

                        Zróbcie z tym coś, bo to naprawdę jest bardzo denerwujące. Nie chcę was okradać przez korzystanie z innego programu używającego waszych serwerów za friko, ale jeśli tak dalej pójdzie to jako użytkownikowi nie pozostawicie mi wyboru. Jeśli nie możecie usunąć ani jednej reklamy, to powinniście przynajmniej pomyśleć o możliwości wyłączenia reklam za jakąś drobną opłatą, np przez wysłanie SMS'a Premium. Ja bym bardzo chętnie zapłacił te kilka złotych miesięcznie za możliwość komfortowego korzystania z waszego komunikatora.

                        Komentarz


                          #13
                          @Ivellios dziwne, bo mi sie "pokazuje" zminimalizowana

                          Wysłane z mojego GT-S5830 przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                            #14
                            U mnie nie, u mnie wskakuje od razu w trybie pełnoekranowym wpieniającym...

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Ivellios Zobacz posta

                              Chodzi mi o reklamę, która wyskakuje po uruchomieniu komunikatora i zalogowaniu się na konto. Oczekując na zatwierdzenie konta, poszperałem trochę po forum i znalazłem zapewnienie, że reklama wskakuje raz na 24 godziny. Buahahahahahahaha!!! Bzdura, bullshit, chamstwo i kłamstwo. U mnie reklama wyskakuje za każdym razem, gdy z takiego czy innego powodu zmieni mi się IP. Obojętnie, z jakiej wersji systemu korzystam (Windows 7, 8, 8.1), obojętnie z jakiej wersji komunikatora, reklama zawsze wskakuje i przerywa mi wykonywaną aktualnie czynność. Rozmawiam z kimś, piszę coś, oglądam film, gram w grę - bez znaczenia, reklama musi wyskoczyć, wp***ić się na wierzch, przerwać mi wykonywaną czynność i zasłonić pół ekranu...
                              W opisanej sytuacji, kiedy IP ulega zmianie, serwer emitujący reklamę może mieć problem z identyfikacją czy na danym kliencie (komunikatorze) doszło do emisji reklamy. W związku z tym, w takim wypadku występuje możliwość kilkukrotnego wyświetlenia reklamy dla jednego konta. Jednak okno reklamy nie przejmuje focusa, a co za tym idzie nie powinno wyświetlać się na aktualnie używanym oknie. Jeżeli taka sytuacja występuje prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres bok@gadu-gadu.pl z dokładnym opisem zawierającym wersję używanego komunikatora, systemu operacyjnego, a także aplikacji, która straciła focus z powodu wyświetlenia się okna reklamy.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X